Dienos klausimas
Ar žinote, kad privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokas reikia mokėti tik vienoje iš Europos Sąjungos, Europos ekonominės bendrijos ar Šveicarijos šalių, paprastai ten, kur dirbama ir mokami mokesčiai?
Taip, žinau
Nežinau
Man neaktualu
Naujienos
SOCIALINĖ AKCIJA „APLENK LIGĄ“ ATKELIAVO Į RADVILIŠKĮ

Lapkričio 25 dieną socialinės akcijos „Aplenk ligą“ fotografijų paroda, raginanti žmones aktyviau rūpintis savo ir artimųjų sveikata, atidaryta Radviliškio rajono pirminės sveikatos priežiūros centre. Akcijos ambasadoriais tapę garsūs Lietuvos sportininkai kviečia nemokamai išsitirti dėl vėžio, širdies ir kraujagyslių ligų, sveikai gyventi, laiku apsilankyti pas gydytojus, dalyvauti nemokamose ligų prevencijos programose. 

MOTERYS RAGINAMOS AKTYVIAU RŪPINTIS SAVO SVEIKATA

Jau vienuolika metų Lietuvoje vykdoma Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis finansuojama gimdos kaklelio vėžio prevencinė programa duoda gerų rezultatų. Vis daugiau šalies moterų pavyksta laiku užkirsti kelią šiai klastingai ligai ir mirtingumo kreivė kasmet leidžiasi žemyn. Tačiau, kad pasiektume Europos šalių rezultatus, reikia ne tik daugiau laiko, bet ir pačių moterų aktyvumo rūpinantis savo sveikata.

GYDYMO ĮSTAIGŲ VADOVAMS IR ATSTOVAMS – APIE GALIMYBES GERINTI SAVO VEIKLĄ

Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) atlikta išsami ligoninių veiklos analizė pristatyta gydymo įstaigų vadovams ir atstovams. Šiuose renginiuose apsilankė daugiau kaip 60 ligoninių vadovų ir specialistų iš visos Lietuvos. Šiaulių teritorinės ligonių kasos darbuotojai stebėjo pristatymą nuotoliniu būdu.  

PEDIATRAMS SKIRTOJE KONFERENCIJOJE RAGINTA NEPIKTNAUDŽIAUTI ANTIBIOTIKAIS

Respublikinės Šiaulių ligoninės Moters ir vaiko klinikoje vykusioje konferencijoje, kurioje dalyvavo Šiaulių regiono vaikų gydytojai, vaikų chirurgai ir šeimos gydytojai, dar kartą kalbėta apie racionalios antibiotikų terapijos principus. Pranešimą šia tema skaitė Vilniaus universiteto profesorius, Lietuvos vaikų pulmonologų draugijos pirmininkas Arūnas Valiulis. Šiaulių teritorinės ligonių kasos direktorius Remigijus Mažeika ragino vaikų gydytojus antibiotikus vaikams skirti tik įsitikinus, kad sergama bakterine infekcija, o Lietuvos pediatrų draugiją – inicijuoti privalomų vaikų kvėpavimo sistemos ligų diagnostikos ir gydymo metodikų parengimą bei antibiotikų skyrimo kokybės rodiklius.

MEDICINOS PAGALBOS PRIEMONIŲ RECEPTUS GALI IŠRAŠYTI IR SLAUGYTOJAI

 Pacientams reikalingas kompensuojamąsias medicinos pagalbos priemones jau gali išrašyti slaugytojai. Ši naujovė leis ne tik taupyti pacientų bei gydytojų laiką, bet ir didinti slaugos paslaugų prieinamumą, jų kokybę. 

KĄ VERTA ŽINOTI APIE ŽALOS PSDF BIUDŽETUI ATLYGINIMĄ?

Kiekvienam naudinga žinoti, kokiais atvejais gali tekti atlyginti žalą Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžetui. Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) specialistai pataria, ką daryti, kad nereikėtų atlyginti žalos, o padarius – kad piniginių nuostolių ir nepatogumų būtų kuo mažiau. 

PRIVALOMOJO SVEIKATOS DRAUDIMO TARYBOJE – SPRENDIMAI GYDYMO ĮSTAIGOMS IR PACIENTAMS

 

Sveikatos apsaugos ministerijoje posėdžiavusi Privalomojo sveikatos draudimo taryba (PSDT) pritarė sprendimams, kuriuos patvirtinus gerėtų sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumas ir kokybė. PSDT yra svarbus patariamasis instrumentas sveikatos apsaugos ministrui priimant sprendimus, įgyvendinant naujoves ir tobulinant sveikatos priežiūros sistemą. 

ŠIAULIŲ TERITORINĖS LIGONIŲ KASOS VEIKLA PRISTATYTA ŠIAULIŲ UNIVERSITETE

Siekiant kuo plačiau informuoti visuomenę apie Šiaulių teritorinės ligonių kasos indėlį į sveikatos priežiūros sistemą, institucijos veikla pristatyta Šiaulių universiteto Socialinės gerovės ir negalės studijų fakultete vykusioje praktinėje konferencijoje. Šiaulių teritorinės ligonių kasos Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėja Dalia Miniauskienė pabrėžė, kad dalyvauti Šiaulių universiteto renginyje nuspręsta neatsitiktinai – Šiaulių universiteto Sveikatos studijų katedra yra Šiaulių teritorinės ligonių kasos partnerė.   

DAUGUMA ŽMONIŲ ŽINO, KAD GYDO NE PAKUOTĖ, O VAISTO VEIKLIOJI MEDŽIAGA

Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) užsakymu UAB „Baltijos tyrimai" atlikto visuomenės nuomonės tyrimo apie vaistų įsigijimą rezultatai džiugina: dauguma apklaustųjų (9 iš 10) sutinka, kad gydo ne pakuotė, ne tabletės spalva, o vaisto veiklioji medžiaga. Dar svarbiau tai, kad 14 proc. visų, kurie įsigijo vaistų, ir net 25 proc. tų, kurie įsigijo kompensuojamųjų vaistų, teigia, kad per pastaruosius 12 mėnesių rinkosi pigesnius vaistus. Taigi, pacientai, kuriems buvo skirti kompensuojamieji vaistai (t. y. tie, kurių išlaidas kompensuoja ligonių kasos), rinkdamiesi pigesnius vaistus, sutaupė.

SVEIKAM SENĖJIMUI SKIRTOJE KONFERENCIJOJE – APIE PREVENCINIŲ PROGRAMŲ NAUDĄ

Kelmėje vykusioje sveikam senėjimui skirtoje konferencijoje Šiaulių teritorinės ligonių kasos direktorius Remigijus Mažeika perskaitė pranešimą apie prevencinių programų  naudą. Konferencijoje taip pat kalbėta apie pagyvenusių žmonių imuninės sistemos stiprinimą, dvasinę gerovę, mitybos įpročius. Renginį vedė Nacionalinės sveikatos tarybos pirmininkas Juozas Pundzius ir sveikatos apsaugos viceministrė Laimutė Vaidelienė.

ANTIBIOTIKAI VAIKAMS TURĖTŲ BŪTI SKIRIAMI TIK ATLIKUS TYRIMĄ

Šiaulių teritorinės ligonių kasos surengtame pasitarime, kuriame dalyvavo Respublikinės Šiaulių ligoninės (RŠL)  ir Šiaulių miesto pirminės asmens sveikatos priežiūros įstaigų (PASPĮ) vadovai, pediatrai, šeimos gydytojai aptarta nerimą kelianti tendencija –  Šiaulių regione užfiksuotas didžiausias šalyje antibiotikais gydytų vaikų skaičius. Šiaulių teritorinės ligonių kasos direktorius Remigijus Mažeika medikus ragino antibiotikus vaikams skirti atsakingai – tik atlikus C-reaktyvaus baltymo (CRB) tyrimą ir įsitikinus, kad sergama bakterine infekcija.

LIGONIŲ KASŲ EKSPERTAI DIRBA PROFESIONALIAI IR SKAIDRIAI

Gydymo įstaigų atstovai palankiai vertina juos kontroliavusių ligonių kasų ekspertų darbą. Tai paaiškėjo Valstybinei ligonių kasai prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) išanalizavus 2015 m. pirmojo pusmečio teritorinių ligonių kasų (TLK) tikrintų įstaigų pateiktus anoniminių anketų duomenis.

SU LIETUVIŠKAIS RECEPTAIS VAISTUS GALIMA PIRKTI VISOSE ES VALSTYBĖSE

S1veikatos apsaugos ministerija primena, kad Lietuvos gyventojai keliaujantys ar viešintys bet kurioje Europos Sąjungos (ES) valstybėje gali įsigyti vaistų ar medicinos pagalbos priemonių pagal Lietuvoje išrašytus popierinius receptus. Tokia tvarka galioja jau nuo 2013 m. spalio 25 d. Išimtis daroma tik narkotiniams vaistams – jų įsigyti kitose valstybėse pagal lietuviškus receptus  negalima.

VAKCINA NUO TUBERKULIOZĖS JAU PAKELIUI Į LIETUVĄ

Šiandien Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) pasirašė sutartį su tiekėju dėl neregistruotos bulgariškos vakcinos nuo tuberkuliozės pristatymo į Lietuvą. Tad ši naujagimiams reikalinga vakcina jau yra pakeliui ir mūsų šalies gydymo įstaigas pasieks rugpjūčio mėnesio pabaigoje. Tai suderinta su šių vakcinų tiekėju.

SPECIALIUS ORTOPEDINIUS ĮTVARUS VAIKAI GAUS NEMOKAMAI

Gerindama ortopedijos techninių priemonių (OTP) prieinamumą mažiesiems pacientams ir norėdama apriboti piktnaudžiavimo atvejus suaugusiems išduodant šiuos gaminius, sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė patvirtino naują jų skyrimo tvarką. Šioms naujovėms įsigaliojus nuo rugpjūčio 1 d., užtikrinamas didesnis šių gaminių prieinamumas vaikams ir sugriežtintos skyrimo sąlygos tiems gaminiams, kurie suaugusiems būdavo išduodami labai dideliais kiekiais ir ne visais atvejais pagrįstai.

VYRAI KIEČIAMI NENUMOTI RANKA Į NEMOKAMUS VĖŽIO TYRIMUS

Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) atkreipia vyrų dėmesį, kad vasarą jie kur kas drąsiau turėtų dalyvauti Lietuvoje vykdomose prevencinėse programose ir pasitikrinti sveikatą. Tyrimai apdraustiesiems privalomuoju sveikatos draudimu visiškai nekainuoja, nes už gydymo įstaigų suteiktas paslaugas ligonių kasos joms sumoka Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis.

NETEISĖTAI PASINAUDOJUS EUROPOS SVEIKATOS DRAUDIMO KORTELE, ŽALĄ PRIVALOMOJO SVEIKATOS DRAUDIMO FONDO BIUDŽETUI TEKS ATLYGINTI

Asmenims dėl įvairių priežasčių (dirbti, atostogauti, studijuoti ar pan.) išvykstantiems į Europos Sąjungos šalis, taip pat į Norvegiją, Islandiją, Lichtenšteiną (Ekonominės erdvės šalys) bei Šveicariją, rekomenduojama išsiimti Europos sveikatos draudimo kortelę (toliau – ESDK), kurią nemokamai išduoda teritorinės ligonių kasos (TLK) privalomuoju sveikatos draudimu apdraustiems asmenims.

NAUJAGIMIAI LIETUVOJE BUS TIRIAMI DAR IŠSAMIAU

Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) informuoja, kad nuo šiol medikai turi dar daugiau galimybių išsamiau nemokamai ištirti naujagimius. Tuo Lietuva aplenkė kitas Europos šalis, kuriose tokių galimybių – mažiau. Nuo sausio mūsų šalyje atliekami du papildomi nauji tyrimai kūdikiams, siekiant įvertinti jų sveikatos būklę ir laiku diagnozuoti galimas ligas.

PRIVALOMOJO SVEIKATOS DRAUDIMO ĮMOKŲ PASIKEITIMAI NUO 2015 M. SAUSIO 1 D.

VALSTYBINĖS MOKESČIŲ INSPEKCIJOS INFORMACIJA

Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (toliau – VMI) informuoja, kad nuo 2015 m. sausio 1 d. minimaliai mėnesinei algai didėjant iki 300 Eur (1035 Lt), keisis Valstybinei mokesčių inspekcijai mokėtinų privalomojo sveikatos draudimo (toliau – PSD) įmokų sumos.

NESKUBĖKITE MOKĖTI, KAI GYDYMAS TURI BŪTI NEMOKAMAS

Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VKL) ragina pacientus būti išmintingais ir taupiais – nemokėti už tai, už ką ligonių kasos moka Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis.

Archyvas
darbo laikas
I-IV : 8.00-12.00 12.45-17.00
V : 8.00-12.00 12.45-15.45
Gyventojų aptarnavimas