VIZIJA MISIJA VERTYBĖS
Klausiame
Ar žinote, kad jeigu Jūsų pajamos mažos (nuo 2021 m. kovo 1 d. iki 260 Eur), galite susigrąžinti priemoką už kompensuojamuosius vaistinius preparatus ir medicinos pagalbos priemones?
Taip, žinau
Nežinau
Man neaktualu

Pradžia


ANTIBIOTIKUS VARTOKIME ATSAKINGAI

Šiaulių TLK primena, kad antibiotikai gydo tik bakterines infekcijas, tačiau neveikia virusinių ligų, kuriomis dažnai serga suaugusieji ir vaikai. Nuo šių metų iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo kompensuojamas labai svarbus tyrimas, padedantis nustatyti ligos sukėlėją. Tai – greitasis streptokoko antigeno testas,  nustatantis, ar infekcija yra bakterinės ar virusinės kilmės, ir padedantis gydytojui skirti tinkamą gydymą.

Gydytojai  skatinami atlikti greitąjį streptokoko antigeno nustatymo testą visiems 2–7 metų vaikams, susirgusiems ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcinėmis ligomis. Ši praktika padeda gydytojams nuspręsti, ar gydymas antibiotikais vaikui yra tikrai reikalingas, ir neskirti šių vaistų be reikalo. Už tokio testo atlikimą gydymo įstaigoms sumokama Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis.

Nuo šių metų ligonių kasos visoje šalyje dar akyliau vykdo kompensuojamų antibakterinių vaistų skyrimo vaikams stebėseną, ypač atidžiai stebimos tos asmens sveikatos priežiūros įstaigos, kuriose antibiotikų vaikams prirašoma daugiausia. Minėtos stebėsenos rezultatus Šiaulių TLK skelbia savo interneto svetainėje.

„Kiekviena gydymo įstaiga, kiekvienas gydytojas turėtų įvertinti antimikrobinių vaistų skyrimo tikslingumą, kalbėtis su pacientais ir jų  tėvais, suteikti jiems visapusišką informaciją apie antimikrobinius vaistus, jų skyrimo ir vartojimo ypatumus“, – tvirtina Šiaulių TLK direktorius Remigijus Mažeika.

Antimikrobinio atsparumo problema svarbi visam Europos regionui, taip pat ir  Lietuvai. Netinkamai skiriant ir  vartojant antibiotikus, įvairių infekcijų sukėlėjai įgijo didelį atsparumą antimikrobiniams vaistams, o tai veikia kiekvieno žmogaus asmens sveikatą ir kelia grėsmę gyvybei. Sunki infekcija gali būti nepagydoma, nes įprasti vaistai jau nebeveikia.

Šiaulių teritorinės ligonių kasos duomenimis, Šiaulių ir Telšių apskrityse kiekvienas kūdikis kartą per metus ir dažniau buvo gydomas antibiotikais. Ligonių kasų vykdoma antibiotikų vaikams skyrimo stebėsena, kontrolė ir informacijos sklaida jau davė teigiamų rezultatų –  antibiotikų skyrimo mastas vaikams pradėjo mažėti.  Antibiotikus vartokime atsakingai, ypač budrūs būkime, kai antibakteriniai vaistai skiriami vaikams ir kūdikiams!

Kompensuojamųjų antibiotikų skyrimo stebėsena (2.9 Mb)

 

 


Paskutinis atnaujinimas: 2016-05-16 15:09:32
darbo laikas
I-IV : 8.00-12.00 12.45-17.00
V : 8.00-12.00 12.45-15.45
Gyventojų aptarnavimas
Kaip mus rasti?


Registracija internetu

Vaizdo medžiaga

Leidiniai

E. valdžios vartaiApklausa

Vaistų komitetas

Pasitikrinti savo PSD draustumą

Elektron. prašymas išduoti Europos sveikatos draudimo kort.

Projektas - Išmintingasis vaistų sąrašas

Ką svarbu žinoti užsienyje gyvenantiems lietuviams 

Informacija apie PSD

Informacija - vaizdinė medžiaga

Nuoroda į esveikata.lt

E. sveikata naudojimo gairės

Valstybinė mokesčių inspekcija 

Grįžtamojo ryšio modelio projektas

Antibiotikus vartok atsakingai

LK-10-AM, ACHI ir kodavimo standartų el. vadovas

Viskas apie DRG

 SODRA

Lietuvos teismų elektroninių paslaugų portalas