Šiaulių teritorinė ligonių kasa

Dienos klausimas
Ar žinote, kad teisę į dantų protezavimo paslaugas, kompensuojamas iš PSDF biudžeto, turi ne tik vaikai, senatvės pensijos amžiaus sulaukę asmenys, nedarbingi ar iš dalies nedarbingi asmenys, bet ir asmenys, kuriems taikomas gydymas dėl burnos,
Taip, žinau
Nežinau
Man neaktualu
Naujienos
ŠIAULIŲ TLK PARODOJE IŠ LANKYTOJŲ SULAUKĖ GRĮŽTAMOJO RYŠIO


Šiaulių teritorinė ligonių kasa tradiciškai savo paslaugas gyventojams pristatė Šiaulių verslo ir pasiekimų parodoje „Šiauliai 2019“. TLK stende lankytojai turėjo galimybę įsigyti Europos sveikatos draudimo kortelę (ESDK) ir pateikti klausimų Gyventojų aptarnavimo skyriaus specialistėms apie privalomojo sveikatos draudimo (PSD) teikiamas garantijas. Parodos lankytojų teigimu, išgirsta informacija apie Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis apmokamas sveikatos priežiūros paslaugas bus ypač naudinga lankantis gydymo įstaigose.

ŠIANDIENOS IŠŠŪKIAI ŽMOGAUS SVEIKATAI IR GEROVEI BUS APTARTI KELMĖJE VYKSIANČIOJE KONFERENCIJOJE


Šiaulių teritorinės ligonių kasos (TLK) vadovė, Šiaulių universiteto docentė dr. Dalia Miniauskienė gruodžio 10 dieną pakviesta dalyvauti Kelmės visuomenės sveikatos biuro rengiamoje konferencijoje, kurioje skaitys pranešimą apie ligų prevencijos programų vykdymą Šiaulių TLK veiklos zonoje. Visuomenės sveikatai skirta konferencija Kelmėje kasmet sulaukia didelio bendruomenės susidomėjimo: joje pranešimus skaito žinomi šalyje sveikatos mokslų korifėjai, medikai, vietos šviesuoliai, politikai.

LIGONIŲ KASŲ ATSTOVĖ DALYVAVO LIETUVOS AKLŲJŲ IR SILPNAREGIŲ SĄJUNGOS NARIŲ SUSIRINKIME


Pristatydami aktualius privalomojo sveikatos draudimo (PSD) klausimus Šiaulių teritorinės ligonių kasos (TLK) specialistai nuolat dalyvauja susitikimuose su pacientų organizacijų kolektyvais. Gruodžio  2 dieną viename iš tokių susitikimų dalyvavusi Šiaulių TLK Kontrolės skyriaus vedėja Dalia Ozolienė Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos (LASS) Šiaulių miesto ir rajono filialo narių susirinkime kalbėjo apie ligų prevencijos programas, apmokamas Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis. 

STEBĖTOJŲ TARYBOJE: AUGA ĮKAINIAI UŽ PASLAUGAS, TIRPSTA LAUKIANČIŲJŲ DANTŲ PROTEZAVIMO EILĖS


Šiaulių teritorinėje ligonių kasoje (TLK) vykusiame Stebėtojų tarybos posėdyje pateikta informacija, kaip per devynis šių metų mėnesius vykdytos sutartys su gydymo įstaigomis, kaip šioms įstaigoms sekasi rašyti elektroninius receptus, apžvelgtos 2020 metų planuojamos sveikatos priežiūros paslaugų apimtys.

VALSTYBINĖ LIGONIŲ KASA: PAPILDOMOS VAKCINOS NUO GRIPO JAU LIETUVOJE
Šiandien į Lietuvą pristatyta beveik 24 tūkst. papildomos gripo vakcinos dozių, kurias nupirko Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK). Tam papildomai prireikė 141 tūkst. eurų. Išaugus gripo vakcinos poreikiui šalyje, VLK specialistai nedelsiant aiškinosi, kiek tiksliai gydymo įstaigoms reikia papildomų dozių.
VIEŠOJI AR PRIVATI: KURIAS GYDYMO ĮSTAIGAS LIETUVOJE RENKASI DAŽNIAUSIAI?
Didžioji dauguma Lietuvos gyventojų – beveik 1,9 mln. arba 66 proc. – šeimos gydytojo paslaugas renkasi viešosiose įstaigose. Tačiau šiek tiek auga besigydančiųjų skaičius – beveik 1 mln. (34 proc.) – privačiuose šeimos sveikatos centruose, rodo naujausias Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) atliktas praeitų metų gydymo įstaigų pateiktų duomenų tyrimas. Specialistai primena, kad pacientas pats laisvai gali pasirinkti, kur gydytis, tačiau reikia nepamiršti kelių svarbių aspektų.
SEIMAS PATVIRTINO PSDF BIUDŽETO VYKDYMO ATASKAITĄ

Seimas patvirtino praėjusių metų Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto vykdymo ataskaitą. Pernai PSDF biudžeto, kuris buvo 11 proc. didesnis nei 2017 m., pajamos ir išlaidos sudarė apie 1,8 mlrd. eurų. Tai leido ne tik užtikrinti nenutrūkstamą sveikatos priežiūros išlaidų apmokėjimą PSDF biudžeto lėšomis, bet ir sudarė galimybę padidinti gydymo paslaugų įkainius.

SUSITIKIME SU UŽIMTUMO TARNYBOS DARBUOTOJAIS APTARTI AKTUALŪS PSD KLAUSIMAI


Šiaulių teritorinės ligonių kasos (TLK) Gyventojų aptarnavimo skyriaus specialistai dalyvavo susitikime su Užimtumo tarnybos Šiaulių skyriaus darbuotojais. Pastarieji domėjosi pagrindiniais privalomojo sveikatos draudimo (PSD) klausimais, kuriuos reikėtų priminti gyventojams, besikreipiantiems į Užimtumo tarnybą. Susitikimo metu ligonių kasų ir Užimtumo tarybos specialistai tarėsi, kaip kuo geriau informuoti bedarbius jiems aktualiais PSD ir sveikatos priežiūros paslaugų klausimais, kad būtų išvengta įvairių nesusipratimų.

ŠIAULIŲ TLK PARODOJE KONSULTUOS IR IŠDUOS ESDK KORTELES


Lapkričio 28 – 30 dienomis ligonių kasų paslaugos gyventojams bus pristatytos Šiaulių verslo ir pasiekimų parodoje „Šiauliai 2019“. Šiaulių teritorinės ligonių kasos (TLK) stende lankytojams bus išduodamos Europos sveikatos draudimo kortelės (ESDK) ir teikiamos konsultacijos aktualiais privalomojo sveikatos draudimo (PSD) klausimais. Gyventojų aptarnavimo skyriaus specialistės papasakos apie Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis apmokamas sveikatos priežiūros paslaugas, paaiškins, kokiais atvejais pacientams skiriama medicininė reabilitacija, pristatys ligonių kasų apmokamą dantų protezavimo tvarką ir kitus svarbius dalykus.

MEDIKAMS SKIRTOJE KONFERENCIJOJE APTARTI RACIONALAUS ANTIBIOTIKŲ SKYRIMO KLAUSIMAI


Šiaulių teritorinės ligonių kasos (TLK) Kontrolės skyriaus vedėja, Vaistų komiteto narė Dalia Ozolienė dalyvavo šeimos ir kitų specialybių gydytojams, slaugytojams, visuomenės sveikatos priežiūros specialistams skirtoje mokslinėje praktinėje konferencijoje „Antimikrobinis atsparumas  –  problemos ir aktualijos“, kurioje pristatė kompensuojamųjų antibiotikų skyrimo panoramą ir galimybes Šiaulių apskrities asmens sveikatos priežiūros įstaigose. Siekiant skatinti racionalų vaistų skyrimą ir stiprinti bendradarbiavimą, sprendžiant antimikrobinio atsparumo problemas, konferenciją organizavo Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šiaulių ir Kauno departamentai, Higienos institutas.

PATARĖ GRĮŽTANTIEMS EMIGRANTAMS: KAIP PASIRŪPINTI SĖKMINGA NAUJA PRADŽIA LIETUVOJE


Šiaulių teritorinės ligonių kasos (TLK) Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėja Inga Kvedarienė dalyvavo Užimtumo tarnybos Šiaulių skyriuje organizuotame renginyje „Nauja pradžia Lietuvoje“, skirtame grįžtantiems emigrantams. Šiame susitikime ligonių kasų atstovė papasakojo, ką grįžtantieji turėtų padaryti, norėdami pasirūpinti savo privalomuoju sveikatos draudimu (PSD).

JEIGU SUSIRGIMAS VIRUSINIS, ANTIBIOTIKŲ NEREIKIA


Lapkričio 18 -ąją minima Europos supratimo apie antibiotikus diena. Be to, prasideda Pasaulinė supratimo apie antibiotikus savaitė. Šia proga Šiaulių teritorinė ligonių kasa (TLK) primena, kaip nesuklysti skiriant ir vartojant antibiotikus: jeigu susirgimas virusinis, antibiotikų visai nereikia. Perteklinis antibiotikų vartojimas skatina bakterijų atsparumą, išreguliuoja žarnyno mikroflorą.

ŠIAULIŲ TLK DARBUOTOJAI DALYVAVO ANTIKORUPCINIAME SEMINARE


Šiaulių teritorinės ligonių kasos (TLK) darbuotojai dalyvavo konsultaciniame seminare „Antikorupcija 2.0: kaip sukurti gerąjį pavyzdį?“. Seminaro metu lektorius Sergejus Muravjovas pasidalijo naujausiais atradimais ir tendencijomis, kaip užkirsti kelią korupcijai ir padidinti organizacijos skaidrumą. Nagrinėjant įvairias praktines situacijas aptarta, kaip tinkamai reaguoti į su korupcija susijusias rizikas ir jas suvaldyti.

LIGONIŲ KASOS: PAGALBINIO APVAISINIMO BŪDU JAU GIMĖ TIEK, KIEK GYVENA DŪKŠTO MIESTE
Pagalbinio apvaisinimo būdu Lietuvoje jau gimė daugiau kaip 780 naujagimių arba beveik tiek pat, kiek gyvena Dūkšto mieste, Ignalinos raj. Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) specialistai primena, kad visa reikalinga pagalba negalinčioms vaikų susilaukti šeimoms – medikų procedūros ir vaistai – teikiami be papildomo mokesčio, t. y. kompensuojami iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF).
ŽEMAIČIŲ KALVARIJOS BENDRUOMENĖ DOMĖJOSI SVEIKATOS PRIEŽIŪROS PASLAUGOMIS


Šiaulių teritorinės ligonių kasos (TLK) Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėja Inga Kvedarienė susitikime su Žemaičių Kalvarijos bendruomene pristatė pranešimą apie Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis apmokamas sveikatos priežiūros paslaugas.

ŠIAULIŲ UNIVERSITETO GIMNAZIJOS MOKSLEIVIAI DOMĖJOSI PRIVALOMUOJU SVEIKATOS DRAUDIMU


Šiaulių teritorinės ligonių kasos (TLK) Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėja Inga Kvedarienė  lapkričio 6 dieną susitiko su Šiaulių universiteto gimnazijos baigiamųjų klasių mokiniais. Susitikime kalbėta aktualiomis temomis: apie valstybės garantuojamą sveikatos priežiūrą moksleiviams ir studentams – studijuojantiems Lietuvoje ar užsienyje, galimybę gauti Europos sveikatos draudimo kortelę.

PSICHOLOGINĖ PAGALBA VAIKAMS IR PAAUGLIAMS: PRADEDAMOS TEIKTI NAUJOS PASLAUGOS
Iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) pradėta apmokėti už naujas vaikams ir paaugliams reikalingas psichosocialinės reabilitacijos paslaugas bei išplėstines psichikos sveikatos specialistų konsultacijas. Tai padės užtikrinti, kad psichikos ir elgesio sutrikimų turintys pacientai gautų daugiau ir įvairesnių jiems reikiamų paslaugų bei galėtų sėkmingai integruotis visuomenėje, gyventi pilnavertį gyvenimą.
VĖŽIO DIAGNOSTIKA: SPARČIAI DAUGĖJA BESITIKRINANČIŲJŲ DĖL VIENOS LIGOS
Šiemet Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis finansuojamoje storosios žarnos vėžio prevencinėje programoje dalyvavo net 17 tūkst. žmonių daugiau nei per tą patį laikotarpį pernai. Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) specialistai ragina ir kitus gyventojus nedelsti ir nemokamai pasitikrinti dėl šios klastingos ligos.
PASAULINĘ INSULTO DIENĄ ŠIAULIŲ REGIONE PASIRAŠYTAS SVEIKATOS SISTEMOS DALININKŲ BEI SOCIALINIŲ PARTNERIŲ MEMORANDUMAS


Spalio 29-ąją, Pasaulinę insulto dieną, Šiaulių regione įsteigtas insulto komitetas, kurio pirmininke išrikta Šiaulių teritorinės ligonių kasos (TLK) laikinoji vadovė Dalia Miniauskienė. Integruodamas skirtingų socialinių partnerių veiklą, komitetas sieks Šiaulių regione sumažinti sergamumą ir mirštamumą nuo insulto, skatins gyventojus dar aktyviau dalyvauti širdies ir kraujagyslių ligų prevencinėje programoje. Sutvirtindami savo pasiryžimą siekti šio kilnaus tikslo, Šiaulių regiono sveikatos sistemos dalininkai ir socialiniai partneriai pasirašė memorandumą.

DANTŲ PROTEZAVIMO LAUKIANČIŲJŲ EILĖS TIRPSTA


Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) informuoja, kad šalyje sparčiai mažėja laukiančiųjų dantų protezavimo paslaugų eilė. Šių metų viduryje paslaugų laukė apie 78 tūkst. žmonių, kai dar praėjusių metų pradžioje eilėje buvo dvigubai daugiau pacientų – apie 180 tūkstančių.  
PRIMINĖ, KUO BŪTINAI TURI PASIRŪPINTI IŠVYKSTANTIEJI STUDIJUOTI Į ES


Šiaulių teritorinė ligonių kasa (TLK) sulaukia kreipimųsi jaunuolių, nuo rudens pradėjusių studijuoti Europos Sąjungos (ES) šalių aukštosiose mokyklose ir norinčių susitvarkyti privalomojo sveikatos draudimo (PSD) dokumentus.

LIGONIŲ KASOS STABDO NAUJŲ UŽSAKYMŲ PRIĖMIMĄ IR APMOKĖJIMĄ ĮTARIAMOSE ORTOPEDIJOS ĮMONĖSE
Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) Vilniaus apygardos valdybai kartu su Vilniaus apygardos prokuratūra pradėjus didelio masto ikiteisminį tyrimą dėl ortopedine įranga prekiaujančių bendrovių, Valstybinė ligonių kasa (VLK) stabdo naujų užsakymų priėmimą ir apmokėjimą tyrime figūruojančiose įmonėse.
GIMDOS KAKLELIO VĖŽYS: PREVENCIŠKAI PASITIKRINA TIK KAS KETVIRTA MOTERIS


Nors Lietuvoje nemokamai pasitikrinančių dėl gimdos kaklelio vėžio moterų skaičius kasmet išlieka stabilus, ligonių kasų specialistai ir medikai sunerimę – dėl šios klastingos onkologinės ligos šiemet prevencinėje programoje sudalyvavo tik kas ketvirta tikslinio amžiaus gyventoja. Moterys raginamos nedelsti ir susirūpinti savo sveikata jau šiandien.
PAPRASTAS BŪDAS GAUTI KOMPENSUOJAMĄJĮ KLAUSOS APARATĄ


Pacientas, kuriam reikia klausos aparato, pirmiausia turėtų kreiptis į savo šeimos gydytoją, kuris duos siuntimą gydytojo specialisto konsultacijai. Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis apmokamą klausos aparatą, įvertinęs paciento sveikatą ir nustatęs klausos aparato poreikį, gali skirti  gydytojas otorinolaringologas. Jis pacientui išduoda medicinos dokumento išrašą (forma 027/a).

AUGANTIS PSDF BIUDŽETAS KITĄMET SUDARYS 2,3 MILIJARDUS EURŲ
Ministrų kabinetas pritarė kitų metų Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto projektui, kuris toliau bus svarstomas Seime. Planuojama, kad ateinančių metų PSDF biudžetas, palyginti su šiemet, bus didesnis 241 mln. eurų ir iš viso sudarys 2,3 mlrd. eurų, o išlaidos – 2,1 mlrd. eurų.
Archyvas
darbo laikas
I-IV : 8.00-12.00 12.45-17.00
V : 8.00-12.00 12.45-15.45
Gyventojų aptarnavimas