Dienos klausimas
Ar žinote, kad asmuo gali būti draustas sveikatos draudimu tik vienoje iš Europos Sąjungos, Europos ekonominės erdvės šalių ar Šveicarijos konfederacijoje?
Taip, žinau
Nežinau
Man neaktualu
Naujienos
VIS DAUGIAU PACIENTŲ SLAUGOS PASLAUGAS GAUNA NAMUOSE


Kasmet vis daugiau asmenų gauna slaugos paslaugas namuose. Šiemet šias paslaugas gavo daugiau nei 37 tūkst., pernai – apie 41 tūkstantis pacientų. Atvykę į namus slaugytojai suleidžia gydytojo paskirtus vaistus, daro lašelines infuzijas, ima kraują ar šlapimą tyrimams, gydo žaizdas, atlieka daug kitų ligonio priežiūros paslaugų. 
MINISTRAS A. VERYGA: „SVEIKOS GYVENSENOS AMBASADORIAI – ĮKVEPIANTIS PAVYZDYS“


Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) pirmą kartą pagerbė ir apdovanojo tuos, kurie savo pavyzdžiu ar aktyvia veikla, įvairiomis iniciatyvomis ir projektais skatina visuomenę rinktis kitokį – aktyvesnį, sveikesnį, įdomesnį – gyvenimo būdą.

SAM IR VERSLAS BENDRADARBIAUS MAŽINDAMI VAISTŲ KAINAS


Sveikatos apsaugos ministerija kartu (SAM) su Lietuvos verslo konfederacija, Lietuvos vaistinių asociacija bei Vaistų didmeninio platinimo įmonių asociacija pasirašė bendradarbiavimo susitarimą, kuriuo įsipareigojo siekti užtikrinti, kad žmonės vaistus vartotų racionaliai ir patirtų kuo mažesnes išlaidas įsigydami receptinius vaistus. Bendradarbiavimo susitarimu numatoma siekti visų receptinių (ir kompensuojamųjų, ir nekompensuojamųjų) vaistų kainų mažėjimo bei pagrįsto pigiausių vaistų suvartojimo skatinimo.

MAŽIAUSIAS SERGAMUMAS GRIPU – ŠIAULIŲ REGIONE


Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikai informuoja, sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) šalyje didėja.

APIE GALIMYBĘ UŽSISAKYTI NAUJĄ PROTEZĄ VLK INFORMUOS ASMENIŠKAI


Nuo kitų metų sausio 1 d. Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) apie galimybę gauti naują rankų ar kojų protezą, kuris pakeistų anksčiau naudotą, informuos Lietuvos gyventojus registruotais laiškais.

ŠIAULIŲ TERITORINĖ LIGONIŲ KASA SAVO PASLAUGAS GYVENTOJAMS PRISTATĖ PARODOJE


Šiaulių teritorinė ligonių kasa (TLK) lapkričio 30 – gruodžio 2 dienomis savo paslaugas gyventojams pristatė  Šiaulių verslo ir pasiekimų parodoje „Šiauliai 2017“.  Šiaulių TLK stendas, kur lankytojams buvo dalijamos Europos sveikatos draudimo kortelės (ESDK) ir teikiamos konsultacijos, sulaukė nemažo susidomėjimo. Šiaulių TLK Gyventojų aptarnavimo skyriaus duomenimis, stende apsilankė apie 5 tūkstančiai šiauliečių ir miesto svečių.

PRITARTA PATOBULINTAM 2018 METŲ PSDF BIUDŽETO PROJEKTUI: DIDĖJA VALSTYBĖS ASIGNAVIMAI


Ministrų kabinetas pritarė patobulintam 2018 metų Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžetui ir grąžina jį Seimui. Ateinančių metų PSDF biudžetas sudarys apie 1,8 mlrd. Eur, o jo išlaidos, palyginti su 2017 m. PSDF biudžetu, padidės 7 proc. arba 116,9 mln. Eur.

ATVERIAMI DUOMENYS APIE E. SVEIKATOS KŪRIMĄ


Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) reiškia susirūpinimą dėl e. sveikatos sistemos, kuriai buvo išleista keliasdešimt milijonų nuo pat jos kūrimo pradžios, tačiau nepaisant tokių investicijų, ji nebuvo tinkamai suprojektuota, nenumatyta maksimali apkrova, dėl ko šiandien ji neretai stringa, sukeldama nepatogumų ja besinaudojantiems. Tad SAM skelbia dokumentus, susijusius su e. sveikatos kūrimo istorija, su kuriais galės susipažinti visi, kuriems įdomi ši tema.

STEBĖTOJŲ TARYBOS POSĖDYJE – IR APIE SUMAŽĖJUSIĄ PACIENTO PRIEMOKĄ UŽ KOMPENSUOJAMUOSIUS VAISTUS


Lapkričio 24 dieną vykusiame Šiaulių teritorinės ligonių kasos Stebėtojų tarybos posėdyje pristatytas 2017 metų Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto vykdymas bei aptartas 2018 metų sutarčių su asmens sveikatos įstaigomis (ASPĮ) ir vaistinėmis sudarymas. Stebėtojų tarybos nariai atkreipė dėmesį į tai, jog, nuo šių metų liepos patvirtinus naują vaistų kainyną, vidutinė paciento priemoka už Šiaulių TLK veiklos zonos vaistinėse įsigytus kompensuojamuosius vaistus ir medicinos pagalbos priemones 2017 metų III ketvirtį sumažėjo 16 procentų, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu pernai.  

MEDICININĖ KAUKĖ PADEDA IŠVENGTI INFEKCIJOS

Kasdien daugėjant sergančiųjų gripu, ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis ir kitomis oro lašeliniu būdu plintančiomis infekcijomis, Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro specialistai ragina neprarasti budrumo ir primena apie teisingą nespecifinių prevencinių priemonių naudojimą.  

ŠALYJE AUGA SERGAMUMAS GRIPU IR PERŠALIMO LIGOMIS, MAŽIAUSIAI SERGAMA ŠIAULIŲ REGIONE


Sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) šalyje auga. Mažiausias sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis šių metų 47-ąją savaitę registruotas Šiaulių administracinėje teritorijoje, o didžiausias – Vilniaus administracinėje teritorijoje. Sergamumas gripu ir peršalimo ligomis Lietuvoje auga trečią savaitę iš eilės.

KĄ JAUNUOLIAI TURI ŽINOTI APIE SVEIKATOS PASLAUGAS?


Kad moksleiviams ir studentams būtų lengviau orientuotis privalomojo sveikatos draudimo (PSD) sistemoje Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) primena keletą svarbių dalykų, kuriuos privalu žinoti kiekvienam jaunuoliui.

LIGONIŲ KASOS: STEBĖSENA ATSKLEIDĖ VAISTŲ SKYRIMO NETOLYGUMUS TARP LIETUVOS REGIONŲ


Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) kasmet atlieka kompensuojamųjų vaistų skyrimo kokybės vertinimą pagal patvirtintus kompensuojamųjų vaistų stebėsenos rodiklius. Specialistų teigimu, stebėsena ne tik mažina kompensuojamųjų vaistų skyrimo netolygumus tarp savivaldybių ir gydymo įstaigų, bet ir skatina racionalų vaistų vartojimą bei didina pacientų gydymo efektyvumą.

KODĖL ARTĖJANT ŠALTAJAM METŲ SEZONUI REIKĖTŲ PASISKIEPYTI NUO GRIPO, ATSAKYTA TELEVIZIJOS LAIDOJE


Lapkričio 23 dieną regioninės Šiaulių televizijos eteryje buvo transliuojama Šiaulių teritorinės ligonių kasos laida, skirta plačiau informuoti gyventojus apie sezonines gripo vakcinas, kurias kasmet perka Valstybinė ligonių kasa, kad rizikos grupių asmenys galėtų nemokamai pasiskiepyti nuo gripo. Šia aktualia tema laidos metu diskutavo Šiaulių teritorinės ligonių kasos direktoriaus pavaduotojas Pranas Nainys, Kontrolės skyriaus vedėja Dalia Ozolienė, Šiaulių centro poliklinikos vadovas Mindaugas Maželis ir šeimos gydytoja Kristina Slonksnė.

SAM PRIMENA: RECEPTUS GALIMA IŠRAŠYTI ILGAM LAIKUI


 

Sveikatos apsaugos ministerijos specialistai primena, kad tam tikromis lėtinėmis ligomis sergantiems pacientams receptus galima išrašyti ilgesniam laikui, nekompensuojamus vaistus vienų metų laikotarpiui, o kompensuojamuosius vaistus – pusei metų. Tokia galimybė egzistuoja keletą metų, bet ja būtų galima naudotis kur kas aktyviau, nei iki šiol. Tai būtų patogiau ir jiems, ir pacientams, kuriems reikėtų rečiau ateiti pas gydytojus receptų.

ŠIAULIŲ TERITORINĖS LIGONIŲ KASOS DARBUOTOJAI DALYVAVO KORUPCIJOS PREVENCIJAI SKIRTAME RENGINYJE


Lapkričio 22 dieną Šiaulių teritorinėje ligonių kasoje apsilankiusi Specialiųjų tyrimų tarnybos Šiaulių valdybos Korupcijos prevencijos poskyrio viršininkė Rita Šikšnienė įstaigos darbuotojams pristatė pranešimą apie korupcijos grėsmes, prevenciją, atsakomybę už korupcinio pobūdžio veiksmus bei atsakė į darbuotojams kilusius klausimus.

SAM: VAISTININKAI KARTAIS BE REIKALO PRAŠO RECEPTŲ NERECEPTINIAMS VAISTAMS


Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) ir Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba (VVKT), nagrinėjanti žmonių skundus dėl receptinių bei nereceptinių vaistų pardavimų, pastebėjo, kad pasitaiko nemažai tokių žmonių skundų, kai vaistininkai jiems nepardavė nereceptinių vaistų, nors privalėjo tai padaryti.

SERGAMUMAS GRIPU AUGA, MAŽIAUSIAI SERGAMA ŠIAULIŲ REGIONE


Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikai informuoja, sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) šalyje vėl padidėjo.

LĖTINĖMIS LIGOMIS SERGANTIEMS PACIENTAMS RECEPTINIUS VAISTUS ĮSIGYTI BUS LENGVIAU


Sveikatos apsaugos ministras A. Veryga pasirašė įsakymą, kuriuo vaistininkai nuo lapkričio 18 d. gali pacientams, sergantiems lėtinėmis ligomis ir vartojantiems vaistus ilgą laiką, išduoti juos be recepto 30 dienų laikotarpiui. Tai reiškia, kad jeigu pacientas, nuolatos vartojantis tam tikrus receptinius vaistus, nespėjo laiku apsilankyti pas gydytoją ir prasitęsti recepto, vaistininkai išimties tvarka jam galės parduoti vaistus tokiam laikotarpiui, per kurį būtų galima patekti pas gydytoją ir gauti receptą.

KODĖL ANTIBIOTIKUS GALIMA VARTOTI TIK PASKYRUS GYDYTOJUI?


Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras primena, kad antibiotikai nėra vaistai, skirti gydyti virusines infekcines ligas, tokias kaip peršalimą ar gripą. Antibiotikai yra efektyvūs vaistai nuo bakterinių infekcijų. Tik gydytojas nustato ligą ir, kai būtina, skiria antibiotikų.

ATNAUJINTOS PSO REKOMENDACIJOS DĖL GRIPO PANDEMIJOS

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras informuoja, kad Pasaulio sveikatos organizacija ( PSO) atnaujino rekomendacijos dėl gripo epidemiologinės priežiūros gripo pandemijos metu. Paskutinį kartą šios rekomendacijos buvo atnaujintos 2009 m. Rekomendacijos parengtos atsižvelgiant į 2009 m. gripo pandemijos patirtį. Rekomendacijose daugiausia dėmesio skiriama svarbiausioms epidemiologinės priežiūros priemonėms, kurios reikalingos gripo pandemijos metu.

LIGONIŲ KASOS: PLANINĮ GYDYMĄ ES ŠALYSE ŠIEMET RINKOSI 81 PACIENTAS


Per dešimt šių metų mėnesių ligonių kasos gavo 81 paciento prašymą kompensuoti gydymo Europos Sąjungos (ES) šalyse išlaidas. Dažniausiai jie vyko planiniam chirurginiam gydymui stacionare dėl akių, nervų sistemos, onkologinių, ginekologinių ir kitų ligų, gydytojų specialistų konsultacijoms, reabilitacijai, taip pat įsigijo medicinos pagalbos priemonių. Pagal šiuos prašymus iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto (PSDF) kompensuota suma siekė beveik 79 tūkst. eurų.  
MINISTRAS A. VERYGA: „PUSMETĮ PEREINAMUOJU LAIKOTARPIU VAISTININKAMS NEBUS TAIKOMOS BAUDOS“


Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) praneša, kad bus taikomas pereinamasis pusmečio laikotarpis (iki kitų metų gegužės 1 d.), kurio metu vaistinėse apsilankę ir pažeidimų užfiksavę Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos (VVKT) slapti pirkėjai nebaus vaistininkų piniginėmis baudomis. Tokiais atvejais bus taikomi tik įspėjimai.

GYDYMO ĮSTAIGOS JAU GALI PIRKTI VAISTUS PIGIAU


Nuo šių metų lapkričio 1 dienos gydymo įstaigos turi teisę įsigyti registruotus vaistinius preparatus, paženklintus užsienio kalba. Tikimasi, kad ši naujovė leis gydymo įstaigoms įsigyti vaistus mažesnėmis kainomis ir užtikrins nenutrūkstamą tolygų tiekimą.

PO SAM DERYBŲ SU MEDICINOS PROFSĄJUNGOMIS – TRYS PASIŪLYMAI VYRIAUSYBEI


Sveikatos apsaugos ministerijos ir medicinos darbuotojų profesinių sąjungų atstovų derybinėje grupėje buvo suformuluoti trys pasiūlymai, kaip didinti medicinos darbuotojų atlyginimus, kurie bus pateikti Vyriausybei.

Archyvas
darbo laikas
I-IV : 8.00-12.00 12.45-17.00
V : 8.00-12.00 12.45-15.45
Gyventojų aptarnavimas