Dienos klausimas
Ar žinote, kad nuo 2019 m. sausio 1 d. privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokos dydis 38.74 Eur?
Taip, žinau.
Nežinau.
Man neaktualu.

Pradžia


MAŽEIKIŲ RAJONO GYVENTOJAMS PRISTATYTOS KOMPENSUOJAMŲJŲ DANTŲ PROTEZAVIMO PASLAUGŲ NAUJOVĖS

Šiaulių teritorinės ligonių kasos (TLK) Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėja Inga Kvedarienė Mažeikių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro kvietimu praėjusį ketvirtadienį dalyvavo viename iš „Sveikatos dienos Mažeikiuose 2019“ renginių. Susitikime su Mažeikių rajono gyventojais ligonių kasų atstovė pristatė pranešimą „Visos naujovės apie dantų protezavimą“.

Susitikime su Mažeikių rajono gyventojais. Biuro nuotrauka.

Į susitikimą su ligonių kasų atstove susirinkusiems mažeikiškiams I. Kvedarienė papasakojo, kad šiemet iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto dantų protezavimo paslaugų išlaidoms kompensuoti skirta 10,2 mln. eurų daugiau nei pernai, iš viso – 33,2 mln. eurų. Anot pranešėjos, padidinus finansavimą, daugiau gyventojų galės pasinaudoti dantų protezavimo paslaugomis nei ankstesniais metais. Be to, pagal šiemet įsigaliojusią patobulintą dantų protezavimo paslaugų išlaidų kompensavimo tvarką, šių paslaugų laukiantys pacientai įrašomi į vieną bendrą eilę šalies mastu. Tai leidžia suvienodinti dantų protezavimo laukimo trukmę visose 60 savivaldybių.

I. Kvedarienė paaiškino, kad teisę į dantų protezavimo paslaugas, teikiamas PSDF biudžeto lėšomis, turi šios gyventojų grupės: sulaukusieji senatvės pensijos amžiaus, pripažintieji nedarbingais arba iš dalies darbingais, vaikai iki 18 metų ir asmenys, kuriems buvo taikytas gydymas dėl burnos, veido ir žandikaulių onkologinės ligos.

Norintieji gauti PSDF biudžeto lėšomis kompensuojamas dantų protezavimo paslaugas turėtų keiptis į gydymo įstaigos, prie kurios yra prisirašę, gydytoją odontologą, kuris nustato, ar žmogui gali būti teikiamos kompensuojamos dantų protezavimo paslaugos.

Asmenims iš PSDF biudžeto kompensuojamos ne didesnės kaip 463,13 arba 1424,99 euro dantų protezavimo išlaidos. Dėl 1424,99 euro dydžio kompensacijos skyrimo sprendžia antrinio ar tretinio lygio odontologų konsiliumas.

Įstaiga įtraukia pacientą į laukiančiųjų dantų protezavimo paslaugų sąrašą, sudaromą pagal prašymų užpildymo datą. Kiekvienas įtrauktas į sąrašą asmuo gauna pranešimą apie savo numerį eilėje.

„Vaikams ir asmenims, kuriems buvo taikytas gydymas dėl burnos, veido ir žandikaulių onkologinės ligos, dantys protezuojami be eilės, bet, norėdami gauti kompensuojamas dantų protezavimo paslaugas, jie taip pat turi įsirašyti į laukiančiųjų dantų protezavimo sąrašą ir sulaukti TLK pranešimo apie teisę gauti šias paslaugas“, – susitikime su mažeikiškiais kalbėjo I. Kvedarienė.

Gavęs pranešimą iš ligonių kasos, pranešėjos žodžiais, žmogus gali apsispręsti: nelaukti, kol ateis eilė, ir pats sumokėti už protezavimą arba laukti, kol ateis eilė, ir paslaugos bus kompensuojamos. Nusprendusieji patys sumokėti už protezavimą išlaidų kompensaciją gaus atėjus eilei – įgijus teisę į kompensaciją.

Sulaukus TLK pranešimo paštu apie  įrašymą į eilę dantų protezavimo paslaugoms gauti, galima kreiptis į bet kurią įstaigą (taip pat ir į privačią, nesudariusią sutarties su TLK), tačiau turinčią licenciją odontologinės priežiūros paslaugoms teikti. Pasinaudojus tokia galimybe už dantų protezavimą susimokama, o vėliau kreipiamasi dėl šių išlaidų kompensavimo į TLK.

„Kai žmogus sulaukia savo eilės dantų protezavimo paslaugoms, jau nebegali kreiptis į bet kurią odontologinę įstaigą, o tik į turinčią sutartį su ligonių kasa“, – susitikime su mažeikiškiais sakė Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėja I. Kvedarienė.

Sulaukusiam savo eilės žmogui ligonių kasa paštu išsiunčia pažymą apie teisę gauti dantų protezavimo paslaugas. Gavęs tokią pažymą žmogus turi kreiptis į vieną iš sveikatos priežiūros įstaigų, su kuriomis ligonių kasa yra sudariusi sutartis dėl dantų protezavimo paslaugų išlaidų kompensavimo, ir užsiregistruoti. Protezavimas turi būti atliktas patogiu pacientui laiku, bet ne vėliau kaip per trejus metus.

Teritorinių ligonių kasų interneto svetainėse galima rasti sąrašą sveikatos priežiūros įstaigų, su kuriomis ligonių kasos yra sudariusios sutartis dantų protezavimo paslaugų išlaidoms kompensuoti. Taip pat čia: /go.php/lit/Istaigu-teikianciu-i-privalomojo-sveikatos-draudimo-fondo-biudzeto-kompensuojamas-nemokamas-dantu-protezavimo-paslaugas-saraas

Pakartotinai stoti į eilę dantims protezuoti galima praėjus trejiems metams po kompensacijos gavimo.

Daugiau informacijos: http://www.vlk.lt/leidiniai/leidiniai-2018/Documents/Lankstukas%20Dantu%20protezavimas.pdf

Video – ką reikia žinoti apie dantų protezavimą? https://www.youtube.com/watch?v=NE8fxdV3KTw

Šiaulių TLK informacija 

 
Twitter MySpace LinkedIn Facebook
darbo laikas
I-IV : 8.00-12.00 12.45-17.00
V : 8.00-12.00 12.45-15.45
Gyventojų aptarnavimas