Dienos klausimas
Ar žinote, kad sudariusiose sutartį su teritorine ligonių kasa gydymo įstaigose 6–14 m. vaikams sveiki krūminiai dantys yra nemokamai dengiami silantais, apsaugančiais nuo ėduonies?
Taip, žinau.
Ne, nežinau.
Man neaktualu.
Naujienos
DAUGIAU PACIENTŲ GAUS JIEMS BŪTINAS MEDICINOS PAGALBOS PRIEMONES

Nuo šių metų liepos 1 d. daugiau pacientų, kuriems nustatytas šlapimo ar išmatų nelaikymas, gaus jiems būtinas sauskelnes, įklotus, vienkartines paklodes, kompensuojamas Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis. Tokia galimybė atsirado patobulinus šių medicinos pagalbos priemonių kompensavimą.

SUSITIKIME SU JAUNAISIAIS GYDYTOJAIS – KLAUSIMŲ LAVINA IR SUGRIAUTI MITAI


Neseniai įvyko Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) ir Jaunųjų gydytojų asociacijos (JGA) atstovų susitikimas. Ligonių kasų specialistai džiaugėsi turėdami galimybę ne tik pristatyti privalomojo sveikatos draudimo (PSD) sistemą, bet ir tiesiogiai atsakyti į visus jauniesiems medikams rūpinčius klausimus. Tikimasi, kad tokių aktyvių bendradarbiavimo iniciatyvų bus ir ateityje.
NELAUKIME RUDENS. VAIKO SVEIKATĄ GALIMA PATIKRINTI JAU DABAR


Šiaulių teritorinės ligonių kasos specialistai pastebi, kad atėjus vasarai tėveliai planuoja vaikų užimtumą stovyklose. Viena iš pagrindinių sąlygų vykstant į stovyklą – patikrinti vaiko sveikatą ir pristatyti pažymą. Svarbi žinia tėveliams: ši pažyma tinka ne tik stovyklai, bet ir mokyklai, todėl verta vaiko sveikatą patikrinti jau dabar, nelaukiant rudens.

VIENA IŠ DAŽNIAUSIŲ LIGŲ LIETUVOJE: PASITIKRINA TIK KAS KETVIRTAS


Pernai pagal Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis finansuojamą storosios žarnos vėžio prevencinę programą pasitikrino 230 tūkstančių žmonių. Tai tėra ketvirtadalis iš beveik milijono Lietuvos gyventojų, kurių amžius atitinka šios programos tikslinę grupę. Specialistai ragina žmones aktyviau rūpintis savo sveikata ir nedelsti tikrintis dėl vėžio.

KAIP GAUTI NEMOKAMAS DANTŲ PROTEZAVIMO PASLAUGAS?


Šiaulių teritorinė ligonių kasa (TLK) dažnai sulaukia gyventojų klausimų, kas turi teisę į nemokamas dantų protezavimo paslaugas, kada pradėti dantų protezavimo procedūras, ar dantų protezavimą galima atidėti, ar savo eilę protezavimui galima perleisti artimam šeimos nariui?  

EUROPOS SVEIKATOS DRAUDIMO KORTELĖ: KAS NĖRA APMOKAMA?


Daugelis lietuvių jau žino, kad ruošiantis atostogoms Europos šalyse į kelionės lagaminą verta įsidėti ir Europos sveikatos draudimo kortelę (ESDK), nes ji garantuoja būtinąją medicinos pagalbą. Tačiau neretai užsienyje pasisvečiavę kraštiečiai atskuba tiesiai į teritorines ligonių kasas (TLK) ir reikalauja apmokėti jų sąskaitas už tokias paslaugas, kurios nėra kompensuojamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis. Kokie tai atvejai?
ŠIRDIES IR KRAUJAGYSLIŲ LIGOS: SPECIALISTAI KVIEČIA NEMOKAMAI PASITIKRINTI


Pernai Lietuvoje dėl širdies ir kraujagyslių ligų prevenciškai pasitikrino daugiau nei 265 tūkst. žmonių. Tai dešimčia tūkst. daugiau nei užpernai. Jau ne vienerius metus kraujotakos sistemos ligos yra dažniausia mirties priežastis, todėl Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) kviečia žmonės nemokamai pasitikrinti.

 
APTARTI VEIKLOS REZULTATAI, IŠKELTI NAUJI UŽDAVINIAI


Šiaulių teritorinėje ligonių kasoje (TLK) vyko tradicinis kasmetinis pasitarimas, kuriame dalyvavo visi TLK darbuotojai. Pasitarimo metu aptarti 2017 m. TLK veiklos rezultatai bei pristatyti nauji TLK veiklos planai, tikslai bei uždaviniai. Minėtus klausimus pristatė Šiaulių TLK direktorius Remigijus Mažeika.

KAUNO KLINIKŲ VADOVO KONKURSĄ LAIMĖJO PROF. RENALDAS JURKEVIČIUS


Šiandien Sveikatos apsaugos ministerijoje (SAM) vyko konkursas į Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) ligoninės Kauno klinikų generalinio direktoriaus pareigas, jį laimėjo prof. Renaldas Jurkevičius.

GERĖS PRIEINAMUMAS NAUJOMS KOKYBIŠKOMS GYDYMO PASLAUGOMS


Ministrų kabinetas pritarė Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) siūlymui keisti tvarką, pagal kurią kompensuojamos paslaugos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis. Tai reiškia, kad pacientams bus apmokama daugiau naujų kokybiškų paslaugų, o pasenusių ir neefektyvių metodų bus palaipsniui atsisakoma. Kitaip tariant, pritariama, kad būtų įvesti paslaugų vertinimo kriterijai, pagal kuriuos būtų sprendžiama, kokios paslaugos gali būti kompensuojamos PSDF lėšomis.

LIGONIŲ KASOS: PERNAI NORĄ GYDYTIS UŽSIENYJE IŠREIŠKĖ 95 PACIENTAI


Pernai ligonių kasos prašymus kompensuoti planinio gydymo Europos Sąjungos (ES) šalyse išlaidas gavo iš 95 pacientų. Pagal šiuos prašymus Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto (PSDF) lėšomis kompensuota suma siekė 85,6 tūkst. eurų. 

DIRBTI PASIVAIKŠTANT – SVEIKA IR NENUOBODU


Vis daugiau tyrimų patvirtina vaikščiojimo naudą – ir ne tik žmonių sveikatai, bet ir darbo susitikimų ar pasitarimų rezultatų kokybei. Kadangi vasara – puikus metas aktyviai judėti, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) ir Higienos institutas ragina išbandyti šią patrauklią, nieko nekainuojančią ir daugelyje šalių populiarėjančią fizinio aktyvumo veiklą darbo metu.

PAVĖLUOTAI SUMOKĖTOS PRIVALOMOJO SVEIKATOS DRAUDIMO ĮMOKOS NEMOKAMO GYDYMO NEGARANTUOJA


Šiaulių teritorinė ligonių kasa (TLK) dažnai sulaukia gyventojų klausimų, kiek laiko išėjęs iš darbo žmogus dar būna draustas privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) ir jam garantuojamos nemokamos sveikatos priežiūros paslaugos?

DALYVAUTA MOKYMUOSE „GERA CUKRINIO DIABETO KONTROLĖ – KOMPLIKACIJŲ PREVENCIJA“


Birželio 6 d. Mažeikių rajono savivaldybės kultūros centro mažojoje salėje vyko cukriniu diabetu sergančiųjų savarankiško gyvenimo įgūdžių ugdymo mokymai „Gera cukrinio diabeto kontrolė – komplikacijų prevencija“. Mokymuose pranešimą skaitė Šiaulių teritorinės ligonių kasos Kontrolės skyriaus vedėja Dalia Ozolienė.

PARENGTOS KŪDIKIŲ SKIEPIJIMO NUO MENINGOKOKINĖS INFEKCIJOS REKOMENDACIJOS


Nuo liepos 1 dienos Lietuvoje kūdikiai pradedami skiepyti nuo B tipo meningokokinės infekcijos. Pradedant skiepijimą medikai kviečiami į seminarą, kurio metu bus pristatytos Kūdikių skiepijimo nuo B tipo meningokokinės infekcijos rekomendacijos. Seminaro metu bus pristatomos rekomendacijos, kaip atlikti šias procedūras bei išvengti nepageidaujamų reakcijų į skiepus.

PRADĖTAS TAIKYTI BENDRASIS DUOMENŲ APSAUGOS REGLAMENTAS GERIAU UŽTIKRINA ŽMOGAUS TEISES Į PRIVATUMĄ IR DUOMENŲ APSAUGĄ


Šiaulių teritorinėje ligonių kasoje birželio 6 dieną surengti mokymai darbuotojams „ES asmens duomenų apsaugos reforma 2018. Privalomų dokumentų parengimas ir adaptacija tvarkant asmens duomenis. Milijoninių baudų prevencija“, kuriuos vedė teisininkė Raimonda Joskaudienė.

SEIMAS SVARSTYS, KAIP EFEKTYVINTI GYDYMO ĮSTAIGŲ VEIKLĄ


Parlamentarai po pateikimo pritarė sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos teikiamiems struktūrinės reformos sveikatos srityje įstatymų pakeitimų projektams, kurių tikslas – didinti pacientams gydymo paslaugų kokybę ir jų prieinamumą pertvarkant sveikatos priežiūros įstaigų tinklą šalyje. Juose siūloma sudaryti teisines prielaidas dabartiniam sveikatos priežiūros tinklui optimizuoti, nustatyti skaidrų ir efektyvų šių gydymo įstaigų valdymo modelį, finansavimą, užtikrinti nepriekaištingą jų vadovų reputaciją. Taip pat siūloma įtraukti regionus į sveikatinimo veiklos planavimą, tam steigiant Sveikatinimo veiklos paslaugų valdymo regionines tarybas. Dabar šie klausimai bus svarstomi Seimo komitetuose.

TYLESNĖ APLINKA PALANKI ŽMONIŲ SVEIKATAI

Triukšmas yra vienas iš visuomenės sveikatos rizikos veiksnių, kurie daro neigiamą įtaką visuomenės sveikatai. Jis žmones veikia tiek fiziologiškai, tiek psichologiškai, turi neigiamos įtakos mūsų sveikatai bei trukdo kasdienei veiklai, miegui, poilsiui, mokymuisi ir bendravimui, o garsiai ir ilgai klausydamiesi muzikos per ausinukus paaugliai rizikuoja prarasti klausą.

MAŽEIKIŲ LIGONINĖ ĮPAREIGOTA AKTYVIAU IEŠKOTI GYDYTOJŲ SPECIALISTŲ


Šiaulių teritorinės ligonių kasos direktorius Remigijus Mažeika neseniai dalyvavo Mažeikių rajono savivaldybės  tarybos posėdyje, kuriame pristatė  Mažeikių ligoninės veiklos analizę ir perspektyvas. Kalbėta apie suaugusiųjų ir vaikų stacionarinį gydymą, gydytojų poreikį, elektroninių receptų išrašymą ir kitais klausimais. Pranešėjas informavo apie Mažeikių ligoninės rodiklius, lygino juos su kitomis regiono ir šalies gydymo įstaigomis. Mažeikių ligoninė buvo pagirta už tai, kad sugeba pritraukti nemažai pacientų iš Akmenės, Skuodo rajono.

TĖVŲ DĖMESIUI: VAKCINA NUO MENINGOKOKINĖS INFEKCIJOS JAU PASIEKĖ LIETUVĄ


Ligonių kasų specialistai informuoja, kad vakcina nuo meningokokinės infekcijos jau pasiekė  Lietuvą. 20 tūkstančių vakcinos dozių šiuo metu pristatytos į Užkrečiamųjų ir AIDS centro (ULAC) sandėlį. Vakcinas, kuriomis nuo liepos 1 d. bus skiepijami vaikai, iš ULAC sandėlio pasiimti turi pačios gydymo įstaigos.

SVEIKATOS DRAUDIMO ATMINTINĖ Į LIETUVĄ GRĮŽTANTIEMS EMIGRANTAMS


 Šiaulių teritorinė ligonių kasa (TLK) dažnai sulaukia į gimtinę grįžtančių emigrantų klausimų, kaip laiku pasirūpinti savo privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) ir įgyti teisę į apdraustiesiems teikiamas sveikatos priežiūros paslaugas. Grįžtantiems emigrantams sudarėme trijų žingsnių atmintinę, kuri padės gauti nemokamas sveikatos paslaugas Lietuvoje.

MINISTRAS A. VERYGA KREIPĖSI Į MEDIKUS IR KVIEČIA JUOS DALINTIS ALGALAPIAIS


Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga kreipėsi į šalies medikus prašydamas netylėti ir aktyviai dalintis informacija, kaip keliamos jų algos, siunčiant ministerijai nuasmenintus algalapius. Nuo gegužės 1 dienos darbo užmokesčio fondas didėjo 20 proc., tam buvo skirta beveik 100 mln. eurų iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF). Tačiau iki šiol tik kelios gydymo įstaigos yra pranešusios, kaip ir kiek didės darbuotojų atlyginimai.  

DARŽOVĖS, VAISIAI IR UOGOS MUS SAUGO NUO LIGŲ


Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) rekomenduoja vaisių ir daržovių vartoti ne mažiau kaip penkis kartus per dieną ir vienam asmeniui per dieną jų suvartoti bent 400 gramų. Deja, daugelio Europos šalių, taip pat ir Lietuvos gyventojai daržovių ir vaisių suvartoja gerokai mažiau. Kadangi jau pasirodė pirmosios Lietuvoje šį sezoną užaugintos braškės, artėja ir kitų šviežių vaisių ir daržovių derliaus metas, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) primena, kad tai – puikus vitaminų ir mineralinių medžiagų šaltinis, kuris mažina riziką susirgti širdies, kraujagyslių ir kitomis ligomis, o Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras (SMLPC) pataria, kaip per dieną suvartoti kuo daugiau įvairių vaisių ir daržovių.

SKUBIĄJĄ PAGALBĄ SUTEIKS GREIČIAU


Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pasirašė įsakymą, kuriuo nuo liepos 1 d.  keičiama skubiosios pagalbos suteikimo tvarka. Nuo šiol bus suteikiama teisė įvertinti pacientų būklę ir skubios pagalbos mastą ne tik gydytojams, bet ir kitiems kompetentingiems medicinos darbuotojams. Tai reiškia, kad paslaugos bus suteikiamos greičiau. Dideli pokyčiai laukia pačių mažiausių pacientų – jau yra sudarytos sąlygos vaikams skubiąją pagalbą suteikti operatyviau, mat jiems nustatytas atskiras pagalbos teikimo aprašas.

NUTARTA, KAIP IŠVENGTI VAISTŲ TRŪKUMO SUTRIKUS JŲ TIEKIMUI


Seimas priėmė sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos siūlomas Farmacijos įstatymo pataisas, kurios leis pagreitinti leidimų tiekti registruotus vaistus nelietuviškomis pakuotėmis išdavimą. Tokiu būdu bus apsidrausta, kad tuo atveju, jeigu nutrūktų vaistų tiekimas į Lietuvą, bus galima išvengti jų trūkumo.

Archyvas
darbo laikas
I-IV : 8.00-12.00 12.45-17.00
V : 8.00-12.00 12.45-15.45
Gyventojų aptarnavimas