VIZIJA MISIJA VERTYBĖS
Dienos klausimas
Ar žinote, kad nuo 2020 m. sausio 1 d. privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokos dydis 42,37 Eur?
Taip, žinau
Nežinau
Man neaktualu
Naujienos
LIGONIŲ KASOS PATARIA: KAIP PASIRINKTI GYDYMO ĮSTAIGĄ?
Seniai lankiausi pas gydytoją – nuo ko pradėti?

Nors laisvai pasirinkti gydymo įstaigą, kurioje norima gauti pirminės asmens sveikatos priežiūros bei šeimos gydytojo paslaugas, privalomuoju sveikatos draudimu apdrausti Lietuvos gyventojai gali jau gerą dešimtmetį, dėl tokio sprendimo žmonėms vis dar kyla vienokių ar kitokių klausimų.
LIGONIŲ KASOS KVIEČIA MOTERIS PROFILAKTIŠKAI PASITIKRINTI DĖL GIMDOS KAKLELIO VĖŽIO
Gimdos kaklelio vėžio prevencinė programa

Sausio 21 dieną prasideda Europos gimdos kaklelio vėžio prevencijos savaitė. Šia proga ligonių kasos kviečia moteris nedelsti ir profilaktiškai pasitikrinti sveikatą dėl šios ligos. Per šešiolika metų, kai Lietuvoje vykdoma gimdos kaklelio vėžio prevencijos programa, pavyko pasiekti teigiamų rezultatų: ne tik sumažėjo mirtingumas nuo gimdos kaklelio vėžio, bet ir pagerėjo šios ligos diagnostika.

LIGONIŲ KASOS: NEMOKAMI SKIEPAI NUO ROTAVIRUSO INFEKCIJOS APSAUGOJO JAU 28 TŪKSTANČIUS VAIKŲ
Nemokami skiepai

Į vaikų profilaktinių skiepijimų kalendorių įtraukus nemokamus skiepus nuo rotavirusinės infekcijos, per daugiau nei metus paskiepyta jau 28 tūkst. vaikų. Be to, pradėjus skiepijimus, žymiai – net 24 proc. – sumažėjo kasmet dėl šios infekcijos į ligoninę guldomų ligonių skaičius, praneša Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) specialistai.
SAM PAAIŠKINA, KAIP PRAKTIŠKAI VEIKS „ŽALOS BE KALTĖS“ MODELIS
Nuo Naujųjų metų įsigaliojo „žalos be kaltės“ modelis, užtikrinsiantis, kad pacientai galės greičiau ir paprasčiau gauti kompensaciją, jei jų sveikatai buvo padaryta žala. Tokios praktikos šalyje iki šiol niekada nebuvo, tad, pasak sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos, natūralu, kad žmonėms kyla praktinių klausimų, į kuriuos turi būti atsakyta.
SUFORMUOTA KOMISIJA, VERTINSIANTI PACIENTAMS PADARYTĄ ŽALĄ
Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga patvirtino naujai sudarytą Pacientų sveikatai padarytos žalos nustatymo komisiją (Žalos komisija), vertinsiančią pacientams padarytą žalą pagal naująjį „žalos be kaltės modelį“. Joje dirbs 7 nariai, deleguoti institucijų ir pacientų teises ginančių nevyriausybinių organizacijų.
VYRIAUSYBĖ DETALIZAVO TVARKĄ DĖL „ŽALOS BE KALTĖS“
Ministrų kabinetas posėdyje patvirtino taisykles, aiškiai numatančias tvarką, kaip pacientai turėtų kreiptis kompensacijos dėl jų sveikatai padarytos žalos. Tai – paskutinis žingsnis, leisiantis užtikrinti, kad „žalos be kaltės“ modelis veiktų visa apimtimi, o pacientai kompensaciją gautų greičiau ir paprasčiau.
GERINAMAS PSICHOTERAPIJOS PASLAUGŲ PRIEINAMUMAS
Nuo sausio 1-osios vaikams, paaugliams ir suaugusiesiems, turintiems psichikos ar elgesio sutrikimų, Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis bus apmokama daugiau psichoterapijos seansų, nei iki šiol, kuriuos atlikti galės ir daugiau specialistų, įgijusių reikiamą kvalifikaciją. Tai, tikimasi, sustiprins teikiamos pagalbos kokybę bei padės užtikrinti, kad, kai įmanoma, pacientai būtų gydomi taikant psichologines intervencijas, o ne vaistus.
VLK PRIMENA: NUO SAUSIO KEIČIASI PRIVALOMOJO SVEIKATOS DRAUDIMO ĮMOKOS
Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) primena, kad nuo šių metų sausio 1 dienos minimaliai mėnesinei algai (MMA) pakilus iki 607 Eur, atitinkamai didėja ir privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokos.
PLUNGĖS „SAULĖS“GIMNAZIJOS MOKSLEIVIAI DOMĖJOSI EUROPOS SVEIKATOS DRAUDIMO KORTELE
Plungės Saulės gimnazijoje

Šiaulių teritorinės ligonių kasos (TLK) Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėja Inga Kvedarienė susitikime su Plungės „Saulės“ gimnazijos baigiamųjų klasių mokiniais papasakojo apie valstybės garantuojamą sveikatos priežiūrą moksleiviams ir studentams. Ligonių kasų atstovė taip pat priminė, kad artėjant žiemos atostogų sezonui pravartu turėti Europos sveikatos draudimo kortelę (ESDK), kurią išduoda teritorinės ligonių kasos. Be to, svarbu žinoti, kokias sveikatos priežiūros paslaugas, lankantis Europos šalyse, apdraustajam garantuoja ESDK.

MAŽUOSIUS DIENOS CENTRO LANKYTOJUS PASIEKĖ ŠIAULIŲ TLK KOLEKTYVO DOVANOS
Motinos Teresės šeimų namuose

Vakar Šiaulių teritorinės ligonių kasos (TLK) kolektyvo atstovai kartu su vadove Dalia Miniauskiene apsilankė Motinos Teresės šeimų namuose, kur vaikų dienos centro „Aš ir draugai“ vaikams įteikė kalėdinių dovanų – įvairių piešimo ir kitų lavinimo priemonių.

Archyvas
darbo laikas
I-IV : 8.00-12.00 12.45-17.00
V : 8.00-12.00 12.45-15.45
Gyventojų aptarnavimas
Kaip mus rasti?Vaizdo medžiaga

Leidiniai

E. valdžios vartaiVaistų komitetas

Pasitikrinti savo PSD draustumą

Šiaulių teritorinė liginių kasa įspėja

Ką svarbu žinoti užsienyje gyvenantiems lietuviams 

Informacija apie PSD

Informacija - vaizdinė medžiaga

Nuoroda į esveikata.lt

E. sveikata naudojimo gairės

Valstybinė mokesčių inspekcija 

Grįžtamojo ryšio modelio projektas

Antibiotikus vartok atsakingai

TLK-10-AM, ACHI ir kodavimo standartų el. vadovas

Elektron. prašymas išduoti Europos sveikatos draudimo kort.

Viskas apie DRG

 SODRA

Lietuvos teismų elektroninių paslaugų portalas