Dienos klausimas
Ar žinote, kad asmuo gali būti draustas sveikatos draudimu tik vienoje iš Europos Sąjungos, Europos ekonominės erdvės šalių ar Šveicarijos konfederacijoje?
Taip, žinau
Nežinau
Man neaktualu
Naujienos
LIGONIŲ KASOS: STEBĖSENA ATSKLEIDĖ VAISTŲ SKYRIMO NETOLYGUMUS TARP LIETUVOS REGIONŲ


Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) kasmet atlieka kompensuojamųjų vaistų skyrimo kokybės vertinimą pagal patvirtintus kompensuojamųjų vaistų stebėsenos rodiklius. Specialistų teigimu, stebėsena ne tik mažina kompensuojamųjų vaistų skyrimo netolygumus tarp savivaldybių ir gydymo įstaigų, bet ir skatina racionalų vaistų vartojimą bei didina pacientų gydymo efektyvumą.

KODĖL ARTĖJANT ŠALTAJAM METŲ SEZONUI REIKĖTŲ PASISKIEPYTI NUO GRIPO, ATSAKYTA TELEVIZIJOS LAIDOJE


Lapkričio 23 dieną regioninės Šiaulių televizijos eteryje buvo transliuojama Šiaulių teritorinės ligonių kasos laida, skirta plačiau informuoti gyventojus apie sezonines gripo vakcinas, kurias kasmet perka Valstybinė ligonių kasa, kad rizikos grupių asmenys galėtų nemokamai pasiskiepyti nuo gripo. Šia aktualia tema laidos metu diskutavo Šiaulių teritorinės ligonių kasos direktoriaus pavaduotojas Pranas Nainys, Kontrolės skyriaus vedėja Dalia Ozolienė, Šiaulių centro poliklinikos vadovas Mindaugas Maželis ir šeimos gydytoja Kristina Slonksnė.

SAM PRIMENA: RECEPTUS GALIMA IŠRAŠYTI ILGAM LAIKUI


 

Sveikatos apsaugos ministerijos specialistai primena, kad tam tikromis lėtinėmis ligomis sergantiems pacientams receptus galima išrašyti ilgesniam laikui, nekompensuojamus vaistus vienų metų laikotarpiui, o kompensuojamuosius vaistus – pusei metų. Tokia galimybė egzistuoja keletą metų, bet ja būtų galima naudotis kur kas aktyviau, nei iki šiol. Tai būtų patogiau ir jiems, ir pacientams, kuriems reikėtų rečiau ateiti pas gydytojus receptų.

ŠIAULIŲ TERITORINĖS LIGONIŲ KASOS DARBUOTOJAI DALYVAVO KORUPCIJOS PREVENCIJAI SKIRTAME RENGINYJE


Lapkričio 22 dieną Šiaulių teritorinėje ligonių kasoje apsilankiusi Specialiųjų tyrimų tarnybos Šiaulių valdybos Korupcijos prevencijos poskyrio viršininkė Rita Šikšnienė įstaigos darbuotojams pristatė pranešimą apie korupcijos grėsmes, prevenciją, atsakomybę už korupcinio pobūdžio veiksmus bei atsakė į darbuotojams kilusius klausimus.

SAM: VAISTININKAI KARTAIS BE REIKALO PRAŠO RECEPTŲ NERECEPTINIAMS VAISTAMS


Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) ir Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba (VVKT), nagrinėjanti žmonių skundus dėl receptinių bei nereceptinių vaistų pardavimų, pastebėjo, kad pasitaiko nemažai tokių žmonių skundų, kai vaistininkai jiems nepardavė nereceptinių vaistų, nors privalėjo tai padaryti.

SERGAMUMAS GRIPU AUGA, MAŽIAUSIAI SERGAMA ŠIAULIŲ REGIONE


Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikai informuoja, sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) šalyje vėl padidėjo.

LĖTINĖMIS LIGOMIS SERGANTIEMS PACIENTAMS RECEPTINIUS VAISTUS ĮSIGYTI BUS LENGVIAU


Sveikatos apsaugos ministras A. Veryga pasirašė įsakymą, kuriuo vaistininkai nuo lapkričio 18 d. gali pacientams, sergantiems lėtinėmis ligomis ir vartojantiems vaistus ilgą laiką, išduoti juos be recepto 30 dienų laikotarpiui. Tai reiškia, kad jeigu pacientas, nuolatos vartojantis tam tikrus receptinius vaistus, nespėjo laiku apsilankyti pas gydytoją ir prasitęsti recepto, vaistininkai išimties tvarka jam galės parduoti vaistus tokiam laikotarpiui, per kurį būtų galima patekti pas gydytoją ir gauti receptą.

KODĖL ANTIBIOTIKUS GALIMA VARTOTI TIK PASKYRUS GYDYTOJUI?


Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras primena, kad antibiotikai nėra vaistai, skirti gydyti virusines infekcines ligas, tokias kaip peršalimą ar gripą. Antibiotikai yra efektyvūs vaistai nuo bakterinių infekcijų. Tik gydytojas nustato ligą ir, kai būtina, skiria antibiotikų.

ATNAUJINTOS PSO REKOMENDACIJOS DĖL GRIPO PANDEMIJOS

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras informuoja, kad Pasaulio sveikatos organizacija ( PSO) atnaujino rekomendacijos dėl gripo epidemiologinės priežiūros gripo pandemijos metu. Paskutinį kartą šios rekomendacijos buvo atnaujintos 2009 m. Rekomendacijos parengtos atsižvelgiant į 2009 m. gripo pandemijos patirtį. Rekomendacijose daugiausia dėmesio skiriama svarbiausioms epidemiologinės priežiūros priemonėms, kurios reikalingos gripo pandemijos metu.

LIGONIŲ KASOS: PLANINĮ GYDYMĄ ES ŠALYSE ŠIEMET RINKOSI 81 PACIENTAS


Per dešimt šių metų mėnesių ligonių kasos gavo 81 paciento prašymą kompensuoti gydymo Europos Sąjungos (ES) šalyse išlaidas. Dažniausiai jie vyko planiniam chirurginiam gydymui stacionare dėl akių, nervų sistemos, onkologinių, ginekologinių ir kitų ligų, gydytojų specialistų konsultacijoms, reabilitacijai, taip pat įsigijo medicinos pagalbos priemonių. Pagal šiuos prašymus iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto (PSDF) kompensuota suma siekė beveik 79 tūkst. eurų.  
MINISTRAS A. VERYGA: „PUSMETĮ PEREINAMUOJU LAIKOTARPIU VAISTININKAMS NEBUS TAIKOMOS BAUDOS“


Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) praneša, kad bus taikomas pereinamasis pusmečio laikotarpis (iki kitų metų gegužės 1 d.), kurio metu vaistinėse apsilankę ir pažeidimų užfiksavę Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos (VVKT) slapti pirkėjai nebaus vaistininkų piniginėmis baudomis. Tokiais atvejais bus taikomi tik įspėjimai.

GYDYMO ĮSTAIGOS JAU GALI PIRKTI VAISTUS PIGIAU


Nuo šių metų lapkričio 1 dienos gydymo įstaigos turi teisę įsigyti registruotus vaistinius preparatus, paženklintus užsienio kalba. Tikimasi, kad ši naujovė leis gydymo įstaigoms įsigyti vaistus mažesnėmis kainomis ir užtikrins nenutrūkstamą tolygų tiekimą.

PO SAM DERYBŲ SU MEDICINOS PROFSĄJUNGOMIS – TRYS PASIŪLYMAI VYRIAUSYBEI


Sveikatos apsaugos ministerijos ir medicinos darbuotojų profesinių sąjungų atstovų derybinėje grupėje buvo suformuluoti trys pasiūlymai, kaip didinti medicinos darbuotojų atlyginimus, kurie bus pateikti Vyriausybei.

LIGONIŲ KASOS: KEIČIASI SUTARČIŲ NUOSTATOS DĖL BAUDŲ TAIKYMO


Nuo lapkričio 14 dienos keičiasi teritorinių ligonių kasų (TLK) ir gydymo įstaigų sutarčių nuostatos dėl baudų taikymo. Nuo šiol pasirašydamos sutartis šalys turės susitarti dėl netesybų taikymo tam tikrais sutartyse numatytais atvejais. 
MINISTRAS A. VERYGA: „DAR NET NEATĖJĘ SLAPTI PIRKĖJAI IŠRYŠKINO SENAS VAISTINIŲ YDAS“


Nuo lapkričio 1 dienos įsigaliojusi tvarka, leidžianti slaptiems pirkėjams lankytis vaistinėse, jiems dar net nepradėjus savo darbo, jau atskleidė vaistinių veiklos ydas, kurios kaupėsi ir buvo nesprendžiamos daugelį metų. Išryškėjo tai, kad dauguma vaistinių ilgą laiką pažeidinėjo vaistų išdavimo taisykles ir neprašydavo iš pacientų receptų tam tikriems vaistams, nors privalėjo tai daryti.

SUSITIKO SU PLUNGĖS RAJONO MOKSLEIVIAIS


Lapkričio 14 dieną Šiaulių teritorinės ligonių kasos Gyventojų aptarnavimo skyriaus vyriausioji specialistė Inga Kvedarienė dalyvavo susitikimuose su  Plungės „Saulės“, Alsėdžių  Stanislovo Narutavičiaus gimnazijų bei Plungės technologijų ir verslo mokyklos bendruomenėmis. Susitikimuose kalbėta aktualiomis temomis: apie valstybės garantuojamą sveikatos priežiūrą moksleiviams ir studentams – studijuojantiems Lietuvoje ar užsienyje, galimybes gauti Europos sveikatos draudimo kortelę.

SVEIKATOS SEKTORIAUS TEISININKAI PATYS ATSTOVAUS TEISMUOSE IR RENGS TEISĖS AKTUS

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), siekdama užtikrinti efektyvų valstybės lėšų naudojimą ir kad sveikatos sistemoje dirbantys teisininkai patys, t. y. be trečiųjų šalių, atliktų visus reikalingus darbus, nustatė naują tvarką. Ši naujovė leis ne tik taupyti valstybės biudžeto lėšas, bet ir efektyviau išnaudoti vidinius žmogiškuosius teisinius resursus.

PRADEDAMA KOMPENSUOTI DAUGIAU MEDICINOS PAGALBOS PRIEMONIŲ


Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis pradedama kompensuoti daugiau pacientams reikalingų medicinos pagalbos priemonių. Specialistų teigimu, kitąmet planuojama dar daugiau teigiamų pokyčių.

PRADĖTA KOMPENSUOTI DAUGIAU VAISTŲ NUO TROMBOZĖS: KĄ REIKIA ŽINOTI?


Nuo lapkričio 2 dienos apdraustiems privalomuoju sveiktos draudimu Lietuvos gyventojams pradėjus kompensuoti tris inovatyvius geriamuosius antitrombozinius vaistus Apixabanum, Dabigatranum ir Rivaroxabanum, sulaukiama daug gyventojų klausimų dėl jų skyrimo tvarkos. Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) informuoja apie šių vaistų skyrimo ir kompensavimo sąlygas. 

AKREDITAVIMO TARNYBA RAGINA ATSAKINGIAU RINKTIS MEDICINOS PRIEMONES

Aktyviai reklamuojamomis, akcijinėmis  ar „kaimynei labai padėjusiomis“ medicinos priemonėmis susigundžiusiems pirkėjams kartais dėl savo prekių tenka kreiptis į Valstybinę akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybą prie Sveikatos apsaugos ministerijos.  Per metus vidutiniškai sulaukiama 20–30 vartotojų skundų, iš kurių maždaug du trečdaliai būna pagrįsti. Šiais metais Akreditavimo tarnybai išnagrinėjus pateiktus skundus, buvo patenkinti dešimties vartotojų teisėti reikalavimai, tai yra grąžinti pinigai ar gaminys pakeistas tinkamu. 

PRASIDĖJO PASAULINĖ SUPRATIMO APIE ANTIBIOTIKUS SAVAITĖ


Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC), minėdamas Pasaulinę supratimo apie antibiotikus savaitę (lapkričio 13 – 19 d.), kviečia atkreipti dėmesį į Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) skelbiamą šūkį: „Prieš pradėdami vartoti antibiotikus pasitarkite su gydytoju!“. Atsakingas antibiotikų vartojimas padeda sumažinti antimikrobinio atsparumo atsiradimo grėsmę.
 

VEIKLĄ PRADEDA NEMOKAMOS PSICHOLOGINĖS PAGALBOS PROJEKTAS „TU – NE VIENAS!“
Neseniai startavo socialinis projektas „Tu – ne vienas!" (www.tunevienas.lt). Į vieną komandą susibūrę jauni profesionalai iš Lietuvos, Vokietijos ir Danijos sukūrė internetinę erdvę,  kurioje kiekvienas gali rasti psichologinės paramos ir kokybiškos informacijos. „Tu – ne vienas!" projekto planai dar ambicingesni – komanda prieš kelias dienas atidarė pagalbos liniją, o ateityje planuoja mokymus, konsultacinius užsiėmimus ir kitas panašaus pobūdžio veiklas.
SUSITIKO SU MAŽEIKIŲ RAJONO BENDRUOMENE


Lapkričio 8 dieną Mažeikių rajono savivaldybės salėje vykusiame susitikime su bendruomene Šiaulių teritorinės ligonių kasos Gyventojų aptarnavimo skyriaus vyriausioji specialistė Inga Kvedarienė pristatė pranešimą apie privalomojo sveikatos draudimo teikiamą naudą ir atsakė į visus gyventojų klausimus.

VYRAI RAGINAMI NEMOKAMAI PASITIKRINTI DĖL PROSTATOS VĖŽIO


Lapkričio mėnuo visame pasaulyje žinomas „Barzdoto lapkričio“ (arba „Movember“) vardu, kuomet vyrai yra skatinami pasitikrinti dėl prostatos vėžio. Prie šios iniciatyvos prisideda ir Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK), kviesdama Lietuvos vyrus susirūpinti savo sveikata ir sudalyvauti nemokamoje prostatos vėžio prevencinėje programoje.

MINISTRAS A.VERYGA: VYRIAUSYBEI TEIKSIME SIŪLYMĄ NUO GEGUŽĖS MEDICINOS DARBUOTOJŲ ATLYGINIMUS DIDINTI 20 PROC.


Po susitikimo su medikų profesinių sąjungų atstovais, sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga Vyriausybei teiks siūlymą nuo kitų metų gegužės mėnesio visų sveikatos priežiūros specialistų darbo užmokestį padidinti ne mažiau kaip 20 procentų. Lietuvos gydytojų sąjungos prezidentas Liutauras Labanauskas teigia esąs patenkintas šiuo derybų rezultatais.

Archyvas
darbo laikas
I-IV : 8.00-12.00 12.45-17.00
V : 8.00-12.00 12.45-15.45
Gyventojų aptarnavimas