VIZIJA MISIJA VERTYBĖS
Klausiame
Ar nepavykus priskambinti į gydymo įstaigą Jums buvo perskambinta?
Taip
Ne
Neskambinau

Pradžia


SEZONINĖS GRIPO VAKCINOS GYDYMO ĮSTAIGOMS PASKIRSTOMOS ETAPAIS

Šiaulių teritorinė ligonių kasa sulaukia rizikos grupėms priklausančių žmonių klausimų, ar jiems skiepyti užteks ligonių kasų nupirktos nemokamos sezoninės gripo vakcinos. Informuojame, kad į gydymo įstaigas jau pristatyta beveik pusė nupirktos vakcinos kiekio. Likęs nupirktas vakcinos kiekis gydymo įstaigas pasieks dalimis iki gruodžio vidurio. Sutartis su ligonių kasomis turinčios įstaigos gaus tiek sezoninės gripo vakcinos, kiek dozių yra užsisakiusios.

Kaip ir kasmet, taip ir šiemet Valstybinės ligonių kasos (VLK) nupirktos sezoninės gripo vakcinos gydymo įstaigoms yra paskirstomos etapais, taip siekiant užtikrinti, kad jų būtų nuolat. Tad jei kurioje nors gydymo įstaigoje baigėsi pirmoji vakcinos siunta, vadinasi, netrukus pasieks papildymas.

Šiemet įsigyta beveik 245 tūkstančiai keturvalentės gripo vakcinos dozių – 45 proc. daugiau nei pernai. Tam iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) prireikė daugiau nei 2,3 mln. eurų. Gripo vakcinos poreikį teikia pačios gydymo įstaigos. Vadovaujantis šiais duomenimis yra vykdomi pirkimai – nuperkama tiek vakcinų, kiek gydymo įstaigos jos yra užsakiusios.

Primename, kad PSDF lėšomis apmokama sezonine gripo vakcina yra skiepijami rizikos grupėms priklausantys asmenys: besilaukiančios moterys, vyresni nei 65 metų žmonės, sergantieji lėtinėmis ligomis, globos ir slaugos įstaigų gyventojai, medicinos darbuotojai, patiriantys tiesioginę ir didžiausią riziką užsikrėsti gripu bendraudami su sergančiais žmonėmis.

Šiemet dėl pandemijos keliamos grėsmės pirmi gripo vakcina skiepijami medicinos darbuotojai. Tačiau rizikos grupėms priklausantys žmonės neturėtų nerimauti, kad jiems skiepyti neužteks PSDF lėšomis nupirktos gripo vakcinos. Jei gydymo įstaigoje, kurioje šie pacientai prisirašę, baigtųsi VLK nupirkta vakcina, ji būtų kompensuota papildomai. Už vieną gripo vakcinos dozę gydymo įstaigai iš PSDF bus sumokama 9,12 euro. Tiek šiemet VLK moka tiekėjui už vieną gripo vakcinos dozę.

Papildomai kompensuojama būtų tik tuo atveju, jei sudariusioje sutartį su ligonių kasa gydymo įstaigoje baigtųsi visas jos užsakytas VLK nupirktos vakcinos kiekis. Ši papildomo kompensavimo taisyklė negaliotų, jei gydymo įstaiga tik laikinai neturėtų vakcinos dėl pristatymo terminų. Taip pat ši taisyklė netaikoma gydymo įstaigoms, kurios neturi sutarties su ligonių kasa dėl šeimos medicinos paslaugų teikimo.

Svarbu žinoti, kad ir valstybinės, ir privačios sveikatos priežiūros įstaigos sezoninės gripo vakcinos gali įsigyti savarankiškai. Tad gyventojai, kurie nepriklauso rizikos grupėms, gali pasiskiepyti mokama gripo vakcina.

Epidemiologai primena, kad skiepai yra pati efektyviausia priemonė, apsauganti nuo gripo ir jo sukeliamų komplikacijų: pneumonijos, bronchito, ausų uždegimo, sinusito, lėtinių ligų paūmėjimo ir kitų.

Lietuvoje sergamumo gripu pikas įprastai būna žiemą, gruodžio – sausio mėnesiais.

Šiaulių teritorinės ligonių kasos informacija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook
darbo laikas
I-IV : 8.00-12.00 12.45-17.00
V : 8.00-12.00 12.45-15.45
Gyventojų aptarnavimas
Kaip mus rasti?


Registracija internetu

Apklausa

Vaistų komitetas

Pasitikrinti savo PSD draustumą

Elektron. prašymas išduoti Europos sveikatos draudimo kort.

Projektas

Ką svarbu žinoti užsienyje gyvenantiems lietuviams 

Informacija apie PSD

Informacija - vaizdinė medžiaga

Nuoroda į esveikata.lt

E. sveikata naudojimo gairės

Valstybinė mokesčių inspekcija 

Grįžtamojo ryšio modelio projektas

Antibiotikus vartok atsakingai

TLK-10-AM, ACHI ir kodavimo standartų el. vadovas

Viskas apie DRG

 SODRA

Lietuvos teismų elektroninių paslaugų portalas