Dienos klausimas
Ar žinote, kad pildydami gyventojų pajamų ir turto deklaracijas, visais 2016 m. įmokų ir skolų klausimais turite kreiptis į SODRĄ, o ne į teritorinę ligonių kasą?
Taip, žinau
Nežinau
Man neaktualu
Naujienos
EMOCINĖ PAGALBA PREDEDAMA TEIKTI IR PRIĖMIMO – SKUBIOS PAGALBOS SKYRIUOSE


Emocinę krizę patyrusiems, bandžiusiems pasitraukti iš gyvenimo žmonėms ligoninių priėmimo-skubiosios pagalbos skyriuose pradedama teikti emocinė pagalba. Tai iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) apmokama nauja paslauga – paciento būklės psichodiagnostinis įvertinimas. Ją teikia gydytojas psichiatras ar gydytojas vaikų ir paauglių psichiatras.
BUS KOMPENSUOJAMA DAUGIAU INOVATYVIŲ VAISTŲ


Ministrų kabinetas pritarė projektui, kuriuo siekiama sumažinti vaistų kainas ir didinti inovatyvių vaistų prieinamumą. Specialistai yra paskaičiavę, kad, įsigaliojus naujajai tvarkai ir pagal ją patvirtinus 2017 m. kompensuojamųjų vaistų kainyną, sutaupys ne tik gyventojai, mažesnes išlaidas patirs ir Privalomojo sveikatos draudimo fondas. Todėl bus galima pradėti kompensuoti naujus inovatyvius vaistus žmonėms, sergantiems širdies ir kraujagyslių ligomis, diabetu, vėžiu, astma ir kitomis ligomis.

VALSTYBĖS LĖŠOMIS VAIKAI LIETUVOJE SKIEPIJAMI NUO DVYLIKOS LIGŲ


Europos imunizacijos savaitė (balandžio 24-30 d.) – dar viena puiki proga Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centrui (ULAC) priminti visuomenei apie vaikų skiepų svarbą. Pagal LR vaikų profilaktinių skiepų kalendorių (valstybės lėšomis), vaikai Lietuvoje skiepijami  nuo 12 infekcinių ligų.

BALANDŽIO 25 – PASAULINĖ MALIARIJOS DIENA


Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) Pasaulinę maliarijos dieną primena apie šios ligos grėsmę keliautojams. Maliariją sukelia kraujo pirmuonys (Plasmodium vivax, P.ovale, P.malariae, P.falciparum), kuriuos perneša Anohpeles genties uodai.

DĖL KRŪTIES VĖŽIO TIRIASI GANA MAŽAI MOTERŲ


Pernai pagal krūties vėžio prevencinę programą pasitikrino vos 99 tūkstančiai iš daugiau nei 475 tūkstančių atitinkamo amžiaus grupės moterų. Pasak specialistų, nors kasmet pasitikrinusių moterų po truputį daugėja, akivaizdu, kad šis tikrinimosi mastas – vis dar per mažas.  
ŠIAULIŲ TLK: SUDARANT SUTARTIS SU GYDYMO ĮSTAIGOMIS PRIORITETAS – VAIKŲ SPECIALIZUOTOMS MEDICINOS PASLAUGOMS


Šiaulių respublikinės ligoninės (ŠRL) Moters ir vaiko klinikoje aptartos skubios ir specializuotos medicinos pagalbos vaikams organizavimo bei vaikų srautų valdymo problemos Šiaulių apskrityje. Pasitarime, kuriame dalyvavo Šiaulių teritorinės ligonių kasos direktorius Remigijus Mažeika, LSMU Kauno klinikų Vaikų ligų klinikos vadovas Rimantas Kėvalas, Šiaulių respublikinės ligoninės vadovė Vaiva Makštutienė, ŠRL Moters ir vaiko klinikos vadovas Linas Rovas, Šiaulių apskrities rajonų ligoninių vadovai, socialinių paslaugų centrų atstovai ir greitosios medicinos pagalbos (GMP) darbuotojai, nuspręsta siūlyti Šiaulių krašte sukurti integruotos vaikų sveikatos priežiūros modelį, klasterį bei pradėti nuo mokymų skubią medicinos pagalbą vaikams teikiantiems medikams organizavimo.

PRASIDĖJO EUROPOS IMUNIZACIJOS SAVAITĖ


Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) minėdamas Europos imunizacijos savaitę (balandžio 24-30 d.) ragina visuomenę ir medikus aktyviau domėtis užkrečiamųjų ligų profilaktika ir primena apie vakcinacijos svarbą tiek jaunam, tiek senam.

VAISTAI ATPIGS TREČDALIU


Pastaruoju metu viešojoje erdvėje galima aptikti daug klaidinančios informacijos, teigiančios, kad Sveikatos apsaugos ministerija priima sprendimus, dėl kurių gali sumažėti vaistų pasiūla, o kai kurių būtinų vaistų gali nebelikti. Ministerija atkreipia dėmesį ir patikina, kad tokia informacija yra neteisinga ir klaidinanti žmones.

SMS ŽINUTĖ KVIES PASITIKRINTI SVEIKATĄ ŠIAULIŲ IR TELŠIŲ APSKRIČIŲ GYVENTOJUS


„Pasirūpinkite savo sveikata. Pasitikrinkite pagal gimdos kaklelio, krūties, prostatos ir storosios žarnos vėžio prevencijos programas. Kreipkitės į savo šeimos gydytoją. Paraginkite pasitikrinti ir artimuosius“ – tokio turinio SMS žinutę balandžio 17–30 dienomis gaus Šiaulių ir Telšių apskričių gyventojai. Taip tęsiamas šių metų vasarį pradėtas vykdyti didelės apimties socialinis projektas „Kylame į kovą su vėžiu“.

SVEIKINAME SU ŠV. VELYKOM!


Lai šventų Velykų rytą Jūsų širdys prisipildo džiaugsmo, lai išsiskleidžia gerumas Jūsų širdyse, lai prisipildo Jūsų namai pavasario šilumos ir  artimųjų linkėjimų!   VLK kolektyvas
BEVEIK 700 TŪKSTANČIŲ MOTERŲ RAGINAMOS PASITIKRINTI DĖL GIMDOS KAKLELIO VĖŽIO


Pernai pagal gimdos kaklelio vėžio prevencinę programą iš 796 tūkstančių moterų, prisirašiusių prie gydymo įstaigų, pasitikrino vos 119 tūkstančių. Likusios – 677 tūkstančiai – nuo 25 iki 60 metų amžiaus moterų kviečiamos pasitikrinti sveikatą kaip įmanoma greičiau. 
VEIKLIOS MAMOS LIGONIŲ KASOS ATSTOVES APIBĖRĖ KLAUSIMAIS


Šiaulių teritorinės ligonių kasos Kontrolės skyriaus vedėja Dalia Ozolienė ir Gyventojų skyriaus aptarnavimo vyriausioji specialistė Inga Kvedarienė dalyvavo susitikime su Mažeikių filialo Veiklių mamų klubo narėmis. Veiklios mamos ligonių kasos atstoves apibėrė įvairiais klausimais: kodėl verta turėti Europos sveikatos draudimo kortelę, kokie nemokami sveikatos tyrimai kasmet priklauso suaugusiems ir vaikams, kodėl kreipiantis į antro lygio gydytojus specialistus neretai prašoma priemokos.

DEPRESIJA – PASIKALBĖKIME. SVEIKINIMAS PASAULINĖS SVEIKATOS DIENOS PROGA


Pasikalbėkime! Balandžio 7-oji – ypatinga, nes minima Pasaulinė sveikatos diena. Šiais metais ypatingas dėmesys skiriamas psichikos sutrikimui – depresijai. Todėl ir diena pavadinta: „Depresija – pasikalbėkime".
RAJONŲ LIGONINĖS STENGIASI DIRBTI EFEKTYVIAU, BET KAI KUR POKYČIAI BŪTINI


Šiaulių teritorinės ligonių kasos (TLK) direktorius Remigijus Mažeika Regiono plėtros tarybos (RPT) posėdyje pateikė palyginamąją apskrities rajonų ligoninių veiklos ataskaitą ragindamas savivaldybes racionaliau valdyti ligonines.

KAIP SUTAUPYTI VAISTINĖJE?


Vaistus skiriantys gydytojai pacientams turi ne tik išrašyti receptą, bet ir patarti, kaip vaistus įsigyti ir vartoti. Vaistininkas taip pat turi informuoti vaistų pirkėjus apie kainas ir priemokas. Pasak specialistų, norintiems vaistinėje sutaupyti ir nepermokėti už vaistus, reikėtų žinoti vos kelias taisykles. 
VAIKŲ GYDYMAS TAPO SAUGESNIS


Radviliškio ligoninėje metus, o Kuršėnų ligoninėje – pusę metų vietoje stacionarinių paslaugų vaikams teikiamos dienos stacionaro ir stebėjimo paslaugos. Prireikus rimtesnio gydymo mažieji pacientai iš Radviliškio ir Šiaulių rajonų gydyti vežami į Respublikinės Šiaulių ligoninės Moters ir vaiko kliniką. Kalbintos mažųjų pacientų mamytės teigiamai įvertino šiuos pasikeitimus.

SMS ŽINUTĖS KVIES PASITIKRINTI: VIENAS IŠ TRIJŲ GALI NESUSIRGTI VĖŽIU


„Pasirūpinkite savo sveikata. Pasitikrinkite pagal gimdos kaklelio, krūties, prostatos ir storosios žarnos vėžio prevencijos programas. Kreipkitės į savo šeimos gydytoją. Paraginkite pasitikrinti ir artimuosius. Daugiau www.vlk.lt/prevencija, tel. 8 700 88888“ – tokio turinio SMS žinutę artimiausiu metu gaus Lietuvos gyventojai, kurie yra „Bitė Lietuva“, „Telia“ ir „Tele2“ abonentai bei išankstinio mokėjimo telefono kortelių turėtojai. Taip tęsiamas šių metų vasarį pradėtas vykdyti didelės apimties socialinis projektas „Kylame į kovą su vėžiu“.
ŠIAULIŲ APSKRITYJE UŽ LIGONINĖSE VAIKAMS TEIKIAMAS SOCIALINES PASLAUGAS MOKĖS SAVIVALDYBĖS, UŽ SVEIKATOS PRIEŽIŪRĄ – LIGONIŲ KASA


Šiaulių teritorinės ligonių kasos (TLK) direktorius Remigijus Mažeika ir Kontrolės skyriaus vedėja Dalia Ozolienė dalyvavo Respublikinės Šiaulių ligoninės Motinos ir vaiko klinikoje vykusiame įvairių sričių institucijų atstovų  susirinkime, kuriame buvo sprendžiami pagalbos teikimo vaikams, paimtiems iš šeimos dėl galimo smurto artimoje aplinkoje, klausimai. Taip pat aptarta, kokių veiksmų esant įtarimams, kad vaikas patiria smurtą artimoje aplinkoje, turėtų imtis vaikų sužeidimus pastebintys mokyklų ir darželių darbuotojai bei sveikatos specialistai.

Archyvas
darbo laikas
I-IV : 8.00-12.00 12.45-17.00
V : 8.00-12.00 12.45-15.45
Gyventojų aptarnavimas