Dienos klausimas
Ar žinote, kad nuo 2019 m. sausio 1 d. privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokos dydis 38.74 Eur?
Taip, žinau.
Nežinau.
Man neaktualu.

Pradžia


ŠIAULIŲ TERITORINĖS LIGONIŲ KASOS VADOVĖ DALYVAVO BENDRUOMENĖS SVEIKATOS TARYBOS POSĖDYJE

Gegužės 8 d. Dalia Miniauskienė, Šiaulių teritorinės ligonių (TLK) kasos direktoriaus pavaduotoja, laikinai vykdanti direktoriaus funkcijas, dalyvavo Šiaulių miesto savivaldybės Bendruomenės sveikatos tarybos posėdyje, kuriame buvo svarstomi visuomenei aktualūs sveikatos klausimai: tymų epidemiologinė situacija ir šios infekcinės ligos keliamos grėsmės, skiepijimo aprėpčių analizė Šiaulių apskrityje, antibiotikų vartojimo problemos ir siūlymai, kaip racionaliau skirti bei vartoti antibakterinius vaistus. Posėdyje taip pat aptarta Šiaulių miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro vykdoma miesto paplūdimių ir jų maudyklų vandens kokybės stebėsena.

Šiaulių TLK vadovė Bendruomenės sveikatos tarybos posėdyje pristatė pranešimą apie jau antrus metus Šiaulių TLK veiklos zonoje veikiantį Vaistų komitetą, vykdantį kompensuojamųjų vaistų skyrimo stebėseną Šiaulių ir Telšių regionuose. Vienas iš pagrindinių Vaistų komiteto tikslų – siekti kuo racionalesnio kompensuojamųjų vaistų skyrimo ir vartojimo bei teikti rekomendacijas apie racionalų kompensuojamųjų vaistų vartojimą asmens sveikatos priežiūros įstaigoms ir vaistinėms.

Na­cio­na­li­nio vi­suo­me­nės svei­ka­tos cent­ro Šiau­lių de­par­ta­men­to, Užk­re­čia­mų­jų li­gų val­dy­mo sky­riaus ve­dė­ja Edi­ta Sat­ke­vi­čie­nė posėdyje apžvelgė tymų epidemiologinę situaciją bei aptarė priemones, kokių  reikėtų imtis, kad tymų plitimas būtų suvaldytas.

 Pagrindinė tymų profilaktikos priemonė yra skiepai, todėl, norint išvengti tymų ir kitų skiepais valdomų užkrečiamųjų ligų, labai svarbu skiepytis. Gyventojai raginami skiepytis patys bei skiepyti savo vaikus pagal skiepų kalendorių. Kad susidarytų ilgalaikis imunitetas, tymų vakciną būtina įskiepyti bent du kartus.

Vaikai, pagal šiuo metu galiojantį Lietuvos Respublikos vaikų profilaktinių skiepijimų kalendorių, turėtų būti paskiepyti dviem tymų, raudonukės ir epideminio parotito (MMR) vakcinos dozėmis 15–16 mėn. ir 6–7 metų amžiaus. Šie skiepijimai vykdomi Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis, tad  už skiepijimą mokėti nereikia.

Suaugusiesiems rekomenduojama įsivertinti savo skiepijimų ar sirgimo būklę. Neskiepytiems, skiepytiems tik viena vakcinos doze ar tymais nesirgusiems asmenims rekomenduojama savo lėšomis pasiskiepyti viena MMR vakcinos doze. Skiepytiems tik viena tymų vakcinos doze bei asmenims, nežinantiems, ar jie yra sirgę tymais, rekomenduojama įsivertinti savo imunitetą prieš tymus – atlikti kraujo ėminio serologinį tyrimą dėl tymų antikūnų kiekio nustatymo.

 

Šiaulių TLK informacija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook
darbo laikas
I-IV : 8.00-12.00 12.45-17.00
V : 8.00-12.00 12.45-15.45
Gyventojų aptarnavimas