VIZIJA MISIJA VERTYBĖS
Klausiame
Ar žinote, kad jeigu Jūsų pajamos mažos (nuo 2021 m. kovo 1 d. iki 260 Eur), galite susigrąžinti priemoką už kompensuojamuosius vaistinius preparatus ir medicinos pagalbos priemones?
Taip, žinau
Nežinau
Man neaktualu

Pradžia


PAAIŠKINO, KAIP GYDYTIS GYVENANT LIETUVOJE, O DIRBANT KITUR EUROPOJE
Visame pasaulyje esant daug keliavimo ribojimų ir žmonėms daugiausia dirbant nuotoliniu būdu, Lietuvos piliečiai, dirbantys ir mokantys mokesčius kitose šalyse, faktine darbo vieta neretai renkasi gimtinę. Ligonių kasų šie asmenys dažnai teiraujasi, kaip prireikus jiems Lietuvoje gauti valstybės laiduojamas medicinos paslaugas, ar turi už jas mokėti ar primokėti.

 
Lietuvos piliečiai, dirbantys bet kurioje iš Europos Sąjungos šalių, Islandijoje, Norvegijoje, Lichtenšteine arba Šveicarijos Konfederacijoje, valstybiniu sveikatos draudimu yra apdrausti darbo vietos šalyje – toje, kurioje moka mokesčius. Tačiau visi šie asmenys Lietuvoje gali gauti Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis apmokamas medicinos paslaugas, jeigu čia gyvena, t. y. Lietuvoje deklaruota jų gyvenamoji vieta.
 
„Kitoje Europos šalyje dirbantys tautiečiai, atvykę gyventi į gimtinę, iškart turėtų pasirūpinti, kad čia galėtų naudotis sveikatos draudimo jiems suteikiama gydymo garantija. Pirmiausia reikia deklaruoti gyvenamąją vietą Lietuvoje, tada ligonių kasai pateikti dokumentą S1, patvirtinantį teisę gauti medicinos paslaugas gyvenamojoje šalyje. Tai atlikę šie asmenys šalies gydymo įstaigose gali gydytis tokiomis pat sąlygomis kaip visi Lietuvos apdraustieji", – sako Vilniaus teritorinės ligonių kasos (TLK) Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėja Lina Vitkauskienė.
 
Pasak Vilniaus TLK atstovės, dokumentą S1 asmuo gali gauti Europos šalies, kurioje yra apdraustas (dirba ir moka mokesčius), kompetentingoje įstaigoje – tokioje kaip Lietuvos ligonių kasos. Šios įstaigos išduotą minėtą dokumentą pateikus teritorinei ligonių kasai pagal gyvenamąją vietą, ši užregistruoja asmenį Draudžiamųjų privalomuoju sveikatos draudimu registre.
 
Už asmens, įtraukto į šį Lietuvos registrą, gydymą Lietuvoje moka ligonių kasos, vėliau šias išlaidas Lietuvai kompensuoja valstybė, apdraustajam išdavusi dokumentą S1. Šiuo aspektu pacientui pačiam rūpintis nereikia, tačiau įsidėmėtina, kad dokumentą S1 pateikę asmenys, kaip visi šalies apdraustieji, už gydymą ir tyrimus neturi mokėti ar primokėti, jei kreipiasi į gydymo įstaigą, kuri dėl reikiamų paslaugų turi sutartį su TLK. Dėl šeimos gydytojo paslaugų reikia kreiptis į polikliniką (medicinos centrą), kurioje asmuo yra prisirašęs, o kreipiantis į gydytoją specialistą reikalingas šeimos gydytojo siuntimas.
 
Mokėti arba primokėti už gydymą ar tyrimus apdraustiesiems gali tekti tais atvejais, jeigu paslaugą jie nori gauti be eilės arba savo noru pasirenka papildomas, brangesnes nei valstybės apmokamos arba jos neapmokamas paslaugas.
 
Kad valstybės laiduojamos medicinos paslaugos prireikus būtų sklandžiai suteiktos, svarbu dokumentą S1 teritorinei ligonių kasai pateikti nedelsiant, t. y. nelaukiant, kol prireiks gydytojo paslaugų. To nepadariusiam svetur dirbančiam asmeniui Lietuvoje nemokamai gali būti suteikta tik būtinoji medicinos pagalba (jai priskiriamas ir COVID-19 ligos nustatymas bei gydymas).
 
Teritorinę ligonių kasą taip pat būtina informuoti, kai pasibaigia darbo santykiai kitoje Europos šalyje, t. y. žmogus praranda teisę kitos šalies lėšomis gauti sveikatos priežiūros paslaugas Lietuvoje.
 
VLK infografikas_Už ką reikia mokėti.png 
 
Infografiką galite atsisiųsti iš čia.
Daugiau infografikų rasite čia.
 
Vilniaus teritorinės ligonių kasos informacija
 

Kontaktai žiniasklaidai
Jolanta Sadauskaitė
Vilniaus teritorinės ligonių kasos
Administravimo skyriaus
vyriausioji specialistė
Tel. (8 5) 210 0056
El. paštas jolanta.sadauskaite@vlk.lt
www.vilniaustlk.lt

Ligonių kasos kviečia:


Rūpimus klausimus galima pateikti info@vlk.lt arba (8 5) 232 2222.
Twitter MySpace LinkedIn Facebook
darbo laikas
I-IV : 8.00-12.00 12.45-17.00
V : 8.00-12.00 12.45-15.45
Gyventojų aptarnavimas
Kaip mus rasti?


Registracija internetu

Vaizdo medžiaga

Leidiniai

E. valdžios vartaiApklausa

Vaistų komitetas

Pasitikrinti savo PSD draustumą

Elektron. prašymas išduoti Europos sveikatos draudimo kort.

Projektas - Išmintingasis vaistų sąrašas

Ką svarbu žinoti užsienyje gyvenantiems lietuviams 

Informacija apie PSD

Informacija - vaizdinė medžiaga

Nuoroda į esveikata.lt

E. sveikata naudojimo gairės

Valstybinė mokesčių inspekcija 

Grįžtamojo ryšio modelio projektas

Antibiotikus vartok atsakingai

LK-10-AM, ACHI ir kodavimo standartų el. vadovas

Viskas apie DRG

 SODRA

Lietuvos teismų elektroninių paslaugų portalas