VIZIJA MISIJA VERTYBĖS
Klausiame
Ar žinote, kad Europos sveikatos draudimo kortelę galite užsisakyti internetu ir gauti ją į namus ar ofisą registruotu paštu Lietuvos Respublikos teritorijoje?
Taip, žinau
Nežinau
Man neaktualu

Pradžia


PACIENTAI NUSTEMBA, SUŽINOJĘ KIEK KAINAVO JŲ GYDYMAS

Šiaulių teritorinės ligonių kasos (TLK) specialistai ragina pacientus būti išmintingus ir dažniau pasidomėti, kiek kainavo jų gydymas, už kurį ligonių kasos gydymo įstaigoms sumokėjo Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis.

Kodėl svarbu, kad kuo daugiau gyventojų sužinotų, kiek PSDF lėšų skirta apmokėti įstaigoms už jiems suteiktas sveikatos priežiūros paslaugas? Nes apie valstybės viešųjų lėšų panaudojimą jų gydymui informuoti pacientai galės atsispirti neteisėtiems reikalavimams už tą patį mokėti antrą kartą, didės gyventojų nepakantumas ir atsparumas korupcijos sveikatos sistemoje apraiškoms.

„Sužinoję, kiek kainavo jų gydymas bei kokios sveikatos priežiūros paslaugos jiems buvo kompensuotos iš PSDF biudžeto, pacientai neretai būna net nustebinti“, – sako Šiaulių teritorinės ligonių kasos Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėja Inga Kvedarienė. Pavyzdžiui, už inksto transplantaciją gydymo įstaigai sumokama iki 26 000 eurų, klubo sąnario protezavimas kainuoja nuo 1 870 iki  3 036 eurų, kompiuterinė tomografija – apie 60 eurų.

Sutartį su ligonių kasomis sudariusioje gydymo įstaigoje turi būti skelbiamas išsamus PSDF lėšomis apmokamų sveikatos priežiūros paslaugų sąrašas, šių paslaugų teikimo tvarka ir sąlygos. Privaloma informuoti, kad PSDF biudžeto lėšomis apmokamos paslaugos teikiamos be jokio papildomo mokesčio ir pacientui visada turi būti pasiūlytos pirmiausia.

Primename, kad informaciją apie jam suteiktas gydymo paslaugas ir jų kainą pacientas gali gauti keliais būdais – pateikęs prašymą TLK, TLK atstovui savivaldybėje arba apsilankęs ligonių kasų interneto svetainėse.

Pacientai išrašymo iš ligoninės dieną gauna Paciento atmintines, kuriose paaiškinta, kad visi pacientai, kurie gulėjo ligoninėse ir gydėsi, gali gauti išsamią informaciją apie tai, kiek už jų gydymą sumokėjo ligonių kasos PSDF biudžeto lėšomis.

Norėdamas gauti popierinę ataskaitą (suvestinę) apie savo gydymo kaštus, ligoninėje gydęsis pacientas turėtų atvykti į TLK arba kreiptis į TLK atstovą savivaldybėje ir pateikti prašymą. Iš gautos ataskaitos pacientas gali sužinoti visą informaciją apie jam taikytą gydymą ir apie tai, kiek kainavo  ligoninėje suteiktos stacionarinės asmens sveikatos priežiūros paslaugos.

Į TLK kasą atvykę pacientai taip pat gali gauti duomenų suvestinę apie PSDF biudžeto išlaidas, skirtas jų sveikatos priežiūrai apmokėti per pastaruosius 5 metus, ar  duomenų išrašą apie pacientui suteiktas asmens sveikatos priežiūros paslaugas ir skirtus kompensuojamuosius vaistus bei medicinos pagalbos priemones.

Pageidaujantieji gauti duomenų apie kainas suvestinę, metinę duomenų apie PSDF biudžeto išlaidas suvestinę ar išsamių duomenų apie suteiktas paslaugas ir skirtus vaistus bei priemones išrašą, šias suvestines ir išrašą gali gauti prisijungę prie Elektroninių valdžios vartų: www.epaslaugos.lt, skyrelyje „Galimybė pasitikrinti suteiktų medicinos paslaugų ir išrašytų medikamentų apimtį“ https://www.epaslaugos.lt/portal/service/39620/39621?searchId=1dcc60e2-4f95-4307-b6a7-4df5d6d0bcfd

Naudojantis elektronine bankininkyste prisijungus prie Elektroninių valdžios vartų sistemos www.epaslaugos.lt, taip pat galima pasitikrinti prisirašymą prie pirminės asmens sveikatos priežiūros įstaigos (ASPĮ).

Video – https://www.youtube.com/watch?v=85Q9cok7Du0

Šiaulių teritorinės ligonių kasos informacija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook
darbo laikas
I-IV : 8.00-12.00 12.45-17.00
V : 8.00-12.00 12.45-15.45
Gyventojų aptarnavimas
Kaip mus rasti?


Vaizdo medžiaga

Leidiniai

E. valdžios vartaiApklausa

Vaistų komitetas

Pasitikrinti savo PSD draustumą

Elektron. prašymas išduoti Europos sveikatos draudimo kort.

Ką svarbu žinoti užsienyje gyvenantiems lietuviams 

Informacija apie PSD

Informacija - vaizdinė medžiaga

Nuoroda į esveikata.lt

E. sveikata naudojimo gairės

Valstybinė mokesčių inspekcija 

Grįžtamojo ryšio modelio projektas

Antibiotikus vartok atsakingai

TLK-10-AM, ACHI ir kodavimo standartų el. vadovas

Viskas apie DRG

 SODRA

Lietuvos teismų elektroninių paslaugų portalas