Dienos klausimas
Ar žinote, kad Europos sveikatos draudimo kortelė garantuoja būtinosios medicinos pagalbos paslaugų išlaidų kompensavimą, tik jei paslaugos buvo suteiktos valstybinei sveikatos sistemai priklausančioje gydymo įstaigoje?
Taip, žinau
Ne, nežinau
Man neaktualu

Pradžia


NACIONALINĖJE VISUOMENĖS SVEIKATOS KONFERENCIJOJE – APIE SAUGESNES PASLAUGAS PACIENTAMS

Šiaulių teritorinės ligonių kasos atstovai dalyvavo Lietuvos sveikatos mokslų universitete (LSMU) vykusioje trečiojoje Nacionalinėje visuomenės sveikatos konferencijoje, kurioje pristatė stendinį pranešimą „Ligonių kasa kitaip: ne tik finansavimas ir kontrolė“. Su šiuo pranešimu galėjo susipažinti gausiai į konferenciją iš visos šalies susirinkę visuomenės sveikatos specialistai, mokslininkai, savivaldybių ir nacionalinio lygmens sveikatos politikai, nevyriausybinių organizacijų nariai.

Šiųmetė konferencija buvo skirta šimtmečio Lietuvai – šimtmečio visuomenės sveikatai paminėti. Prieš šimtą metų Lietuva ne tik atkūrė savo valstybingumą, bet ir įsteigė pagrindines visuomenės sveikatos institucijas bei tarnybas. Išskirtinis konferencijos svečias prof. Liudas Mažylis šia proga perskaitė šventinį pranešimą apie Lietuvos valstybės atkūrimą.

Konferencijos dalyvius suvienijo bendras šokis. Šiaulių TLK nuotr.

Konferencijoje gvildentos ir kitos aktualios temos, tarp kurių – sveikatos specialistų vaidmuo kuriant saugesnę Lietuvą. Su šia tema tiesiogiai siejosi stendinis Šiaulių TLK atstovų pranešimas, apžvelgiantis per pastaruosius metus vykdytas įvairias TLK veiklas ir gautus rezultatus, siekiant užtikrinti saugesnes paslaugas pacientams.

Pavyzdžiui, Šiaulių TLK specialistai atkreipė dėmesį, kad mūsų šalyje vaikai dėl ūmių kvėpavimo takų infekcijų dažniau nei kitose Europos valstybėse patenka į ligonines, nors to galima išvengti ir šias ligas gydyti ambulatoriškai. Kad vaikų gydymas būtų saugesnis, Šiaulių TLK iniciatyva pagerinta vaikams teikiamų ambulatorinių sveikatos priežiūros paslaugų kokybė bei prieinamumas savivaldybėse, o stacionarinių – Respublikinėje Šiaulių ligoninėje.  

Šiaulių TLK komanda Nacionalinėje visuomenės sveikatos konferencijoje. Nuotraukoje iš kairės Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėja Dalia Miniauskienė, Kontrolės skyriaus vyr.specialistė Jovita Atkočaitienė, Statistikos ir analizės skyriaus vyr. specialistė Anželika Vičienė. Šiaulių TLK nuotr. 

Kita Šiaulių TLK veiklos sritis, siekiant saugesnių paslaugų pacientams – racionalesnio antibiotikų vartojimo, ypač skiriamų vaikams ir kūdikiams, skatinimas. Prieš kelerius metus tūkstančiui gimusių kūdikių tenkantis kompensuojamųjų antibiotikų receptų skaičius TLK veiklos zonoje buvo labai aukštas ir 1,6 karto viršijo Lietuvos vidurkį.

Šiaulių TLK siūlymu Lietuvoje 2-7 metų vaikams atliekamas greitojo A grupės beta hemolizinio streptokoko antigeno nustatymo testas. Be to, patvirtintas racionalaus antibiotikų skyrimo rodiklis, kurio stebėsena vykdoma visos šalies mastu. Kokybinę antibiotikų skyrimo analizę kartu su LSMU atlieka ir Šiaulių TLK pradėjęs veikti Vaistų komitetas.

Konferencijoje pristatyto pranešimo autoriai: Šiaulių TLK direktorius Remigijus Mažeika, Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėja Dalia Miniauskienė, Kontrolės skyriaus vedėja Dalia Ozolienė, Statistikos ir analizės skyriaus vyr. specialistė Anželika Vičienė. Šiaulių TLK nuotr.  

Siekiant geresnės virusinės ir bakterinės infekcijų diferencinės diagnostikos, Valstybinei ligonių kasai pasiūlyta C reaktyvinio baltymo tyrimą įtraukti į pirminės ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros  paslaugų, už kurias mokamas skatinamasis priedas, sąrašą.

Šios Šiaulių TLK intervencijos padėjo kompensuojamuosius antibiotikus vartojusių vaikų skaičių TLK veiklos zonos savivaldybėse per kelerius metus sumažinti nuo 2 iki 6 kartų.

 

Šiaulių TLK informacija

 
Twitter MySpace LinkedIn Facebook
darbo laikas
I-IV : 8.00-12.00 12.45-17.00
V : 8.00-12.00 12.45-15.45
Gyventojų aptarnavimas