Šiaulių teritorinė ligonių kasa (TLK) kviečia gyventojus dažniau pasidomėti, kiek kainavo jų gydymas. Primename, kad informaciją apie jam suteiktas gydymo paslaugas pacientas gali gauti keliais būdais – pateikęs prašymą TLK, TLK atstovui savivaldybėje arba apsilankęs ligonių kasų interneto svetainėse.
Šiaulių teritorinės ligonių kasos (TLK) Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėja Inga Kvedarienė lankėsi Tytuvėnuose, kur susitikusi su Trečiojo amžiaus universiteto (TAU) bendruomene perskaitė pranešimą aktualiais privalomojo sveikatos draudimo (PSD) klausimais, supažindino su pagrindinėmis ligonių kasų funkcijomis, priminė, kad vykstant į kelionę reikėtų pasiimti Europos sveikatos draudimo kortelę (ESDK), kurią išduoda ligonių kasos.
Visą vasario mėnesį žmonės kviečiami dalyvauti prevencinėje programoje ir nemokamai pasitikrinti dėl burnos vėžio, nes tik laiku aptikus ligą, žmonės gali pasveikti. Prevencinė programa vyksta visoje Lietuvoje, tad kiekvienas, norintis pasitikrinti sveikatą jau dabar gali registruotis pas gydytoją.
Šiaulių teritorinė ligonių kasa (TLK) sulaukia gyventojų klausimų, kiek laiko galioja šeimos gydytojo siuntimas gydytojo specialisto konsultacijai. Primename, kad siuntimas galioja ne ilgiau kaip 30 dienų. Siuntimo galiojimo laikas skaičiuojamas nuo jo išrašymo iki paciento užregistravimo gydytojo specialisto priėmimui. Per šį laikotarpį pacientas privalo užsiregistruoti į eilę asmens sveikatos priežiūros paslaugoms gauti – tada siuntimas galios iki konsultacijos. Gavus siuntimą, patariama iš karto užsirašyti pas pasirinktą specialistą.
Minint Pasaulinę kovos su vėžiu dieną, Valstybinė ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) informuoja, kad nuo sausio Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis kompensuojamas dantų protezavimo paslaugas gali gauti asmenys, kuriems buvo taikytas gydymas dėl burnos, veido ir žandikaulių onkologinės ligos. Šių pacientų dantys protezuojami be eilės.
Nors Lietuvos gyventojai baiminasi meningokokinės infekcijos, tačiau nuo jos skiepyti savo mažylių neskuba, nors nuo praėjusių metų sudarytos galimybės naujagimius skiepyti nemokamai. Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga ragina tėvelius pasinaudoti šia galimybe ir paskiepyti savo atžalas Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis kompensuojama vakcina, kuri gali užkirsti kelią šiai klastingai ligai.
Šalyje didėjant gripo atvejų skaičiui, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) primena, kad teritorijose, kuriose paskelbta gripo epidemija, susirgus ir negalint atvykti pas šeimos gydytoją, į gydymo įstaigą galima kreiptis ir telefonu. Tokiu atveju nedarbingumo laikotarpis prasideda nuo tos dienos, kai pacientas kreipėsi į gydymo įstaigą, o vizitas pas gydytoją nukeliamas vėlesniam laikui. Tokia yra supaprastinta ir šiuo metu galiojanti kreipimosi tvarka gripo epidemijos metu.
Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pasirašė įsakymą, pagal kurį nustatyta gimdymo namuose tvarka ir specialios taisyklės, kurių privalės laikytis ne tik moterys, norinčios gimdyti namuose, bet ir tokias paslaugas teikiančios gydymo įstaigos bei jose dirbantys specialistai. Šios naujovės leis užtikrinti nėščiosios ir jos kūdikio saugumą, ko, deja, anksčiau ne visada pavykdavo užtikrinti, nes šalyje gimdymas namuose buvo nebuvo įteisintas.
Ministrų kabinetas pritarė Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) siūlymui, kuriuo siekiama užtikrinti, kad į kompensuojamųjų vaistų sąrašą būtų įtraukti efektyviausi vaistai. Tai reiškia, kad vaistai, kurie yra kompensuojami Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis, bus vertinami išsamiai ir atsižvelgiant į pacientų poreikius, vaistų klinikinį efektyvumą bei jų sukuriamą naudą. Dėl to Lietuvos sveikatos sistema taps efektyvesnė, labiau orientuota į pacientą ir pagrįsta racionaliu lėšų naudojimu.
Valstybinė akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnyba prie Sveikatos apsaugos ministerijos (Akreditavimo tarnyba), gavusi paklausimų ir skundų dėl viešoje erdvėje reklamuojamų ir sveikatinimo centruose siūlomų modernių sveikatos procedūrų, atliko tyrimą, kurio rezultatai nemaloniai nustebino. Paaiškėjo, kad daugeliu atvejų „stebuklingi“ sveikatos procedūroms naudojami prietaisai arba neatitinka medicinos priemonėms keliamų saugos reikalavimų, arba šias paslaugas teikiantys asmenys nurodo tikrovės neatitinkančią šių gaminių medicininę paskirtį.
Jau beveik mėnesį galiojančios naujovės, kurias inicijavo Valstybinės akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (Akreditavimo tarnyba), palengvina gydytojams, slaugytojams ir akušeriams dokumentų teikimo sąlygas. Taip jiems mažėja administracinė našta, kuri neretai atimdavo labai daug laiko, norint susitvarkyti reikiamus dokumentus.
© www.siauliutlk.lt |
![]() ![]() ![]() |