Dienos klausimas
Ar žinote, kad viešųjų elektroninių paslaugų portale Elektroniniai valdžios vartai adresu www.epaslaugos.lt galite sužinoti informaciją apie prisirašymą prie gydymo įstaigos, suteiktas gydymo paslaugas, jų kainas, ligų diagnozes ir kt.?
Taip, žinau
Nežinau
Manęs nedomina
Naujienos
KĄ SVARBU ŽINOTI POILSIAUJANT PRIE VANDENS


Atšilus orams daugiau laiko praleidžiame prie vandens telkinių. Kad atostogauti būtų saugu, visuomenės sveikatos biuro specialistai pataria, kaip elgtis prie vandens ir vandenyje bei ką daryti pamačius skęstantį žmogų. Pasak visuomenės sveikatos specialistės Renatos Padleckienės, labai svarbu nepalikti mažamečių vaikų be priežiūros šalia vandens telkinių. Nestovėkite patys ir neleiskite vaikams žaisti ten, kur galima netikėtai įkristi į vandenį. Tai gali būti prieplaukos ar molo kraštas, tiltas, status krantas.

VISUOMENĖS SVEIKATOS SPECIALISTAI RAGINA ILGĄJĮ SAVAITGALĮ PRALEISTI BLAIVIAI


Visuomenės sveikatos specialistai ragina Jonines švęsti be alkoholio. Alkoholis yra vienas didžiausių visų nelaimingų atsitikimų rizikos veiksnių.

REKOMENDACIJOS, KAIP APSISAUGOTI KARŠČIUI JAUTRIEMS ŽMONĖMS


Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos prie Aplinkos ministerijos duomenimis, birželio 24 d. temperatūra naktį sieks 13–18, dieną 24–29 laipsnius. Artėjant ilgajam savaitgaliui, Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras primena, kad karštis gali paveikti kiekvieno žmogaus sveikatą, bet ypač jautrūs yra kūdikiai ir vaikai iki 4 metų amžiaus, 65 metų amžiaus ir vyresni žmonės, asmenys, turintys antsvorio, dirbantys sunkų fizinį darbą, sergantys įvairiomis ligomis (endokrininėmis, inkstų, širdies kraujagyslių). Per karščius galima nukentėti dėl nudegimų, šilumos smūgio, saulės smūgio, hipoksijos (deguonies bado), ir ragina nebūti abejingiems savo ir artimųjų sveikatai.

APDRAUSTIESIEMS PRIVALOMUOJU SVEIKATOS DRAUDIMU ANTRĄKART MOKĖTI UŽ GYDYMĄ NEREIKIA


Vis dar pasitaiko atvejų, kai pacientų gydymo įstaigose paprašoma susimokėti už specialistų konsultacijas ar gydytojų paskirtus tyrimus. Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) primena, kad Lietuvoje, kaip ir daugumoje Europos šalių, visiems apdraustiesiems privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) už gydymą antrąkart mokėti nereikia, nes gydymo įstaigoms sumoka ligonių kasos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis. 
 

Į KASMETINĮ VAIKŲ SVEIKATOS PATIKRINIMĄ NEVALIA ŽIŪRĖTI PRO PIRŠTUS


Sveikatos apsaugos ministerija ir Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras primena, kad visi moksleiviai iki 18 metų kasmet mokyklai privalo pateikti vaiko sveikatos pažymėjimą (forma Nr. 027-1/a). Visuomenės sveikatos specialistai pataria į vaikų sveikatos patikrinimą žiūrėti atsakingai, kadangi sveikatos pažymėjime pateikiami duomenys gali padėti išgelbėti vaiko gyvybę ūmių sveikatos sutrikimų atvejais.

VLK PATARIA: KĄ DARYTI, KAD ENDOPROTEZAVIMO NETEKTŲ LAUKTI KELIS METUS


Pacientai, kenčiantys skausmus dėl sąnarių pažeidimų, kuriems reikalingos sąnarių keitimo operacijos, gali rinktis gydymo įstaigą, kurioje jie būtų įrašyti į eilę. Svarbu žinoti, kad vienose gydymo įstaigose sąnario endoprotezas paskiriamas per 1 mėnesį, tuo tarpu kitose gali tekti laukti ilgiau nei metus. Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) ragina žmones nekentėti skausmų ir kreiptis į tą gydymo įstaigą, kurioje dirbtinis sąnarys būtų paskirtas greičiausiai.

SAM SVEIKATOS ALĖJOJE - SPECIALISTŲ KONSULTACIJOS, PATARIMAI IR PRAKTINIAI MOKYMAI


Paskutinę birželio dieną Sveikatos apsaugos ministerija kviečia vilniečius ir sostinės svečius atvykti į Vilniaus gatvę prie ministerijos pastato. Čia bus atidaryta  SAM sveikatos alėja.  Tai vieta, kurioje  bus galima susitikti su ministerijos vadovais ir specialistais, pasikonsultuoti pacientų teisių, medikų profesinės etikos klausimais, sužinoti viską apie Europos sveikatos draudimo kortelę ir kitus žmonėms svarbius  klausimus.

SVEIKATOS APSAUGOS MINISTERIJA BENDRADARBIAUS SU JAUNŲJŲ GYDYTOJŲ ASOCIACIJA


Teikti abipusę pagalbą, konsultacijas, keistis gerąja patirtimi, įgyvendinti bendrus projektus,  stiprinti bendradarbiavimą sutarė sveikatos apsaugos ministras Juras Požela ir Jaunųjų gydytojų asociacijos (JGA) prezidentas Martynas Gedminas. Pasirašytoje bendradarbiavimo sutartyje taip pat numatoma organizuoti bendras veiklas ir renginius, skirtus visuomenės sveikatai stiprinti.

SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRAS KVIEČIA NAIKINTI KORUPCIJĄ SVEIKATOS PRIEŽIŪROS ĮSTAIGOSE


Sveikatos apsaugos ministras Juras Požela kviečia naikinti korupciją sveikatos priežiūros įstaigose ir dalyvauti antikorupcinių iniciatyvų atrankoje. Naujausiais duomenimis, sveikatos priežiūra pagal Nacionalinės kovos su korupcija 2015–2025 metų programą yra pripažinta viena iš nedaugelio viešojo sektoriaus sričių, kurioje korupcijos paplitimo galimybė yra didžiausia. Labiausiai paplitusi ir kone „tradicija“ tapusi korupcijos forma yra neoficialūs mokėjimai teikiant sveikatos priežiūros paslaugas.

VAIKAMS SKIRTA REABILITACIJA - NE POILSIS


Prasidėjus vasarai, vis daugiau žmonių domisi galimybėmis sanatorijose gauti reabilitacijos paslaugas vaikams. Kaip ir kiekvienais metais, šių paslaugų poreikis ypač padidėja šiltuoju metų laiku. Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) primena, kad reabilitacija yra gydymo tęsinys po ūmių ligų, taip pat sergantiems lėtinėmis ligomis ar joms paūmėjus, po traumų ir kitais atvejais. Dėl šio gydymo skyrimo reikia kreiptis ne tuomet, kai tėvai planuoja atostogas, o tada, kai jo iš tiesų reikia ir ją skiria gydytojas.

SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRAS JURAS POŽELA IŠVYKO Į LIUKSEMBURGĄ


Sveikatos apsaugos ministras Juras Požela išvyko į Liuksemburgą, kur dalyvaus  birželio 17 d. vyksiančiame Europos Sąjungos Užimtumo, socialinės politikos, sveikatos ir vartotojų reikalų tarybos posėdyje (EPSCO). Pasak ministro, tarybos posėdyje bus svarstomi kiekvienai Europos Sąjungos valstybei svarbūs maisto kokybės gerinimo, antimikrobinio atsparumo valdymo, farmacijos sistemos pusiausvyros stiprinimo ir kiti klausimai.

IŠLEISTAS LEIDINYS „PROFESINĖS LIGOS LIETUVOJE 2015 M.“


Higienos instituto Sveikatos informacijos centro Profesinių ligų registro specialistai parengė leidinį, kuriame pateikti Lietuvos dirbančiųjų sergamumo profesinėmis ligomis statistiniai duomenys: sergamumo profesinėmis ligomis dinamika 2010–2015 m., darbuotojų sergamumas pagal gyvenamąją vietovę ir administracinius vienetus, amžių, lytį, profesinių ligų grupes, ligų priežastis, ekonominės veiklos rūšį ir profesiją.

APSIKABINIMAI GYDO!


Šiandien, birželio 15 dieną, 13 valandą, prie Kauno klinikų centrinio pastato vyksta apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų universiteto sveikatos psichologijos dėstytojai ir studentai. Akcijos organizatoriai, apsirengę minkštais gyvūnėliais, dovanos apkabinimus visiems praeiviams. Juk apkabinimai gydo! O kas – negali dalyvauti akcijoje tiesiogiai – apkabinkite tuos, kurie yra šalia Jūsų ir nusišypsokite!

KĄ BŪTINA ŽINOTI APIE SVEIKATOS DRAUDIMĄ ŠIEMET MOKYKLAS IR STUDIJAS BAIGIANTIEMS JAUNUOLIAMS


Įpusėjus brandos egzaminams mokyklose ir atsiskaitymų sesijoms universitetuose bei kolegijose, Vilniaus teritorinė ligonių kasa (Vilniaus TLK) atkreipia šiemet mokyklas ir nuolatines studijas baigiančių jaunuolių dėmesį į privalomąjį sveikatos draudimą. Jie valstybės lėšomis apdrausti iki šių metų rugpjūčio 31 dienos (imtinai).

PRIVALOMOJO SVEIKATOS DRAUDIMO TARYBOJE


Šių metų birželio pradžioje vykusiame Privalomojo sveikatos draudimo tarybos posėdyje buvo pritarta, kad iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto rezervo šiemet būtų skirta 30 mln. eurų sveikatos priežiūros paslaugų bazinėms kainoms didinti. Taip siekiama suteikti galimybę gydymo įstaigoms pakelti gydymo įstaigų darbuotojų atlyginimus. Apie būtinybę didinti darbo užmokestį kalbėta jau ne kartą, tad šis Tarybos sprendimas lems, kad sunkų ir pasiaukojamą darbą dirbantys medikai, slaugytojai, kiti gydymo įstaigų darbuotojai galėtų gauti didesnį atlygį.

 

AKTUALI INFORMACIJA SERGANTIESIEMS CUKRINIU DIABETU


Šiaulių teritorinės ligonių kasos (Šiaulių TLK) Kontrolės skyriaus vedėja Dalia Ozolienė skaitė pranešimą Pakruojyje vykusiame Lietuvos diabeto asociacijos renginyje „Gera cukrinio diabeto kontrolė – komplikacijų prevencija“. Renginio metu pacientams išdalyta Šiaulių TLK parengta informacija.

 

TĘSIAMAS PARAIŠKŲ PRIĖMIMAS


Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo taryba pirmą kartą kviečia teikti paraiškas prevencinių projektų, socialinių informacinių kampanijų, mokslo tyrimų projektų įgyvendinimo finansavimui. Konkurso tikslas – stiprinti visuomenės sveikatą šiose srityse: alkoholio vartojimo prevencijos, visuomenės psichikos sveikatos ir savižudybių prevencijos, sveikos gyvensenos ir jos kultūros formavimo srityse.

5 SVARBŪS FAKTAI APIE SVEIKATOS DRAUDIMĄ EUROPOJE


Vasara – atostogų metas. Jei vykstate atostogauti į Europos šalis, nepamirškite pasirūpinti savo sveikatos draudimo dokumentais – Europos sveikatos draudimo kortele (ESDK) arba ją pakeičiančiu sertifikatu. 2014 m. šių dokumentų išduota beveik 183 tūkst., o 2015 m. – 179 tūkst. Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) primena 5 svarbiausius dalykus, kuriuos būtina žinoti apie ESDK.

KONSULTUOTI FIZINĖS MEDICINOS IR REABILITACIJOS GYDYTOJAI


Birželio 2 dieną Šiaulių teritorinės ligonių kasos Kontrolės skyriaus vedėja Dalia Ozolienė dalyvavo Respublikinėje Šiaulių ligoninėje surengtame pasitarime, kurio metu konsultavo fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojus.

PASIRŪPINKITE SAVO TĖČIAIS IR PRIMINKITE PASITIKRINTI SVEIKATĄ


Artėjant Tėvo dienai Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) primena, kaip svarbu visiems vyrams laiku apsilankyti pas gydytoją ir išsitirti dėl prostatos vėžio, taip apsaugant save ir savo šeimas nuo liūdnų pasekmių ateityje.

VLK: NAUJOVĖS PADĖS ĮVEIKTI TUBERKULIOZĘ


Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) už daugiau nei 1,5 mln. eurų pirmą kartą centralizuotai nupirko naujos kartos preparatų – bedakvilino, delamanido ir linezolido – atspariai tuberkuliozei gydyti. Be to, nuo šių metų birželio mūsų šalyje turėtų būti steigiami vadinamieji DOTS kabinetai, kuriuose ligoniai, stebimi sveikatos priežiūros specialisto, privalės išgerti jiems skirtus nemokamus vaistus nuo tuberkuliozės. Šios naujovės padės kovojant su viena iš sunkių, visuomenei pavojingų užkrečiamųjų ligų.

 

ŠIAULIUOSE VYKO ANTROJI JUNGTINĖ KARDIOLOGŲ KONFERENCIJA


Birželio 1 dieną Chaimo Frenkelio viloje vyko Antroji jungtinė Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Kardiologijos klinikos ir Respublikinės Šiaulių ligoninės (RŠL) Širdies ir kraujagyslių centro kardiologų konferencija, skirta kardiologams, širdies chirurgams, nefrologams, endokrinologams, gastroenterologams, neurologams, vidaus ligų gydytojams – visiems, kam rūpi kardiologijos pažanga ir naujos galimybės. Konferencijoje dalyvavo garbingi svečiai – LSMU rektorius profesorius Remigijus Žaliūnas, LSMU Kauno klinikų generalinis direktorius profesorius, habilituotas daktaras Renaldas Jurkevičius,  LSMU Širdies chirurgijos klinikos vadovas profesorius Rimantas Benetis, Šiaulių teritorinės ligonių kasos direktorius Remigijus Mažeika, Sveikatos apsaugos viceministrė Jūratė Sabalienė.

LIGONIŲ KASŲ VARDU TEIKIAMA NETEISINGA INFORMACIJA


Panevėžio teritorinę ligonių kasą (TLK) pasiekė žinia, kad Panevėžio miesto gyventojų  pašto dėžutėse buvo paliktos skrajutės, kuriose pristatomas neva „išskirtinis pasiūlymas, kompensuojamas teritorinių ligonių kasų" – kviečiama įsigyti ligonių kasų kompensuojamų modernių klausos aparatų priedų bei elementų, o taip pat dviprasmiškai siūloma įsigyti akinių, kuriuos perkant kainuotų tik akinių lęšiai ir darbas, bet pažymima, jog lęšius finansuoja ligonių kasos. Skrajutėse pateikiama informacija, kad siūlomos paslaugos gyventojams bus teikiamos Panevėžio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biure (VSB).

KVIEČIA Į KONFERENCIJĄ


Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija kartu su Lietuvos mokslų akademija, įgyvendindama Šešioliktosios Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2012–2016 metų programos nuostatas, kuriose numatyta ypač daug dėmesio skirti vaikų sveikatai bei vaikų ligų profilaktikai, diagnostikai ir gydymui bei pažymėdama Tarptautinę vaikų gynimo dieną (birželio 1-ąją) organizuoja konferenciją „Vaikų sveikatos priežiūros naujovės ir aktualūs klausimai“.

DALYVAUKITE AKCIJOJE „PAKALBINK RŪKANTĮ“


Valstybinis psichikos sveikatos centras kviečia visus, neabejingus rūkymo keliamoms problemoms, žinančius, kiek žalos asmens ir visuomenės sveikatai kelia rūkymas, kaip nuo tėvų rūkymo kenčia mažiausiai apsaugota visuomenės grupė – vaikai, dalyvauti akcijoje „Pakalbink rūkantį“.

Archyvas
darbo laikas
I-IV : 8.00-12.00 12.45-17.00
V : 8.00-12.00 12.45-15.45
Gyventojų aptarnavimas