VIZIJA MISIJA VERTYBĖS
Klausiame
Ar žinote, kad nuo 2021 m. sausio 1 d. privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokos dydis 44,81 Eur?
Taip, žinau
Nežinau
Man neaktualu

Pradžia


EILIŲ NEBELIKO: IŠSIŲSTI IV KETVIRČIO KVIETIMAI PROTEZUOTI DANTIS

Šiaulių teritorinė ligonių kasa (TLK) baigė siųsti 2020 metų IV ketvirčio kvietimus protezuoti dantis Šiaulių ir Telšių apskričių gyventojams, laukiantiems Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis apmokamo dantų protezavimo. Laukiančiųjų dantų protezavimo eilių nuo 2020 metų beveik nebeliko. Dabar nuo prašymo pateikimo dienos laukti dantų protezavimo  tereikia apie 2 mėnesius, tad protezuoti anksčiau, nesulaukus kvietimo, savo lėšomis tikrai neverta. 

2020 m. IV ketvirtį iš viso pakviestas protezuoti dantų 1761 Šiaulių ir Telšių apskričių gyventojas. Šiaulių miesto savivaldybės gyventojams išsiųstas 631 kvietimas, Šiaulių rajono – 79, Akmenės rajono – 78, Joniškio rajono – 115, Pakruojo rajono – 70, Radviliškio rajono – 111 kvietimų. Jų taip pat sulaukė 181 telšiškis, 150 plungiškių, 188 mažeikiškiai, 138 kelmiškiai ir 20 Rietavo savivaldybės gyventojų.

Gavus kvietimą protezuoti dantis, tai reikia atlikti per 3 metus nuo TLK pranešimo apie atėjusią eilę gavimo dienos.

Primename, kad nuo šių metų balandžio 29 dienos keitėsi dantų protezavimo paslaugų išlaidų kompensavimo sumos – jos didėjo. Sulaukusiesiems senatvės pensijos amžiaus, nedarbingiems arba iš dalies darbingiems asmenims ir asmenims, kuriems buvo taikytas gydymas dėl burnos, veido ir žandikaulių onkologinės ligos, pagrindinė pagal faktines dantų protezavimo išlaidas galima kompensavimo suma yra iki 560,34 euro. Labai išskirtiniais atvejais, kai tai nustato gydytojų odontologų konsiliumas, – iki 1 724,10 euro. Pastaroji suma gali būti kompensuojama ir vaikams, kurių kramtymo sistema iš esmės susiformavusi, kai protezuojama naudojant ilgalaikių konstrukcinių medžiagų dantų protezus. Kitais atvejais, kai vaikų kramtymo sistema dar vystosi, kai protezuojama laikinais dantų protezais, galima didžiausia kompensuojama suma yra iki 285,97 euro.

Valstybinė ligonių kasa dantų protezavimui kasmet skiria vis daugiau lėšų. Pernai iš PSDF biudžeto dantims protezuoti buvo skirti 34,2 milijono eurų, o dantų protezavimo paslaugos kompensuotos beveik 77 tūkstančiams gyventojų. Šiemet šioms reikmėms iš PSDF skirta 39,2 milijono eurų. Kuo daugiau lėšų skiriama, tuo daugiau asmenų gali pasinaudoti ligonių kasų apmokamomis paslaugomis.

Šiaulių TLK Gyventojų aptarnavimo skyriaus specialistai ragina gyventojus, laukiančius dantų protezavimo, tikrinti pašto dėžutes, kad nenusimestų ligonių kasos siunčiami laiškai. Taip pat prašoma pasitikrinti, ar ligonių kasai buvo pateiktos vis dar galiojančios banko sąskaitos. 

https://www.youtube.com/watch?v=NE8fxdV3KTw

Šiaulių teritorinės ligonių kasos informacija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook
darbo laikas
I-IV : 8.00-12.00 12.45-17.00
V : 8.00-12.00 12.45-15.45
Gyventojų aptarnavimas
Kaip mus rasti?


Registracija internetu