Dienos klausimas
Ar žinote, kad Europos sveikatos draudimo kortelė garantuoja būtinosios medicinos pagalbos paslaugų išlaidų kompensavimą, tik jei paslaugos buvo suteiktos valstybinei sveikatos sistemai priklausančioje gydymo įstaigoje?
Taip, žinau
Ne, nežinau
Man neaktualu

Pradžia


VISUOMENĖS SVEIKATOS STIPRINIMO FONDO TARYBA PASIPILDYS NAUJU NARIU

Ministrų kabinetas pritarė Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) siūlymui padidinti Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo (Sveikatos fondas) tarybos narių sudėtį, į ją įtraukiant naują narį, kurį galėtų deleguoti visuomenės informavimo priemones vienijančios organizacijos. Tad artimiausiu metu šio fondo taryba pasipildys nauju atstovu ir ją sudarys 12 narių.


Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos teigimu, taip siekiama skaidrinti šio fondo veiklą, kad jis taptų atviresnis visuomenei, jame priimami sprendimai būtų labiau matomi, girdimi ir suprantami.

„Sudaryta galimybė įtraukti naują narį į Sveikatos fondą iš žiniasklaidos priemones vienijančių organizacijų leistų kokybiškiau atstovauti visuomenės interesus plačiąja prasme. Tai labai svarbu ir dėl to, kad daugiau kaip trečdalis šio fondo lėšų skiriama socialinei reklamai, tad fondo taryboje logiška turėti ir šią sritį puikiai išmanantį savo srities profesionalą iš šalies, kuris būtų nepriklausomas. Visada naudingi kritiški ir taiklūs profesionalų patarimai“, - sako ministras A. Veryga.

Jo teigimu, ši naujovė – vienas iš žingsnių skaidrinant Sveikatos fondo veiklą. Tad artimiausiu metu bus išsiųstas prašymas visuomenės informavimo priemones vienijančioms organizacijoms susitarti ir deleguoti savo atstovą į šio fondo tarybą.

Vyriausybė yra išsakiusi nuomonę, kad turi būti keliami itin aukšti reikalavimai skaidriam ir efektyviam šio fondo valdymui ir į būtinybę nustatyti kriterijus, kuriais būtų aiškiai vertinama per šį fondą finansuojamų projektų nauda.

SAM primena, kad kitais metais šis fondas bus dvigubai didesnis – jis didėja nuo 1,34 mln. eurų iki 2,68 mln. eurų. Jis didėja dėl to, kad nuo 2018 m. skiriama daugiau lėšų, gautų už alkoholinių gėrimų, tabako bei azartinių lošimų akcizą. Iki šiol fondą sudarydavo tik lėšos, gautos už alkoholinius gėrimus. Taip bus galima užtikrinti geresnę informacijos sklaidą, visuomenės švietimą, prevencinių projektų įgyvendinimą ir organizuoti reikalingiausius tyrimus visuomenės sveikatos srityje.

Šiuo metu Tarybą sudaro 11 narių. Institucinę sudėtį 5 metams tvirtina Vyriausybė, o personalinę – sveikatos apsaugos ministras. Į Tarybą 9 narius deleguoja: Lietuvos savivaldybių asociacija, Socialinės apsaugos ir darbo, Sveikatos apsaugos, Švietimo ir mokslo ministerijos, Nacionalinė sveikatos taryba bei Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas ir 2 narius – nacionalinės skėtinės nevyriausybinės organizacijos.

 

Kontaktai žiniasklaidai:

Lina Bušinskaitė-Šriubėnė
Sveikatos apsaugos ministro patarėja
tel. +370 5 219 3330,
mob. +370 683 76527, 
el. paštas lina.sriubene@sam.lt

Alina Žilinaitė
Ryšių su visuomene projektų vadovė
Sveikatos strateginės plėtros skyrius
tel.+370 5 260 4890,
mob. +370 699 42285,
el. paštas alina.zilinaite@sam.lt

 
Twitter MySpace LinkedIn Facebook
darbo laikas
I-IV : 8.00-12.00 12.45-17.00
V : 8.00-12.00 12.45-15.45
Gyventojų aptarnavimas