Dienos klausimas
Ar žinote, kad Europos sveikatos draudimo kortelė garantuoja būtinosios medicinos pagalbos paslaugų išlaidų kompensavimą, tik jei paslaugos buvo suteiktos valstybinei sveikatos sistemai priklausančioje gydymo įstaigoje?
Taip, žinau
Ne, nežinau
Man neaktualu

Pradžia


DAUGIAU NEI 400 ŠIAULIEČIŲ JAU PASISKIEPIJO NUO GRIPO

Šiaulių pirminės sveikatos priežiūros įstaigose šiuo metu stebimas didėjantis pacientų, sergančių peršalimo ligomis, srautas. Ypač daugėja peršalimo simptomais besiskundžiančių mokyklinio ir ikimokyklinio amžiaus vaikų bei senjorų. Kadangi regiono gydymo įstaigas pasiekė sezoninė gripo vakcina, daugiau nei 400 šiauliečių suskubo pasiskiepyti nuo gripo.

Šiaulių teritorinė ligonių kasa primena, kad pasiskiepijus gripo vakcina, imunitetas susiformuoja maždaug per dvi savaites,  todėl norint apsaugoti save ir savo šeimą, rekomenduojama skiepytis jau dabar, prasidedant gripo sezonui.

Šiaulių centro poliklinikos šeimos gydytojos Kristinos Slonksnės žodžiais, medikų nestebina padidėjęs peršalimo ligomis sergančių pacientų srautas, nes staiga pasikeitusi oro temperatūra dažną gali paguldyti į ligos patalą. Medikė džiaugiasi, kad šiauliečiai pradėjo labiau rūpintis savo sveikata ir gydytojų paraginti noriai skiepijasi nuo gripo.  

Šiaulių centro poliklinikos šeimos gydytoja Kristina Slonksnė. Šiaulių TLK nuotr. 

„Skiepai padeda išvengti sunkių gripo formų ir komplikacijų –  širdies raumens uždegimo (miokardito), sinusito, galvos smegenų ir galvos smegenų dangalų uždegimo (meningito, encefalito), bakterinės ar virusinės kilmės plaučių uždegimo, inkstų, akių, žarnyno uždegimo. Ypač svarbu skiepytis sergantiesiems lėtinėmis ligomis, nes skiepai apsaugo nuo gripo sukeliamo ligų paūmėjimo“, – teigia medikė.

Skiepai tiesiog gyvybiškai būtini rizikos grupių asmenims, nes apsaugo juos nuo komplikacijų, hospitalizacijos ir net mirties. Nemokamai sezonine gripo vakcina yra skiepijami šie rizikos grupėms priklausantys žmonės: besilaukiančios moterys, senjorai, sergantieji lėtinėmis ligomis, globos ir slaugos įstaigų gyventojai, medicinos darbuotojai.

Šiaulių centro poliklinika šiemet užsakė 1 200 sezoninės gripo vakcinos dozių, tai maždaug penktadaliu daugiau, nei pernai. Per pirmąsias savaites nemokama sezonine gripo vakcina jau pasiskiepijo 260 Šiaulių centro poliklinikos ir 150 Dainų pirminės sveikatos priežiūros centro pacientų.

Šiemet Valstybinės ligonių kasos (VLK) nupirktas gripo vakcinų kiekis yra didžiausias per pastaruosius kelerius metus –  131 tūkstantis dozių. Pernai buvo nupirkta 123 tūkstančiai, užpernai –110 tūkstančių gripo vakcinos dozių. VLK kasmet nuperka tiek sezoninio gripo vakcinų, kiek jų užsako gydymo įstaigos.

Lietuvos gyventojams perkama sezoninė gripo vakcina yra kokybiška, saugi ir atitinka nustatytus tarptautinius reikalavimus.

Visos sezoninio gripo vakcinos gaminamos pagal Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) rekomenduojamą antigeninę sudėtį kiekvieniems metams, o jų efektyvumas ir saugumas yra patvirtintas registracijos procedūrų metu.

Gripo vakcinos antigeninę sudėtį skelbia PSO, prognozuodama ateinantį sezoną cirkuliuosiančias gripo virusų padermes.

 

 

Šiaulių TLK informacija

 
Twitter MySpace LinkedIn Facebook
darbo laikas
I-IV : 8.00-12.00 12.45-17.00
V : 8.00-12.00 12.45-15.45
Gyventojų aptarnavimas