Dienos klausimas
Ar žinote, kad pildydami gyventojų pajamų ir turto deklaracijas, visais 2016 m. įmokų ir skolų klausimais turite kreiptis į SODRĄ, o ne į teritorinę ligonių kasą?
Taip, žinau
Nežinau
Man neaktualu

Pradžia


ŠIAULIŲ APSKRITYJE UŽ LIGONINĖSE VAIKAMS TEIKIAMAS SOCIALINES PASLAUGAS MOKĖS SAVIVALDYBĖS, UŽ SVEIKATOS PRIEŽIŪRĄ – LIGONIŲ KASA

Šiaulių teritorinės ligonių kasos (TLK) direktorius Remigijus Mažeika ir Kontrolės skyriaus vedėja Dalia Ozolienė dalyvavo Respublikinės Šiaulių ligoninės Motinos ir vaiko klinikoje vykusiame įvairių sričių institucijų atstovų  susirinkime, kuriame buvo sprendžiami pagalbos teikimo vaikams, paimtiems iš šeimos dėl galimo smurto artimoje aplinkoje, klausimai. Taip pat aptarta, kokių veiksmų esant įtarimams, kad vaikas patiria smurtą artimoje aplinkoje, turėtų imtis vaikų sužeidimus pastebintys mokyklų ir darželių darbuotojai bei sveikatos specialistai.

Pasitarime be Šiaulių teritorinės ligonių kasos atstovų dalyvavo Respublikinės Šiaulių ligoninės, Joniškio ir Radviliškio ligoninių, Šiaulių apskrities savivaldybių Vaiko teisių  apsaugos skyrių bei policijos atstovai.

Pasitarime dalyvavusi Šiaulių TLK Kontrolės skyriaus vedėja Dalia Ozolienė džiaugėsi, kad tokiu svarbiu pagalbos vaikams, patiriantiems smurtą artimoje aplinkoje ar nepriežiūrą, klausimu atskirų sričių specialistai greitai rado bendrą kalbą. Šiaulių TLK nuotrauka.  

Vien per pastaruosius kelis šių metų mėnesius į Respublikinę Šiaulių ligoninę dėl smurto artimoje aplinkoje ar nepriežiūros pareigūnai ir vaikų teisių specialistai atvežė 15 vaikų. Daugeliu atvejų vaikai nebuvo patyrę sužalojimų ar kitų sveikatos sutrikimų – nebuvo medicininių indikacijų asmens sveikatos priežiūros paslaugoms teikti ir joms apmokėti Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis, nes iš tikrųjų ligoninė teikė socialines paslaugas.

Bendru sutarimu nuspręsta, kad savivaldybės turėtų sudaryti sutartis su Respublikine Šiaulių ligonine dėl tokiais atvejais vaikams  teikiamų socialinių paslaugų apmokėjimo. Pirmoji tokia sutartis jau pasirašyta tarp Kelmės rajono savivaldybės ir Kelmės ligoninės.

„Šis susitarimas labai svarbus ir reikšmingas skirtingoms sritims atstovaujančių institucijų bendradarbiavimo pavyzdys, – po pasitarimo sakė Šiaulių teritorinės ligonių kasos vadovas Remigijus Mažeika – svarbiausia, kad vaikams operatyviai  bus teikiamos tiek sveikatos priežiūros, tiek socialinės paslaugos, o specialistams už darbą bus apmokama“. Šiaulių TLK nuotrauka.

Kontaktai žiniasklaidai:

Irena Budrienė

Šiaulių teritorinės ligonių kasos

Administravimo skyriaus vyriausioji specialistė

Tel. (8 41) 596 135 El. paštas: irena.budrienė@vlk.lt

Rūpimus klausimus galima pateikti el. pašto adresu info@vlk.lt arba ligonių kasų informacijos telefono numeriu 8 700 88888 
Twitter MySpace LinkedIn Facebook
darbo laikas
I-IV : 8.00-12.00 12.45-17.00
V : 8.00-12.00 12.45-15.45
Gyventojų aptarnavimas