Dienos klausimas
Ar žinote, kad norėdami būti drausti Lietuvoje PSD, EEB ir ES šalyse studijuojantys pagal nuolatinės studijų formos programas jaunuoliai teritorinei ligonių kasai kasmet turėtų pateikti aukštosios mokyklos išduotą akademinę pažymą?
Taip, žinau
Nežinau
Man neaktualu

Pradžia


VAISTŲ KOMITETAS: GYDYMAS VAISTAIS TURI BŪTI EFEKTYVUS IR SAUGUS

Šiaulių teritorinės ligonių kasos (TLK) veiklos zonoje veikiantis Vaistų komitetas šiuo metu atlieka antitrombozinių vaistų išrašymo, vartojimo ir gydymo efektyvumo stebėsenos duomenų analizę. Ši užduotis Vaistų komitetui patikėta remiantis Vaistų politikos gairių įgyvendinimo priemonių planu, kurį savo įsakymu yra patvirtinęs sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga. 

 

Vaistų komiteto narės, Šiaulių TLK Kontrolės skyriaus vedėjos Dalios Ozolienės teigimu, skirdamas antitrombozinius vaistus, pavyzdžiui, varfarinum, acenocoumarolum, šeimos gydytojas pacientui gali iki 12 kartų per metus atlikti ligonių kasų apmokamus kraujo krešumo įvertinimo tyrimus. Vaistų komiteto pernai atlikta analizė  parodė, kad tik kas dešimtam pacientui buvo atliktas pakankamas kiekis šių tyrimų. Daugumai pacientų kraujo krešumo įvertinimo  tyrimai buvo atlikti vos kelis kartus per metus, vadinasi, vaistai buvo skirti neatsižvelgiant į esamą pacientų būklę.

Vaistų komiteto posėdyje. Šiaulių TLK nuotrauka.

Siekdamas užtikrinti pacientų saugumą, dabar Vaistų komitetas nusprendė atlikti kokybinį ir kiekybinį antitrombozinių vaistų skyrimo vertinimą. Tam atrinkti konkretūs klinikiniai atvejai, kuriuos įvertinus bus paskelbti apibendrinti duomenys.

Vaistų komitetas anksčiau yra parengęs ir gydymo įstaigoms išplatinęs informacinį pranešimą, atsakydamas į dažniausiai užduodamus klausimus apie antitrombozinių vaistų skyrimą ir jų vartojimą. Minėtas pranešimas publikuotas Šiaulių TLK interneto svetainėje, skiltyje „Vaistų komitetas/Pranešimai“. 

Vaistų komitetas taip pat tyrė ir skelbė pasiūlymus, kaip racionaliai skirti ir vartoti antibiotikus, raminamuosius ir arterinės hipertenzijos gydymui skirtus vaistus.

Siekiant užtikrinti gydymo efektyvumą ir pacientų saugumą Vaistų komitetas racionalaus vaistų vartojimo klausimais teikia pasiūlymus Valstybinei ligonių kasai ir Sveikatos apsaugos ministerijai.

 

Šiaulių teritorinės ligonių kasos informacija

Ligonių kasos kviečia:


Rūpimus klausimus galima pateikti info@vlk.lt arba (8 5) 232 2222.   

 
Twitter MySpace LinkedIn Facebook
darbo laikas
I-IV : 8.00-12.00 12.45-17.00
V : 8.00-12.00 12.45-15.45
Gyventojų aptarnavimas