Dienos klausimas
Ar žinote, kad nuo 2019 m. sausio 1 d. privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokos dydis 38.74 Eur?
Taip, žinau.
Nežinau.
Man neaktualu.

Pradžia


LIGONIŲ KASŲ ATSTOVĖ SUSITIKO SU TYTUVĖNŲ TREČIOJO AMŽIAUS UNIVERSITETO BENDRUOMENE

Šiaulių teritorinės ligonių kasos (TLK) Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėja Inga Kvedarienė lankėsi Tytuvėnuose, kur susitikusi su Trečiojo amžiaus universiteto (TAU) bendruomene perskaitė pranešimą aktualiais privalomojo sveikatos draudimo (PSD) klausimais, supažindino su pagrindinėmis ligonių kasų funkcijomis, priminė, kad vykstant į kelionę reikėtų pasiimti Europos sveikatos draudimo kortelę (ESDK), kurią išduoda ligonių kasos.  

 

Šiaulių TLK Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėja Inga Kvedarienė Tytuvėnų TAU bendruomenei perskaitė pranešimą. TAU nuotrauka.

Tytuvėnų TAU bendruomenei pranešėja papasakojo, kad ligonių kasos sudaro sutartis su sveikatos priežiūros įstaigomis ir apmoka joms už draudžiamiesiems suteiktas asmens sveikatos priežiūros paslaugas. Draudžiamiesiems kompensuoja galūnių, sąnarių ir organų protezų įsigijimo ir protezavimo išlaidas, vaistų ir medicinos pagalbos priemonių įsigijimo išlaidas, sanatorinio-reabilitacinio gydymo išlaidas.

Be to, ligonių kasos finansuoja prevencines programas, kontroliuoja asmens sveikatos priežiūros paslaugų, apmokamų iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto, kiekį ir kokybę bei atlieka finansinę PSDF biudžeto lėšų naudojimo analizę. 

Ligonių kasos taip pat kontroliuoja draudžiamiesiems teikiamų asmens sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumą ir tinkamumą, skelbia informaciją apie savo veiklą, informuoja draudžiamuosius apie teikiamas asmens sveikatos priežiūros paslaugas, jų teikimo tvarką ir sąlygas.

Tytuvėnų TAU bendruomenei priminta, kad teisę į dantų protezavimo paslaugas, teikiamas PSDF biudžeto lėšomis, turi sulaukusieji senatvės pensijos amžiaus, pripažintieji nedarbingais arba iš dalies darbingais, vaikai iki 18 metų ir asmenys, kuriems buvo taikytas gydymas dėl burnos, veido ir žandikaulių onkologinės ligos.

Ką svarbu žinoti lankantis gydymo įstaigoje?

Pranešėja atkreipė susirinkusiųjų dėmesį į tai, kad visi apdraustieji PSD turi teisę gauti sveikatos priežiūros paslaugas be papildomo mokesčio. Gydymo įstaigoms už apdraustiesiems suteiktas paslaugas sumoka ligonių kasos, tad žmogui antrąkart už tai mokėti nereikia.

Kiekvienoje sveikatos priežiūros įstaigoje, sudariusioje sutartį su ligonių kasomis dėl sveikatos priežiūros paslaugų teikimo ir jų išlaidų apmokėjimo Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis, turi būti skelbiamas išsamus PSDF lėšomis apmokamų (apdraustiesiems nemokamų) sveikatos priežiūros paslaugų, teikiamų pagal sutartį su TLK, sąrašas bei šių paslaugų teikimo tvarka ir sąlygos.

Sveikatos priežiūros įstaiga privaloma informuoti, kad šių paslaugų išlaidos apmokamos PSDF biudžeto lėšomis ir teikiamos be jokio papildomo mokesčio. Be to, apdraustiesiems nemokama paslauga visada turi būti pasiūlyta pirmiausia.

Jeigu pacientas šios informacijos neranda, jis turėtų pats tuo pasidomėti, paklausti savo gydančiojo gydytojo. Negavus atsakymo, reikėtų kreiptis į sveikatos priežiūros įstaigos administraciją.

Pranešėja minėjo, kad pacientas gali papildomai susimokėti, jei jis pats pasirenka konsultacijos ar gydymo metu naudojamas brangesnes medžiagas ar procedūras. Šiuo atveju reikia susimokėti ne visą kainą, o tik skirtumą tarp ligonių kasų mokamos kainos ir pasirinktos (brangesnės) medžiagos ar procedūros kainos. Mokėti reikia į įstaigos kasą, kurioje išduodamas kvitas ar kiti mokėjimo dokumentai.

 

Šiaulių teritorinės ligonių kasos informacija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook
darbo laikas
I-IV : 8.00-12.00 12.45-17.00
V : 8.00-12.00 12.45-15.45
Gyventojų aptarnavimas