VIZIJA MISIJA VERTYBĖS
Klausiame
Ar žinote, kad jeigu Jūsų pajamos mažos (nuo 2021 m. kovo 1 d. iki 260 Eur), galite susigrąžinti priemoką už kompensuojamuosius vaistinius preparatus ir medicinos pagalbos priemones?
Taip, žinau
Nežinau
Man neaktualu

Pradžia


LIGONIŲ KASOS: LIETUVA JAU ĮSIGIJO NAUJOJO SEZONO GRIPO VAKCINOS
Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) 2021- 2022 m. gripo sezonui jau nupirko 257 tūkst. keturvalentės  vakcinos. dozių. Tai – beveik 5 proc. daugiau nei pernai. Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis įsigyti skiepai skirti rizikos grupės asmenims.

 
Atsižvelgdama į epidemiologinę situaciją, pasaulyje didėjantį ne tik skiepų nuo COVD-19 ligos, bet ir gripo poreikį, taip pat ruošdamasi būsimam peršalimo ligų sezonui, VLK kaip niekada anksti pasirašė sutartį dėl gripo vakcinos įsigijimo.
 
PSDF biudžetui pirkinys atsiėjo kiek daugiau nei 2,2 mln. eurų. Tai – beveik 100 tūkst. eurų mažiau nei perkant pernai,  vienos dozės kaina sumažėjo maždaug 9 procentais.
 
„Gripo vakcinos poreikis pasaulyje neįtikėtinai išaugo jau praėjusį sezoną. Tam įtakos turėjo ir tebeturi koronaviruso plitimas. Gripo skiepų paklausos didėjimas juntamas ir dabar. Todėl ligonių kasų specialistai suskubo kuo anksčiau pasirašyti sutartį dėl šios vakcinos įsigijimo ir pristatymo į Lietuvą", – sako VLK Centralizuotai apmokamų vaistų skyriaus vedėja Lina Reinartienė.
 
Pasak jos, tai, kad pirkimo procedūros buvo pradėtas labai anksti,  gamintojams leido iš anksto racionaliai planuoti vakcinos poreikį bei gamybos apimtis. Iš dalies tai padėjo sumažinti ir pačią pirkinio kainą.
 
„Planuojama, kad pagal nusistovėjusią tvarką vakcina į Lietuvą bus pristatyta dviem etapais –  tikimės, rugsėjo ir spalio mėnesiais. Toks tiekimas yra patogesnis asmens sveikatos priežiūros įstaigoms, nes dauguma jų neturi kur laikyti didesnio skiepų kiekio",  – sako L.  Reinartienė.  
 
Pasaulio sveikatos organizacija,  žinomi Lietuvos medikai bei epidemiologai ne kartą yra pabrėžę,  kad sezoninė gripo vakcina yra gyvybiškai svarbi siekiant apsaugoti visuomenę nuo sunkių gripo formų, hospitalizacijos, komplikacijų ir mirties. Ypač šis skiepas aktualus rizikos grupės asmenims, kuriems gripas yra daug pavojingesnis ir gali būti net mirtinas.
 
Pasak VLK specialistų, kiekvienam gripo sezonui vakcina yra gaminama iš naujo,  jos gamyba ir pristatymas į šalį gali užtrukti nuo 6 iki 8 mėnesių. Ruošiantis 2021-2022 metų gripo sezonui, gydymo įstaigos vakcinos poreikį  nurodė dar 2020 m. pabaigoje. Kaip ir kitas Europos šalis, Lietuvą skiepai pasiekia rudenį. Vadovaujantis Nacionaline imunoprofilaktikos 2019–2023 metų programa, šiemet nupirkta  keturvalentė gripo vakcina.
 
Iš PSDF lėšų įsigyta vakcina  skiepijami rizikos grupių asmenys: 65 metų ir vyresni asmenys, nėščiosios, asmenys, gyvenantys socialinės globos ir slaugos įstaigose, taip pat sergantieji lėtinėmis širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo takų, inkstų ligomis, lėtinėmis ligomis susijusiomis su imuniniais mechanizmais, piktybiniais navikais. Taip pat kompensuojama vakcina skiepijami ir sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai.
 
Rizikos grupėms priklausantys gyventojai dėl skiepo turėtų kreiptis į savo šeimos gydytoją.
 
Lietuvoje rizikos grupių žmonės PSDF lėšomis skiepijami nuo 2008-ųjų.

 

assortment-vaccination-elements-covid19.jpg

Piktochart nuotr.

 

Kontaktai žiniasklaidai:
Rimantas Zagrebajev
Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos
Ryšių su visuomene skyriaus vedėjas
Tel. (8 5) 236 4105
 
Ligonių kasos kviečia:

Rūpimus klausimus galima pateikti info@vlk.lt arba (8 5) 232 2222.Twitter MySpace LinkedIn Facebook
darbo laikas
I-IV : 8.00-12.00 12.45-17.00
V : 8.00-12.00 12.45-15.45
Gyventojų aptarnavimas
Kaip mus rasti?


Registracija internetu

Vaizdo medžiaga

Leidiniai

E. valdžios vartaiApklausa

Vaistų komitetas

Pasitikrinti savo PSD draustumą

Elektron. prašymas išduoti Europos sveikatos draudimo kort.

Projektas - Išmintingasis vaistų sąrašas

Ką svarbu žinoti užsienyje gyvenantiems lietuviams 

Informacija apie PSD

Informacija - vaizdinė medžiaga

Nuoroda į esveikata.lt

E. sveikata naudojimo gairės

Valstybinė mokesčių inspekcija 

Grįžtamojo ryšio modelio projektas

Antibiotikus vartok atsakingai

LK-10-AM, ACHI ir kodavimo standartų el. vadovas

Viskas apie DRG

 SODRA

Lietuvos teismų elektroninių paslaugų portalas