VIZIJA MISIJA VERTYBĖS
Klausiame
Ar žinote, kad Europos sveikatos draudimo kortelę galite užsisakyti internetu ir gauti ją į namus ar ofisą registruotu paštu Lietuvos Respublikos teritorijoje?
Taip, žinau
Nežinau
Man neaktualu
Naujienos
LIGONIŲ KASOS PRADĖJO GYVENTOJUS APTARNAUTI GYVAI
Švelnėjant karantino sąlygoms, nuo birželio 1-osios gyventojams vėl duris atvėrė ligonių kasų gyventojų aptarnavimo skyriai. Paslaugos juose teikiamos tik su išankstine registracija,  atvykus be jos, – gyventojai gali būti įleidžiami, jei tuo metu nebus kitų klientų.  
GYVENTOJŲ APTARNAVIMO SPECIALISTAI NUO BIRŽELIO 1 DIENOS DIRBA NUOLATINĖSE DARBO VIETOSE

Gerbiamieji gyventojai,

Švelnėjant karantino sąlygoms, nuo šių metų birželio 1 dienos Šiaulių teritorinės ligonių kasos Gyventojų aptarnavimo skyriaus specialistai pradeda dirbti nuolatinėse darbo vietose. Primename, kad įstaigoje aptarnaujame asmenis, neturinčius temperatūros ir kitų nusiskundimų sveikata. Jeigu norite atvykti į konsultaciją, prašome registruotis iš anksto telefonais (8 41) 520 346, (8 41) 526 535.

Įstaigoje neaptarnaujame lankytojų, turinčių ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymių (pavyzdžiui, karščiavimas, sloga, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas).

PASLAUGOS PACIENTAMS AKTYVIAUSIAI TEIKIAMOS ŠIAULIŲ,TELŠIŲ, PANEVĖŽIO IR TAURAGĖS APSKRITYSE

Praėjus mėnesiui, kai švelninant karantino sąlygas Lietuvos gydymo įstaigoms leista vėl atverti duris, apie 53 proc. poliklinikų ir apie 56 proc. ligoninių jau yra pateikusios paslaugų atnaujinimo planus Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui (NVSC) ir pradėjusios veiklą bei priima pacientus. Aktyviausios Šiaulių, Telšių, Panevėžio ir Tauragės apskritys – jos atnaujino pusė ir daugiau visų ambulatorinių, stacionarinių ir odontologijos paslaugų.

GERA TENDENCIJA: NUOTOLINIŲ KONSULTACIJŲ SKAIČIUS IŠAUGO BEVEIK 68 KARTUS
Valstybinės ligonių kasos (VLK) duomenimis, šiemet balandį, palyginus su 2019 m. tuo pačiu laikotarpiu, nuotolinių konsultacijų pirminės sveikatos priežiūros įstaigose padaugėjo beveik 68 kartus – nuo 11 tūkst. iki 758 tūkst. Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) specialistai džiaugiasi, kad stengiantis efektyviai kovoti su koronaviruso plitimu, Lietuvos gyventojai tampa sąmoningesni ir išvengia nebūtinų apsilankymų gydymo įstaigose.
SOCIALIAI REMTINIEMS ASMENIMS GYDANTIS DANTIS PRIMOKĖTI NEREIKIA

Švelnėjant karantino sąlygoms ir sveiktos priežiūros įstaigoms vėl pradėjus teikti odontologijos paslaugas, Šiaulių teritorinė ligonių kasa (TLK) sulaukė socialiai remtino šiauliečio klausimo, ar jam poliklinikoje gydantis dantis reikia papildomai susimokėti už plombines ar kitas odontologines medžiagas.

KARANTINO SĄLYGOS DAROSI ŠVELNESNĖS

Vyriausybė, atsižvelgusi į epidemiologinę situaciją šalyje, trečiadienį posėdyje priėmė sprendimą pratęsti karantino režimą iki birželio 16 dienos 24 val., tačiau sušvelninti karantino sąlygas. Numatyta, kad artimiausiu metu bus didinamas leistinas žiūrovų ir dalyvių skaičių renginiuose bei ilginamas restoranų, kavinių ir kitų maitinimo įstaigų darbo laikas.

GYDYMO ĮSTAIGOS RAGINAMOS GREIČIAU ATNAUJINTI PASLAUGŲ TEIKIMĄ PACIENTAMS

Praėjus kone mėnesiui po to, kai švelninant karantino sąlygas mūsų šalies gydymo įstaigoms leista vėl atverti duris, tik maždaug pusė iš jų yra tai padariusios ir priima pacientus bei teikia jiems reikiamas paslaugas. Kai kurios dar rengia planus, kaip atnaujinti veiklą, ir derina juos su Nacionaliniu visuomenės sveikatos centru (NVSC) ir tik planuoja atnaujinti savo veiklą.

LIGONIŲ KASOS PRISIJUNGIA PRIE AKCIJOS „ŠIOJE ŠALYJE NĖRA VIETOS ŠEŠĖLIUI“
Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) devintą kartą dalyvauja kiekvieną pavasarį organizuojamoje akcijoje „Šioje šalyje nėra vietos šešėliui“, kurios pagrindinis tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į mokesčių mokėjimo svarbą.  
GYVENTOJUS APTARNAUJAME NUOTOLINIU BŪDU

Vyriausybei pratęsus karantiną iki gegužės 31 dienos, informuojame, kad ir toliau dirbame nuotoliniu būdu. Nors gyventojai Šiaulių teritorinėje ligonių kasoje ir jos atstovybėse nepriimami, tačiau gali naudotis paslaugomis internetu, kreiptis telefonu, elektroniniu paštu.

Dėl informacijos kviečiame kreiptis:

GYVENTOJUS – tel. (8 41) 520 346 arba (8 41 ) 526 535, el. paštu sitlk@vlk.lt arba bendruoju visų ligonių kasų tel. (8 5)  232 2222 (+ 370 5  232 2222 – skambinant iš užsienio) ar el. paštu info@vlk.lt ;

ĮSTAIGAS – tel. (8 41) 596138 arba (8 41) 521356, el. paštu sitlk@vlk.lt

JAU GREITAI RECEPTINIUS VAISTUS BUS GALIMA ĮSIGYTI IR INTERNETU
Planuojama, kad dar šiais metais Lietuvos gyventojai, prisijungę per e.sveikatą, galės saugiai ir patogiai nuotoliniu būdu iš pasirinktos vaistinės įsigyti pagal elektroninius receptus jiems paskirtus receptinius vaistus ar kompensuojamąsias medicinos pagalbos priemones (MPP). Primename, kad dabar nuotoliniu būdu tiesiogiai iš vaistinių galima įsigyti tik nereceptinius vaistus.    
Archyvas
darbo laikas
I-IV : 8.00-12.00 12.45-17.00
V : 8.00-12.00 12.45-15.45
Gyventojų aptarnavimas
Kaip mus rasti?


Vaizdo medžiaga

Leidiniai

E. valdžios vartaiApklausa

Vaistų komitetas

Pasitikrinti savo PSD draustumą

Elektron. prašymas išduoti Europos sveikatos draudimo kort.

Ką svarbu žinoti užsienyje gyvenantiems lietuviams 

Informacija apie PSD

Informacija - vaizdinė medžiaga

Nuoroda į esveikata.lt

E. sveikata naudojimo gairės

Valstybinė mokesčių inspekcija 

Grįžtamojo ryšio modelio projektas

Antibiotikus vartok atsakingai

TLK-10-AM, ACHI ir kodavimo standartų el. vadovas

Viskas apie DRG

 SODRA

Lietuvos teismų elektroninių paslaugų portalas