VIZIJA MISIJA VERTYBĖS
Klausiame
Ar nepavykus priskambinti į gydymo įstaigą Jums buvo perskambinta?
Taip
Ne
Neskambinau

Pradžia


IŠSIŲSTI KVIETIMAI PROTEZUOTI DANTIS

Šiaulių teritorinė ligonių kasa baigė siųsti 2020 metų III ketvirčio kvietimus protezuoti dantis Šiaulių ir Telšių apskričių gyventojams, laukiantiems Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis apmokamo dantų protezavimo.

2020 m. III ketvirtį iš viso pakviesti protezuoti dantų 4854 Šiaulių ir Telšių apskričių gyventojai. Šiaulių miesto savivaldybės gyventojams išsiųsta 1516 kvietimų, Šiaulių rajono – 301, Akmenės rajono – 204, Joniškio rajono – 332, Pakruojo rajono – 208, Radviliškio rajono – 492 kvietimai. Jų taip pat sulaukė 432 telšiškiai, 322 plungiškiai, 572 mažeikiškiai, 364 kelmiškiai ir 111 Rietavo savivaldybės gyventojų.

Primename, kad nuo šių metų balandžio 29 dienos keitėsi dantų protezavimo paslaugų išlaidų kompensavimo sumos – jos didėjo. Sulaukusiesiems senatvės pensijos amžiaus, nedarbingiems arba iš dalies darbingiems asmenims ir asmenims, kuriems buvo taikytas gydymas dėl burnos, veido ir žandikaulių onkologinės ligos, pagrindinė pagal faktines dantų protezavimo išlaidas galima kompensavimo suma yra iki 560,34 euro. Labai išskirtiniais atvejais, kai tai nustato gydytojų odontologų konsiliumas, – iki 1 724,10 euro. Pastaroji suma gali būti kompensuojama ir vaikams, kurių kramtymo sistema iš esmės susiformavusi, kai protezuojama naudojant ilgalaikių konstrukcinių medžiagų dantų protezus. Kitais atvejais, kai vaikų kramtymo sistema dar vystosi, kai protezuojama laikinais dantų protezais, galima didžiausia kompensuojama suma yra iki 285,97 euro.

Valstybinė ligonių kasa dantų protezavimui kasmet skiria vis daugiau lėšų. 2019 metais iš PSDF biudžeto dantims protezuoti buvo skirti 34,2 milijono eurų, o dantų protezavimo paslaugos kompensuotos beveik 77 tūkstančiams gyventojų. Šiemet šioms reikmėms iš PSDF skirta 39,2 milijono eurų. Kuo daugiau lėšų skiriama, tuo trumpesnės yra paslaugų laukiančiųjų eilės ir daugiau asmenų gali pasinaudoti ligonių kasų apmokamomis paslaugomis. 

Gavus kvietimą protezuoti dantis, juos reikia protezuoti per 3 metus nuo TLK pranešimo apie atėjusią eilę gavimo dienos.

Šiaulių TLK Gyventojų aptarnavimo skyriaus specialistai ragina gyventojus, laukiančius eilės protezuoti dantis, tikrinti pašto dėžutes, kad nenusimestų ligonių kasos siunčiami laiškai. Taip pat prašoma pasitikrinti, ar ligonių kasai buvo pateiktos vis dar galiojančios banko sąskaitos.

https://www.youtube.com/watch?v=NE8fxdV3KTw

Šiaulių teritorinės ligonių kasos informacija

 
Twitter MySpace LinkedIn Facebook
darbo laikas
I-IV : 8.00-12.00 12.45-17.00
V : 8.00-12.00 12.45-15.45
Gyventojų aptarnavimas
Kaip mus rasti?


Apklausa

Vaistų komitetas

Pasitikrinti savo PSD draustumą

Elektron. prašymas išduoti Europos sveikatos draudimo kort.

Projektas

Ką svarbu žinoti užsienyje gyvenantiems lietuviams 

Informacija apie PSD

Informacija - vaizdinė medžiaga

Nuoroda į esveikata.lt

E. sveikata naudojimo gairės

Valstybinė mokesčių inspekcija 

Grįžtamojo ryšio modelio projektas

Antibiotikus vartok atsakingai

TLK-10-AM, ACHI ir kodavimo standartų el. vadovas

Viskas apie DRG

 SODRA

Lietuvos teismų elektroninių paslaugų portalas