Dienos klausimas
Ar žinote, kad norėdami būti drausti Lietuvoje PSD, EEB ir ES šalyse studijuojantys pagal nuolatinės studijų formos programas jaunuoliai teritorinei ligonių kasai kasmet turėtų pateikti aukštosios mokyklos išduotą akademinę pažymą?
Taip, žinau
Nežinau
Man neaktualu

Pradžia


LIGONIŲ KASOS DVIRATININKAMS PRIMINĖ, KAS SVARBIAUSIA KELIONĖSE
Šį sekmadienį, rugpjūčio 18 dieną, vyks didžiausias dviračių renginys Baltijos šalyse „Iki Velomaratonas", prie kurio prisijungia ir Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK). Specialiai įrengtame informaciniame paviljone VLK specialistai visiems apsilankiusiems sveikatingumo šventėje pristatys, kuo kelionėse naudinga Europos sveikatos draudimo kortelė (ESDK), atsakys į kitus rūpimus klausimus apie sveikatą.

 
Ligonių kasų specialistės renginio metu.jpg
Ligonių kasų specialistės renginio metu. VLK nuotr.
 
Dviračiai susiję su judėjimu, išvykomis, nuotykiais, tad keliauti mėgstantys sostinės gyventojai ir svečiai kviesti užsukti į priešais Martyno Mažvydo biblioteką būsiantį VLK paviljoną. Ligonių kasų specialistai pasakojo, kodėl vykstant į keliones drauge su įvairiais dokumentais būtina turėti ir ESDK, kokias garantijas ši kortelė suteikia, jeigu netikėtai sustreikuotų sveikata ir prireiktų būtinosios pagalbos.
 
VLK primena, jog ESDK priklauso kiekvienam privalomuoju sveikatos draudimu draustam Lietuvos  gyventojui ir išduodama nemokamai teritorinių ligonių kasose. Kortelė galioja visose ES šalyse, taip pat Islandijoje, Lichtenšteine ir Šveicarijoje, o už šiose šalyse suteiktas sveikatos priežiūros paslaugas visiškai arba iš dalies sumoka ligonių kasos. Šiuo metu ESDK turi kone kas penktas Lietuvos gyventojas arba beveik 600 000 asmenų.
 
Jau dešimtą kartą Vilniuje vyksiantis vienas didžiausių dviračių renginių pritraukia tūkstančius aktyvaus laisvalaikio leidimo būdo mėgėjų ir profesionalų, vaikų ir senjorų. Vieni nuo starto linijos startuoja dviračiais, kiti varžosi riedučių, paspirtukų ar riedlenčių rungtyse. Tradiciškai ligonių kasų specialistai ne tik konsultuoja, tačiau taip pat dalyvauja varžybose: vieni – kaip mėgėjai, kiti pedalus mins profesionalų trasoje.
 
Svarbiausi dalykai apie ESDK https://bit.ly/33znwtD
Vaizdo reportažas apie tai, ką garantuoja Europos sveikatos draudimo kortelė? https://bit.ly/2TCl7K3
ESDK plakatas https://bit.ly/2Z89zPO
Daugiau informacijos apie renginį https://bit.ly/33CT3Lu
 
Kontaktai žiniasklaidai:
Rimantas Zagrebajev
Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos
Ryšių su visuomene skyriaus vedėjas
Tel. (8 5) 236 4105
 
Ligonių kasos kviečia:

Rūpimus klausimus galima pateikti info@vlk.lt arba (8 5) 232 2222.Twitter MySpace LinkedIn Facebook
darbo laikas
I-IV : 8.00-12.00 12.45-17.00
V : 8.00-12.00 12.45-15.45
Gyventojų aptarnavimas