Dienos klausimas
Ar žinote, kad nuo 2016 m. liepos 1 d. PSD įmokos mėnesio dydis – 34,20 €
Taip, žinau
Nežinau
Man neaktualu
Naujienos
SPAUDOS KONFERENCIJA „NAUJAS KOMPENSUOJAMŲJŲ VAISTŲ KAINYNAS“

Gerb. žurnalistai,

nuo šių metų rugpjūčio 29 d. dienos įsigalioja naujas 2016 m. kompensuojamųjų vaistų kainynas. Jame įrašyta nemažai inovatyvių, sunkiems susirgimams gydyti skirtų vaistų.  Kainyne 2103 vaistiniai preparatai, iš jų – 81 naujas preparatas. Už 56 vaistus, kai jie kompensuojami 100 proc., pacientai nemokės jokios priemokos. Į naująjį kainyną įtraukti vaistai su visiškai naujomis veikliosiomis medžiagomis, skirtomis gydyti išsėtinę sklerozę, idiopatinę plaučių fibrozę, raudonąją vilkligę bei ŽIV. Taip pat pirmą kartą į sąrašą įrašyti vaistai su naujomis veikliosiomis medžiagomis, skirti gydyti lėtinę tromboembolinę plaučių hipertenziją bei idiopatinę dilgėlinę.

NEDRAUSTIEMS STUDENTAMS UŽSIENYJE GRESIA DIDELĖS IŠLAIDOS


Studijuoti svetur išvykę jaunuoliai, pamiršę Lietuvoje susitvarkyti dokumentus dėl privalomojo sveikatos draudimo (PSD), gali patekti į nemalonią situaciją, kai jiems susirgus už gydymo įstaigoje suteiktas paslaugas bus paprašyta susimokėti.

KĄ TĖVELIAMS BŪTINA PADARYTI PRIEŠ IŠLEIDŽIANT VAIKĄ Į MOKYKLĄ


Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) primena tėvams, kad ruošiant vaiką į mokyklą, geriau nelaukti iki paskutinės minutės ir pasirūpinti vaiko sveikatos pažyma kuo anksčiau. Pastebima tendencija, jog prieš prasidedant mokslo metams vis daugiau tėvų registruoja savo vaikus metiniam sveikatos patikrinimui, o poliklinikose ir šeimos medicinos centruose pradeda didėti eilės.
VAKCINOS NUO GIMDOS KAKLELIO VĖŽIO – JAU PAKELIUI Į GYDYMO ĮSTAIGAS


Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) informuoja, kad jau yra nupirktos vakcinos nuo žmogaus papilomos viruso, kuris sukelia gimdos kaklelio vėžį, ir artimiausiu metu jos pasieks mūsų šalies gydymo įstaigas. Tad medikai savo mažąsias pacientes – 11 metų mergaites – galės pradėti skiepyti nuo š.m. rugsėjo 1-osios.

SKOLAS UŽ PRIVALOMĄJĮ SVEIKATOS DRAUDIMĄ REIKIA SUMOKĖTI


Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) primena, kad nesumokėjus privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokų žmonėms ne tik nutrūksta sveikatos draudimas, taip pat įmokų administratorius pradeda skaičiuoti skolą, kurią vėliau teks sumokėti.

GRĮŽUSIEJI IŠ EMIGRACIJOS TURĖTŲ NEPAMIRŠTI PASIKEISTI KOMPENSUOJAMŲJŲ VAISTŲ PASO


Į ligonių kasą dažnai kreipiasi asmenys, kurie buvo išvykę gyventi į užsienį, o grįžę į Lietuvą nepasikeitė savo kompensuojamųjų vaistų paso (KVP). Tokiu atveju grįžusieji iš emigracijos vaistinėje gali patirti nepatogumų paaiškėjus, kad gydytojui išrašius kompensuojamųjų vaistų ar medicinos pagalbos priemonių receptus į anksčiau turėtą KVP, šis KVP nebegalioja, ir jie negali įsigyti reikalingų kompensuojamųjų vaistų ar priemonių vaistinėje.

SOCIALINĖS AKCIJOS „APLENK LIGĄ“ PARODA EKSPONUOJAMA TELŠIUOSE


Telšių rajono pirminės sveikatos priežiūros centre pradėta eksponuoti socialinės akcijos „Aplenk ligą“ fotografijų paroda. Valstybinės ligonių kasos ir Lietuvos tautinio olimpinio komiteto inicijuota paroda jau antri metai keliauja po Lietuvą  ir yra aplankiusi  kelias dešimtis vietų – pirminės sveikatos priežiūros centrų, ligoninių, ambulatorijų. Šia akcija siekiama paskatinti gyventojus aktyviau naudotis nemokamomis ligų prevencijos programomis, labiau rūpintis savo sveikata.

ŽMONĖS NUSTEMBA INTERNETU PASITIKRINĘ SAVO SVEIKATOS DUOMENIS

Nepaisant to, kad jau nebe pirmus metus žmonės turi galimybę naudotis elektroninėmis paslaugomis ir sužinoti, kiek kainavo jų gydymas, jie vis dar vangiai tuo naudojasi. O kai kurie, pasitikrinę savo sveikatos duomenis, randa ne tik įdomios informacijos, bet ir neatitikimų. 

NEMOKAMOMIS GRIPO VAKCINOMIS BUS PASKIEPYTA DAUGIAU ŽMONIŲ


Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) informuoja, kad šiemet nupirkta gerokai daugiau ir pigiau sezoninio gripo vakcinų, kurios jau artimiausiu metu pasieks mūsų šalies gydymo įstaigas, o jose dirbantys medikai galės nemokamai skiepyti savo pacientus. Tai reiškia, kad šiomis vakcinomis bus galima paskiepyti dar daugiau žmonių, nei ankstesniais metais. 

VLK PRIMENA: NUO LIEPOS MĖNESIO REIKIA MOKĖTI DIDESNES PSD ĮMOKAS


Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos pakartotinai primena, kad nuo liepos 1 d. pakilus minimaliai mėnesinei algai (MMA), padidėjo ir privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokos. Tad gyventojai, iki šiol kas mėnesį mokėję 31,50 euro PSD įmoką, pavyzdžiui, savarankiškai besidraudžiantys, dabar turi mokėti 34,20 euro, o mokėję 10,50 euro (tie, kurie verčiasi individualia žemės ūkio veikla, t. y. turintys 2 EDV arba mažesnes valdas) – 11,40 euro.

 

PUSĖ SMULKIŲJŲ ŪKININKŲ NĖRA SUSIMOKĖJĘ PSD ĮMOKŲ - PASITIKRINKITE IR JŪS


Daugiau kaip pusė – per 12 tūkstančių – individualia žemės ūkio veikla užsiimančių smulkiųjų ūkininkų nemoka privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokų ir nėra draudžiami šiuo draudimu. Jų skola – per 600 tūkst. eurų. „Sodros" ir Valstybinės ligonių kasos specialistai primena, jog nemokantys PSD įmokų netenka teisės naudotis nemokamomis sveikatos priežiūros paslaugomis, kompensacijomis vaistams; jiems taip pat kaupiasi skola, kurią, prireikus kreiptis į medikus, pirmiausia reikės padengti, arba ji gali būti išieškoma priverstinai.

 

GYDYMO ĮSTAIGOS RAGINAMOS DAUGIAU DĖMESIO SKIRTI MEDIKŲ PRIVAČIŲ INTERESŲ DEKLARAVIMO KONTROLEI


Patikrinimo duomenys rodo, kad net 25 proc. sveikatos priežiūros specialistų, iki 2015  m. kovo 1 dienos privalėjusių deklaruoti savo privačius interesus, visai nepateikė deklaracijų.  Daugiau kaip 80 proc. medikų pateiktų deklaracijų yra neišsamios, jose nevisiškai atskleidžiamas privačių interesų turinys. Todėl Vyriausioji Tarnybinės etikos komisija (VTEK), kartu su Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) nusprendė tikslinėmis prevencinėmis priemonėmis skatinti asmens sveikatos priežiūros įstaigų vadovus vykdyti efektyvią deklaravimo kontrolę, o sveikatos priežiūros specialistus tinkamai deklaruoti privačius interesus, t. y. atskleisti visus duomenis ir aplinkybes, galinčias turėti įtakos interesų konfliktui.

UŽMARŠUOLIAMS GALI TEKTI UŽ GYDYMĄ SUSIMOKĖTI IŠ SAVO KIŠENĖS


Siekiant išvengti didelių išlaidų ligos atveju, Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) ragina visus sugrįžusius iš užsienio kuo greičiau deklaruoti gyvenamąją vietą ir atnaujinti sveikatos draudimą, o išvykstančius svetur – deklaruoti savo išvykimą taip išvengiant nemalonumų ateityje. Nepaisant šių priminimų, vis dar pasitaiko žmonių, kuriems lyg turistams savo gimtinėje Lietuvoje tenka už gydymą susimokėti patiems.

 

LIETUVOS PACIENTAMS - EFEKTYVUS KOMPENSUOJAMAS HEPATITO C GYDYMAS


Liepos 28 d. pasaulyje ir Lietuvoje paminėta Pasaulinė hepatito diena. Manoma, kad mūsų šalyje yra apie 50-80 tūkst. sergančiųjų šia klastinga liga. Nuo 2015 m. spalio Lietuvos pacientams, sergantiems 1 genotipo lėtiniu hepatitu C, pradėjus kompensuoti gydymą naujos kartos vaistais be interferono, pasitvirtino, kad šio gydymo efektyvumas siekia beveik 100 proc. Todėl šiais metais praplėstos indikacijos ir efektyvų gydymą galės gauti dar daugiau pacientų.

KĄ REIKŠTŲ GYDYTIS BE PRIVALOMOJO SVEIKATOS DRAUDIMO?


Dažnai privalomasis sveikatos draudimas vertinamas tik kaip prievolė, nė nesusimąstant apie jo užtikrinamas sveikatos paslaugų gavimo garantijas. Neapsidraudusiems šiuo draudimu, gydymo paslaugos pareikalautų išlaidų, kurių dydžio daugelis net neįsivaizduoja. Nebūnant draustiems reikėtų mokėti už kiekvieną medicinos paslaugą. Ne tik brangios, bet ir įprastos gydymo paslaugos daugeliui pacientų taptų neprieinamos dėl didelių išlaidų, kurios dabar apdraustiesiems yra kompensuojamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis.

PAŽYMOS APIE SUMOKĖTAS PSD SKOLAS NEATLEIS NUO ATSAKOMYBĖS ATLYGINTI ŽALĄ


Panevėžio teritorinės ligonių kasos (TLK) specialistai įspėja gyventojus, savarankiškai turinčius mokėti privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokas, atsakingiau rūpintis savo sveikatos draudimu tą papildomą mėnesį, kurį valstybė PSD įmokos dar nesumokėjusiems asmenims suteikia galimybę nemokamai gauti sveikatos priežiūros paslaugas.

 

DANTIMS PROTEZUOTI SKIRIAMA VIS DAUGIAU PSDF BIUDŽETO LĖŠŲ


Į Šiaulių teritorinę ligonių kasą kreipėsi Telšių miesto gyventojas, kuriam prailgo laukimas, kol bus kompensuotos dantų protezavimo išlaidos. Telšiškis klausė, ar dantų protezavimo išlaidoms kompensuoti skiriama pakankamai Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšų, domėjosi, kodėl susidaro eilės dantų protezavimo paslaugoms gauti.  

PASIDOMĖKITE INFORMACIJA APIE MOKAMAS IR NEMOKAMAS ODONTOLOGIJOS PASLAUGAS


Sveikatos apsaugos ministerijos vadovybė su ministerijos specialistais, Valstybinės ligonių kasos, LR Odontologų rūmų atstovais, vyriausiaisiais Sveikatos apsaugos ministerijos šalies ir kraštų odontologais aptarė odontologinės sveikatos priežiūros aktualijas Lietuvoje ir Europoje. Nutarta daugiau dėmesio skirti visuomenės informavimui apie odontologinės pagalbos teikimo tvarką viešosiose ir privačiose gydymo įstaigose, apie burnos sveikatą, mitybos koregavimą ir kitas galimybes nuo pat vaikystės išsaugoti sveikus dantis.  

PASIRŪPINKITE VAIKŲ SVEIKATA DAR VASARĄ


Kiekvienais metais ugdymo įstaigai ikimokyklinio ir mokyklinio amžiaus vaikų tėvai privalo pateikti ne anksčiau kaip prieš metus išduotą vaiko sveikatos pažymėjimą. Ši pažyma galioja 12 mėnesių, todėl pasirūpinti vaikų sveikatos patikrinimu reikėtų jau dabar, o ne prieš pat naujų mokslo metų pradžią, kada tūkstančiai tėvų su vaikais užplūs gydymo įstaigas.
VIS DAUGIAU SVEIKATOS PRIEŽIŪROS PASLAUGŲ APMOKAMA PSDF LĖŠOMIS


Privalomojo sveikatos draudimo tarybos posėdyje VLK atstovai pristatė 2015 m. Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) metinių konsoliduotųjų ataskaitų rinkinį. Aptarti PSDF biudžeto pajamų ir išlaidų vykdymo duomenys, informacija apie PSDF biudžeto rezervą bei pagrindinės PSDF išlaidų sritys.  
PASIRŪPINKITE SAVO SVEIKATA UŽSIENYJE NETUŠTINDAMI PINIGINĖS


Lietuvos gyventojai, vykstantys atostogauti į Europos šalis, dažniausiai pasirūpina Europos sveikatos draudimo kortele (ESDK). Pastaruoju metu Šiaulių teritorinėje ligonių kasoje  ESDK kortelių išduodama tris kartus daugiau nei ankstesniais metais – apie 30 tūkstančių vienetų per metus. Turintieji šią kortelę gali jaustis saugesni:  jei  išvykos metu juos ištiktų ūmus sveikatos sutrikimas ar trauma, privalomuoju sveikatos draudimu (toliau – PSD) apdraustiems asmenims būtinoji medicinos pagalba Europos šalyse būtų teikiama nemokamai.

J. POŽELA: SAM PASITIKĖJIMO TELEFONAS VEIKIA VISĄ PARĄ


Sveikatos apsaugos ministras Juras Požela ragina Lietuvos žmones nesitaikstyti su korupcija šalies sveikatos priežiūros įstaigose ir apie pastebėtas jos apraiškas nedelsiant informuoti nemokamu SAM telefonu 8 800 66004. Ministras pabrėžia, kad tik bendromis pastangomis galima sukurti nepalankią korupcijai aplinką, sustabdyti jos paplitimą.  Pasitikėjimo linija veikia visą parą, kiekvieną savaitės dieną.

ŠIAULIEČIO SĖKMĖS ISTORIJA: VAIKAS PASVEIKO BE ANTIBIOTIKŲ


Šiaulietis Gedas sutiko pasidalyti sėkmės istorija, kaip  jo trejų metų sūnus pasveiko nuo ūminės viršutinių kvėpavimo takų infekcijos.

JURAS POŽELA: KOMPENSUOJAMŲJŲ VAISTŲ KAINOS LIETUVOJE YRA MAŽESNĖS NEI EUROPOJE


Sveikatos apsaugos ministerijos atliktas kompensuojamųjų 842 vaistų mažmeninių kainų palyginimas su 25 Europos šalių mažiausių kainų vidurkiu nustatyta, kad 662 (78 proc.) vaistų kainos Lietuvoje yra mažesnės už Europos 25 šalių mažiausių kainų vidurkį.

ŠIAULIŲ TERITORINĖ LIGONIŲ KASA UŽKIRTO KELIĄ VALSTYBĖS LĖŠŲ GROBSTYMUI NAUDOJANTIS PSICHINĘ NEGALIĄ TURINČIAIS PACIENTAIS


Šiaulių teritorinė ligonių kasa (TLK), atlikdama brangių medicinos pagalbos priemonių išrašymo pacientams analizę, nustatė galimai korupcinę kompensuojamųjų tvarsčių ir lėšų už juos pasisavinimo schemą bei užkirto kelią valstybės lėšų grobstymui stambiu mastu. Paaiškėjo, kad psichikos negalią turintiems pensionato gyventojams buvo išrašinėjami ypač brangūs kompensuojami hidrokoloidiniai ir silikoniniai tvarsčiai praguloms bei trofinėms opoms  gydyti, kurie pacientų taip ir nepasiekdavo.  Nustačiusi  apie 70 tūkstančių eurų žalą, Šiaulių TLK surinktus duomenis perdavė Klaipėdos apygardos prokuratūrai. Šiuo metu vyksta tyrimas, kurį atlieka Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnyba.

Archyvas
darbo laikas
I-IV : 8.00-12.00 12.45-17.00
V : 8.00-12.00 12.45-15.45
Gyventojų aptarnavimas