Dienos klausimas
Ar žinote, kad sudariusiose sutartį su teritorine ligonių kasa gydymo įstaigose 6–14 m. vaikams sveiki krūminiai dantys yra nemokamai dengiami silantais, apsaugančiais nuo ėduonies?
Taip, žinau.
Ne, nežinau.
Man neaktualu.

Pradžia


PACIENTAS GALI RINKIS PSDF BIUDŽETO LĖŠOMIS APMOKAMAS SVEIKATOS PRIEŽIŪROS PASLAUGAS

Į Šiaulių teritorinę ligonių kasą (TLK) neseniai kreipėsi keli pacientai, kuriems privačioje klinikoje buvo atliktos planinės operacijos. Kadangi šie pacientai privačiai įstaigai susimokėjo už gydymo paslaugas, iš ligonių kasos paprašė kompensacijos. Primename, kad teisės aktai nenumato tiesioginio sveikatos priežiūros paslaugų išlaidų kompensavimo gyventojams, todėl, savo noru sumokėję už paslaugą, kompensacijų iš ligonių kasos gyventojai negavo. Jeigu pacientai būtų pasirinkę operacijas vienoje iš įstaigų, sudariusių sutartį su Šiaulių TLK, jiems paslaugos būtų nekainavusios. Ligonių kasa būtų apmokėjusi įstaigoms už pacientams suteiktas paslaugas iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto.

Apdraustieji Privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) kreipdamiesi planinės paslaugos turėtų pasidomėti, ar pasirinkta įstaiga yra sudariusi sutartį su jų gyvenamosios vietos teritorine ligonių kasa (TLK) dėl jiems reikalingos paslaugos apmokėjimo. Tai galima išsiaiškinti susisiekus su ligonių kasos konsultantais arba apsilankius TLK interneto svetainėje. Jeigu įstaiga sudariusi sutartį, paslauga apdraustajam nekainuos –bus apmokėta PSDF biudžeto lėšomis.

Ypač svarbu tuo pasidomėti prieš planuojamą apsilankymą privačioje gydymo įstaigoje, kur pacientų prašoma susimokėti už operaciją arba kitas asmens sveikatos priežiūros paslaugas galimai klaidinant, kad išlaidų kompensaciją jie galės atsiimti ligonių kasoje. Pasirašytinai sutikę sumokėti už paslaugą, kompensacijų gyventojai iš ligonių kasos negali gauti.

Pasitaiko atvejų, kai privačios gydymo įstaigos sutartis su TLK sudaro ne dėl visų sveikatos priežiūros paslaugų apmokėjimo, todėl gali teikti ir mokamas paslaugas. Prieš kreipiantis į tokias įstaigas, reiktų išsiaiškinti, ar pacientui reikalingos paslaugos bus teikiamos nemokamai. Svarbu žinoti, kad pas gydytojus specialistus siunčiantis gydytojas pacientui privalo nurodyti bent tris gydymo įstaigas, kuriose galima gauti PSDF biudžeto lėšomis apmokamas paslaugas.

Ligonių kasos kviečia:

Rūpimus klausimus galima pateikti info@vlk.lt arba 8 700 88888.                   

 

Šiaulių teritorinės ligonių kasos informacija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook
darbo laikas
I-IV : 8.00-12.00 12.45-17.00
V : 8.00-12.00 12.45-15.45
Gyventojų aptarnavimas