Dienos klausimas
Ar žinote, kad nuo 2016 m. sausio 1 d. privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokas reikia mokėti SODRAI?
Taip, žinau
Nežinau
Man neaktualu
Naujienos
VĖŽIO PREVENCIJAI – MILIJONAI

Valstybinė ligonių kasa (VLK) ragina žmonės aktyviau dalyvauti Lietuvoje vykdomose vėžio prevencijos programose. Kaip ir kasmet, taip ir šiemet, joms įgyvendinti skirta užtektinai Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšų – iš viso net 8,5 mln. eurų. 

SOCIALINĖ AKCIJA „APLENK LIGĄ“ ATKELIAVO Į PAKRUOJĮ

Nuo vasario pradžios socialinės akcijos „Aplenk ligą“ fotografijų paroda, raginanti žmones labiau rūpintis savo ir artimųjų sveikata, eksponuojama Pakruojo rajono pirminės sveikatos priežiūros centre.

KOKIŲ KOMPENSUOJAMŲJŲ VAISTŲ VAISTINĖS PRIVALO TURĖTI KASDIEN?

Valstybinė ligonių kasa (VLK) primena, kad visos vaistinės, sudariusios sutartis su ligonių kasomis, visada privalo turėti ir pacientui pasiūlyti vaistų bei medicinos pagalbos priemonių (MPP), įrašytų į Vaistinėje būtinų turėti kompensuojamųjų vaistų ir MPP sąrašus.  

TELŠIŲ IR ŠIAULIŲ APSKRITYSE PRADEDAMAS KETVIRTASIS LIGONINIŲ TINKLO KONSOLIDAVIMO ETAPAS

Neseniai Šiaulių teritorinė ligonių kasa (TLK)  organizavo Telšių ir Šiaulių apskričių ketvirtojo sveikatos sistemos plėtros ir ligoninių tinklo konsolidavimo etapo įgyvendinimo koordinavimo tarybų posėdžius. Iš Telšių ir Šiaulių apskrityse veikiančių ligoninių vadovų, savivaldybių atstovų ir Sveikatos apsaugos ministerijos bei Valstybinės ligonių kasos deleguotų asmenų sudarytos koordinavimo tarybos iki šių metų  vasario 25 dienos turi  parengti apskričių asmens sveikatos priežiūros paslaugų restruktūrizavimo ir jo įgyvendinimo priemonių planus.

LIGONIŲ KASOS KVIEČIA PRADINUKUS: PIEŠKITE IR LAIMĖKITE VERTINGŲ PRIZŲ!

Ligonių kasos skelbia vaikų piešinių konkursą „Mano šeimos gydytojas“, kuriame kviečiami dalyvauti visi šalies pradinių klasių mokiniai. Konkursas vyks nuo vasario 1 iki kovo 31 dienos. Tereikia ant balto lapo nupiešti savo šeimos gydytoją ir pavaizduoti, kaip jis gydo mamą, tėtį, brolį, sesę, močiutę, senelį, tetą ar dėdę...

AKTUALUS PRANEŠIMAS SKAITYTAS ŠIAULIŲ TREČIOJO AMŽIAU UNIVERSITETE

Sausio pabaigoje Šiaulių teritorinės ligonių kasos Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėja dr. Dalia Miniauskienė Šiaulių trečiojo amžiaus universiteto Dvasinio tobulėjimo fakulteto studentams skaitė pranešimą apie Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF)  biudžeto lėšomis apmokamas sveikatos paslaugas – dantų protezavimą ir sąnarių endoprotezavimą. Šiaulių trečiojo amžiaus universitetas (TAU) yra savarankiška nevyriausybinė organizacija, savo veikla užtikrinanti vyresniojo amžiaus žmonių geresnę socialinę integraciją į visuomenę, skatinanti jų produktyvų ir turiningą gyvenimą, palaikant jų darbingumą, fizinį aktyvumą, kelianti žinių lygį.

NUSTOKITE BIJOTI, PASITIKRINKITE!

Jau dvylikti metai Lietuvoje vykdoma gimdos kaklelio vėžio prevencijos programa. Pagal ją kiekviena privalomuoju sveikatos draudimu apdrausta moteris nuo 25 iki 60 metų kartą per trejus metus gali nemokamai pasitikrinti dėl gimdos kaklelio vėžio. Preliminariais Valstybinės ligonių kasos (VLK) duomenimis, pagal šią programą pernai pasitikrino apie 129 tūkst. moterų, t. y. apie 9 proc. daugiau nei 2014 m. (118 tūkst. moterų). Prieš vienuolika metų šia programa pasinaudojo tik apie 45 tūkstančiai moterų.

ŠEIMOS GYDYTOJAI GALĖS PAKARTOTINAI IŠRAŠYTI KOMPENSUOJAMUOSIUS VAISTUS

Sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė su Valstybinės ligonių kasos laikinuoju direktoriumi Gintaru Kacevičiumi aptarė galimybes pakartotinai išrašyti kompensuojamuosius vaistus, jeigu pacientas juos prarado gaisro ar kitų nenumatytų aplinkybių atveju.

PRIVALOMOJO SVEIKATOS DRAUDIMO TARYBOJE

Neseniai vykusiame Privalomojo sveikatos draudimo tarybos (PSDT) posėdyje pritarta Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšų paskirstymui, naujos konsultacijos – sporto medicinos gydytojo paslaugos – bazinei kainai, taip pat daug dėmesio buvo skirta vaistų kompensavimo klausimams. Tai svarbūs sprendimai, kurie padės, kad žmonėms iš PSDF būtų kompensuojama daugiau reikiamų gydymo paslaugų, būtinų vaistų bei medicinos pagalbos priemonių. PSDT priimti nutarimai, siūlymai vėliau įgyvendinami sveikatos apsaugos ministro įsakymais, kitais teisės aktais.

DAUGIAU JUDĖTI ŽMONES GALI PASKATINTI ŠEIMOS GYDYTOJAS IR DARBDAVYS

Nuo fizinio pasyvumo ir ilgalaikio sėdėjimo miršta daugiau žmonių nei nuo rūkymo. Higienos instituto specialistai ragina ieškoti priemonių, kurios padėtų skatinti dirbančiųjų fizinį aktyvumą ne tik laisvalaikiu, bet ir mažinti sėdėjimo laiką darbo metu.

PARENGTOS „SMURTO PRIEŠ VAIKUS DIAGNOSTIKOS METODINĖS REKOMENDACIJOS“

Smurtas kaip fenomenas lydi visą žmonijos istoriją, jį aprašo įvairūs autoriai nuo pačių ankstyviausių rašytinių šaltinių ligi šių dienų. Smurtinis elgesys prieš vaikus lemia netolygią vaiko socialinę raidą, nekontroliuojamos agresijos didėjimą, smurtinės kultūros perdavimą ateinančioms kartoms, šeimos vaidmens sumažėjimą, vertybių nuvertėjimą.

UŽ ŠEIMOS GYDYTOJO DARBĄ BUS MOKAMA DAUGIAU

Nuo šių metų sausio pirminės asmens sveikatos priežiūros paslaugas teikiančioms įstaigoms iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) papildomai bus mokama už žmonių, priskirtų rizikos grupėms, skiepijimą nuo gripo bei už labai svarbų tyrimą 2–7 metų vaikams, kuris padeda išsiaiškinti, ar būtinas gydymas antibiotikais. Taip pat minėtos gydymo įstaigos bus skatinamos už gerą storosios žarnos vėžio ankstyvosios diagnostikos programos vykdymą.

SOCIALINĖS AKCIJOS „APLENK LIGĄ“ FOTOGRAFIJŲ PARODA ATKELIAVO Į RADVILIŠKIO LIGONINĘ

Sausio pradžioje socialinės akcijos „Aplenk ligą" fotografijų paroda, raginanti žmones aktyviau rūpintis savo ir artimųjų sveikata, pradėta eksponuoti Radviliškio ligoninėje. Po visą Lietuvą keliaujanti paroda jau spėjo pabuvoti  penkiose  Šiaulių teritorinės ligonių kasos veiklos zonos gydymo įstaigose.

PACIENTO TEISĖ – PASIRINKTI REABILITACINIO GYDYMO ĮSTAIGĄ

Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) primena, kad pacientai, kuriems skiriamas nemokamas medicininės reabilitacijos ir sanatorinis (antirecidyvinis) gydymas, gali pasirinkti reabilitacinio gydymo įstaigą. Tam skirta ir speciali VLK interneto svetainės skyriuje „Medicininė reabilitacija“ esanti informacinė sistema, kuria gali naudotis ir pacientai, ir gydytojai.

SOCIALINĖ AKCIJA „APLENK LIGĄ“ ATKELIAVO Į RADVILIŠKĮ

Lapkričio 25 dieną socialinės akcijos „Aplenk ligą“ fotografijų paroda, raginanti žmones aktyviau rūpintis savo ir artimųjų sveikata, atidaryta Radviliškio rajono pirminės sveikatos priežiūros centre. Akcijos ambasadoriais tapę garsūs Lietuvos sportininkai kviečia nemokamai išsitirti dėl vėžio, širdies ir kraujagyslių ligų, sveikai gyventi, laiku apsilankyti pas gydytojus, dalyvauti nemokamose ligų prevencijos programose. 

MOTERYS RAGINAMOS AKTYVIAU RŪPINTIS SAVO SVEIKATA

Jau vienuolika metų Lietuvoje vykdoma Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis finansuojama gimdos kaklelio vėžio prevencinė programa duoda gerų rezultatų. Vis daugiau šalies moterų pavyksta laiku užkirsti kelią šiai klastingai ligai ir mirtingumo kreivė kasmet leidžiasi žemyn. Tačiau, kad pasiektume Europos šalių rezultatus, reikia ne tik daugiau laiko, bet ir pačių moterų aktyvumo rūpinantis savo sveikata.

PEDIATRAMS SKIRTOJE KONFERENCIJOJE RAGINTA NEPIKTNAUDŽIAUTI ANTIBIOTIKAIS

Respublikinės Šiaulių ligoninės Moters ir vaiko klinikoje vykusioje konferencijoje, kurioje dalyvavo Šiaulių regiono vaikų gydytojai, vaikų chirurgai ir šeimos gydytojai, dar kartą kalbėta apie racionalios antibiotikų terapijos principus. Pranešimą šia tema skaitė Vilniaus universiteto profesorius, Lietuvos vaikų pulmonologų draugijos pirmininkas Arūnas Valiulis. Šiaulių teritorinės ligonių kasos direktorius Remigijus Mažeika ragino vaikų gydytojus antibiotikus vaikams skirti tik įsitikinus, kad sergama bakterine infekcija, o Lietuvos pediatrų draugiją – inicijuoti privalomų vaikų kvėpavimo sistemos ligų diagnostikos ir gydymo metodikų parengimą bei antibiotikų skyrimo kokybės rodiklius.

ŠIAULIŲ TERITORINĖS LIGONIŲ KASOS VEIKLA PRISTATYTA ŠIAULIŲ UNIVERSITETE

Siekiant kuo plačiau informuoti visuomenę apie Šiaulių teritorinės ligonių kasos indėlį į sveikatos priežiūros sistemą, institucijos veikla pristatyta Šiaulių universiteto Socialinės gerovės ir negalės studijų fakultete vykusioje praktinėje konferencijoje. Šiaulių teritorinės ligonių kasos Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėja Dalia Miniauskienė pabrėžė, kad dalyvauti Šiaulių universiteto renginyje nuspręsta neatsitiktinai – Šiaulių universiteto Sveikatos studijų katedra yra Šiaulių teritorinės ligonių kasos partnerė.   

SVEIKAM SENĖJIMUI SKIRTOJE KONFERENCIJOJE – APIE PREVENCINIŲ PROGRAMŲ NAUDĄ

Kelmėje vykusioje sveikam senėjimui skirtoje konferencijoje Šiaulių teritorinės ligonių kasos direktorius Remigijus Mažeika perskaitė pranešimą apie prevencinių programų  naudą. Konferencijoje taip pat kalbėta apie pagyvenusių žmonių imuninės sistemos stiprinimą, dvasinę gerovę, mitybos įpročius. Renginį vedė Nacionalinės sveikatos tarybos pirmininkas Juozas Pundzius ir sveikatos apsaugos viceministrė Laimutė Vaidelienė.

ANTIBIOTIKAI VAIKAMS TURĖTŲ BŪTI SKIRIAMI TIK ATLIKUS TYRIMĄ

Šiaulių teritorinės ligonių kasos surengtame pasitarime, kuriame dalyvavo Respublikinės Šiaulių ligoninės (RŠL)  ir Šiaulių miesto pirminės asmens sveikatos priežiūros įstaigų (PASPĮ) vadovai, pediatrai, šeimos gydytojai aptarta nerimą kelianti tendencija –  Šiaulių regione užfiksuotas didžiausias šalyje antibiotikais gydytų vaikų skaičius. Šiaulių teritorinės ligonių kasos direktorius Remigijus Mažeika medikus ragino antibiotikus vaikams skirti atsakingai – tik atlikus C-reaktyvaus baltymo (CRB) tyrimą ir įsitikinus, kad sergama bakterine infekcija.

KELMĖS TREČIOJO AMŽIAUS UNIVERSITETE – AKTUALI PASKAITA

Šiaulių teritorinės ligonių kasos (TLK) Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėja Dalia Miniauskienė susitikime su Kelmės trečiojo amžiaus universiteto studentais perskaitė pranešimą apie privalomąjį sveikatos draudimą, nemokamas prevencines programas ir atsakė į aktualius sveikatos apsaugos klausimus. Renginys sulaukė nemažo  susidomėjimo –  dalyviai vos tilpo Kelmės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro salėje.

PACIENTŲ EILĖMS MAŽINTI PASITELKS ŠIUOLAIKINĘ VADYBĄ

Šiaulių teritorinės ligonių kasos vadovai ir darbuotojai dalyvavo vienos dienos mokymuose „Asmens sveikatos priežiūros įstaigų (ASPĮ) veiklos efektyvumo matavimo ir vertinimo kriterijai“, kuriuos vedė sertifikuotas vadybos konsultantas Mykolas Truncė.  Mokymų metu Šiaulių TLK specialistai atliko įvairias užduotis, į ASPĮ veiklą pažvelgė iš paciento pozicijos, daugiau sužinojo apie papildomus kriterijus, kuriais galėtų būti vertinamas ASPĮ veiklos efektyvumas.

PO INFARKTO PASVEIKĘ PACIENTAI JAUČIASI GAVĘ NEĮKAINOJAMĄ DOVANĄ

Šiaulių teritorinės ligonių kasos duomenimis (Šiaulių TKL), per pirmąjį šių metų pusmetį Respublikinėje Šiaulių ligoninėje, lyginant su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, suteikta daugiau klasterinių insulto ir miokardo infarkto gydymo paslaugų, kurioms finansuoti papildomai skirta beveik trečdalis milijono eurų. Visgi svarbiausias laimėjimas – sėkmingai išgelbėtos žmonių gyvybės. 

SUSITIKIME SU ŠIAULIŲ DARBO BIRŽOS SPECIALISTAIS APTARTOS PRIVALOMOJO SVEIKATOS DRAUDIMO AKTUALIJOS

Šiaulių teritorinės ligonių kasos specialistai susitikime su Šiaulių darbo biržos darbuotojais aptarė abiems institucijoms aktualius klausimus, kylančius aptarnaujant gyventojus. Kalbėta, kad yra asmenų, vengiančių siūlomo darbo, bet besiregistruojančių darbo biržoje tik dėl to, kad būtų apdrausti privalomuoju sveikatos draudimu.

GRAŽINO APLINKĄ

Ruduo – tinkamas laikas  medeliams sodinti, todėl Šiaulių teritorinės ligonių kasos kolektyvas nusprendė imtis šio darbo ir pagražinti savo darbovietės aplinką. Įpratusi sutartinai dirbti komanda ilgai nesvarstė: čiupo kastuvus,  pirštines ir netrukus kieme šalia kitų medelių sužaliavo naujai pasodinti kukmedžiai. Kontrolės skyriaus vedėja Dalia Ozolienė juokavo, kad šie augalai yra ilgaamžiai – auga daugiau kaip 2000 metų, tad tiek laiko gyvuos ir Šiaulių teritorinė ligonių kasa.  Gausiai vandeniu palieti medeliai turėtų greitai įleisti šaknis.

Archyvas
darbo laikas
I-IV : 8.00-12.00 12.45-17.00
V : 8.00-12.00 12.45-15.45
Gyventojų aptarnavimas