Dienos klausimas
Ar žinote, kad nuo 2016 m. liepos 1 d. PSD įmokos mėnesio dydis – 34,20 €
Taip, žinau
Nežinau
Man neaktualu
Naujienos
KĄ REIKŠTŲ GYDYTIS BE PRIVALOMOJO SVEIKATOS DRAUDIMO?


Dažnai privalomasis sveikatos draudimas vertinamas tik kaip prievolė, nė nesusimąstant apie jo užtikrinamas sveikatos paslaugų gavimo garantijas. Neapsidraudusiems šiuo draudimu, gydymo paslaugos pareikalautų išlaidų, kurių dydžio daugelis net neįsivaizduoja. Nebūnant draustiems reikėtų mokėti už kiekvieną medicinos paslaugą. Ne tik brangios, bet ir įprastos gydymo paslaugos daugeliui pacientų taptų neprieinamos dėl didelių išlaidų, kurios dabar apdraustiesiems yra kompensuojamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis.

PAŽYMOS APIE SUMOKĖTAS PSD SKOLAS NEATLEIS NUO ATSAKOMYBĖS ATLYGINTI ŽALĄ


Panevėžio teritorinės ligonių kasos (TLK) specialistai įspėja gyventojus, savarankiškai turinčius mokėti privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokas, atsakingiau rūpintis savo sveikatos draudimu tą papildomą mėnesį, kurį valstybė PSD įmokos dar nesumokėjusiems asmenims suteikia galimybę nemokamai gauti sveikatos priežiūros paslaugas.

 

DANTIMS PROTEZUOTI SKIRIAMA VIS DAUGIAU PSDF BIUDŽETO LĖŠŲ


Į Šiaulių teritorinę ligonių kasą kreipėsi Telšių miesto gyventojas, kuriam prailgo laukimas, kol bus kompensuotos dantų protezavimo išlaidos. Telšiškis klausė, ar dantų protezavimo išlaidoms kompensuoti skiriama pakankamai Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšų, domėjosi, kodėl susidaro eilės dantų protezavimo paslaugoms gauti.  

TRADICINIŲ VAISTINIŲ AUGALŲ ĮTEISINIMO PERSPEKTYVOS


Sveikatos apsaugos ministerijos vadovybė su ministerijos specialistais, Žemės ūkio ministerijos ir Vytauto Didžiojo universiteto atstovais aptarė  tradicinių vaistinių augalų įteisinimo perspektyvas ir numatomo reglamentavimo ypatumus Lietuvoje. Nutarta daugiau dėmesio skirti visuomenės informavimui apie tausojantį vaistinių augalų naudojimą ir jų poveikį sveikatai, ministerijų bendradarbiavimui, sprendžiant šiuos reikšmingus klausimus. Akcentuota, kad akademinės visuomenės dalyvavimas yra prioritetinis ir tradicinių vaistinių augalų srityje būtinas fitoterapeutų, farmakognostų dalyvavimas. 

PASIDOMĖKITE INFORMACIJA APIE MOKAMAS IR NEMOKAMAS ODONTOLOGIJOS PASLAUGAS


Sveikatos apsaugos ministerijos vadovybė su ministerijos specialistais, Valstybinės ligonių kasos, LR Odontologų rūmų atstovais, vyriausiaisiais Sveikatos apsaugos ministerijos šalies ir kraštų odontologais aptarė odontologinės sveikatos priežiūros aktualijas Lietuvoje ir Europoje. Nutarta daugiau dėmesio skirti visuomenės informavimui apie odontologinės pagalbos teikimo tvarką viešosiose ir privačiose gydymo įstaigose, apie burnos sveikatą, mitybos koregavimą ir kitas galimybes nuo pat vaikystės išsaugoti sveikus dantis.  

PASIRŪPINKITE VAIKŲ SVEIKATA DAR VASARĄ


Kiekvienais metais ugdymo įstaigai ikimokyklinio ir mokyklinio amžiaus vaikų tėvai privalo pateikti ne anksčiau kaip prieš metus išduotą vaiko sveikatos pažymėjimą. Ši pažyma galioja 12 mėnesių, todėl pasirūpinti vaikų sveikatos patikrinimu reikėtų jau dabar, o ne prieš pat naujų mokslo metų pradžią, kada tūkstančiai tėvų su vaikais užplūs gydymo įstaigas.
VIS DAUGIAU SVEIKATOS PRIEŽIŪROS PASLAUGŲ APMOKAMA PSDF LĖŠOMIS


Privalomojo sveikatos draudimo tarybos posėdyje VLK atstovai pristatė 2015 m. Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) metinių konsoliduotųjų ataskaitų rinkinį. Aptarti PSDF biudžeto pajamų ir išlaidų vykdymo duomenys, informacija apie PSDF biudžeto rezervą bei pagrindinės PSDF išlaidų sritys.  
SUKURTAS INSTRUMENTAS, LEISIANTIS ĮVERTINTI, KAIP VAIKŠČIOJIMAS IR VAŽIAVIMAS DVIRAČIU MAŽINA MIRTINGUMĄ


Siekdama palengvinti įrodymais pagrįstų sprendimų priėmimą, Pasaulio sveikatos organizacija (toliau – PSO), bendradarbiaudama su ekspertais, sukūrė Europos sveikatos ekonomikos vertinimo priemonių instrumentą (angl. Health economic assessment tools, toliau – HEAT instrumentas), skirtą įvertinti, kaip reguliarus vaikščiojimas pėsčiomis ir važiavimas dviračiu daro įtaką žmonių mirtingumo mažinimui.

PASIRŪPINKITE SAVO SVEIKATA UŽSIENYJE NETUŠTINDAMI PINIGINĖS


Lietuvos gyventojai, vykstantys atostogauti į Europos šalis, dažniausiai pasirūpina Europos sveikatos draudimo kortele (ESDK). Pastaruoju metu Šiaulių teritorinėje ligonių kasoje  ESDK kortelių išduodama tris kartus daugiau nei ankstesniais metais – apie 30 tūkstančių vienetų per metus. Turintieji šią kortelę gali jaustis saugesni:  jei  išvykos metu juos ištiktų ūmus sveikatos sutrikimas ar trauma, privalomuoju sveikatos draudimu (toliau – PSD) apdraustiems asmenims būtinoji medicinos pagalba Europos šalyse būtų teikiama nemokamai.

TĖVELIAI, PASIRŪPINKITE PLAČIOMIS SAVO VAIKŲ ŠYPSENOMIS


Gražūs ir sveiki dantys yra kiekvieno žmogaus vizitinė kortelė. Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) ragina visus tėvelius pasirūpinti gražiomis vaikų šypsenomis ir padengti jų dantis silantais, apsaugosiančiais nuo ėduonies.

J. POŽELA: SAM PASITIKĖJIMO TELEFONAS VEIKIA VISĄ PARĄ


Sveikatos apsaugos ministras Juras Požela ragina Lietuvos žmones nesitaikstyti su korupcija šalies sveikatos priežiūros įstaigose ir apie pastebėtas jos apraiškas nedelsiant informuoti nemokamu SAM telefonu 8 800 66004. Ministras pabrėžia, kad tik bendromis pastangomis galima sukurti nepalankią korupcijai aplinką, sustabdyti jos paplitimą.  Pasitikėjimo linija veikia visą parą, kiekvieną savaitės dieną.

ŠIAULIEČIO SĖKMĖS ISTORIJA: VAIKAS PASVEIKO BE ANTIBIOTIKŲ


Šiaulietis Gedas sutiko pasidalyti sėkmės istorija, kaip  jo trejų metų sūnus pasveiko nuo ūminės viršutinių kvėpavimo takų infekcijos.

JURAS POŽELA: KOMPENSUOJAMŲJŲ VAISTŲ KAINOS LIETUVOJE YRA MAŽESNĖS NEI EUROPOJE


Sveikatos apsaugos ministerijos atliktas kompensuojamųjų 842 vaistų mažmeninių kainų palyginimas su 25 Europos šalių mažiausių kainų vidurkiu nustatyta, kad 662 (78 proc.) vaistų kainos Lietuvoje yra mažesnės už Europos 25 šalių mažiausių kainų vidurkį.

ŠIAULIŲ TERITORINĖ LIGONIŲ KASA UŽKIRTO KELIĄ VALSTYBĖS LĖŠŲ GROBSTYMUI NAUDOJANTIS PSICHINĘ NEGALIĄ TURINČIAIS PACIENTAIS


Šiaulių teritorinė ligonių kasa (TLK), atlikdama brangių medicinos pagalbos priemonių išrašymo pacientams analizę, nustatė galimai korupcinę kompensuojamųjų tvarsčių ir lėšų už juos pasisavinimo schemą bei užkirto kelią valstybės lėšų grobstymui stambiu mastu. Paaiškėjo, kad psichikos negalią turintiems pensionato gyventojams buvo išrašinėjami ypač brangūs kompensuojami hidrokoloidiniai ir silikoniniai tvarsčiai praguloms bei trofinėms opoms  gydyti, kurie pacientų taip ir nepasiekdavo.  Nustačiusi  apie 70 tūkstančių eurų žalą, Šiaulių TLK surinktus duomenis perdavė Klaipėdos apygardos prokuratūrai. Šiuo metu vyksta tyrimas, kurį atlieka Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnyba.

VLK PRIMENA: NUO LIEPOS 1D. DIDĖJO PRIVALOMOJO SVEIKATOS DRAUDIMO ĮMOKA


Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos primena, kad, nuo liepos 1 d. pakilus minimaliai mėnesinei algai, padidėjo ir privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokos. Tad gyventojai, iki šiol kas mėnesį mokėję 31,50 euro PSD įmoką (pavyzdžiui, savarankiškai besidraudžiantys), dabar turi mokėti 34,20 euro, o mokėję 10,50 euro (asmenys, kurie verčiasi individualia žemės ūkio veikla, t. y. turintys 2 EDV arba mažesnes valdas) – 11,40 euro. Tam, kad sveikatos draudimas nenutrūktų, minėto dydžio įmoka mokesčio administratoriui – „Sodrai" – turi būti pervesta iki einamojo mėnesio paskutinės dienos.

 
SUVESTINĖ APIE GYDYMO PASLAUGŲ KAINAS: IR STEBINA, IR GĄSDINA


Nuo 2013-ųjų vidurio teritorinėms ligonių kasoms (TLK) pavesta pacientams, besigydžiusiems stacionare, išduoti duomenų suvestines apie jiems suteiktas sveikatos priežiūros paslaugas ir jų kainas, o stacionarinėms gydymo įstaigoms – išrašymo iš stacionaro dieną išduoti Paciento atmintinę apie galimybę tokią suvestinę gauti. Nuo 2014-ųjų ligonių kasos išduoda jau ir metines duomenų suvestines.

 

VILNIAUS TERITORINĖS LIGONIŲ KASOS ATSTOVAI DALYVAVO „SVEIKATOS ALĖJOJE“


Vilniaus teritorinė ligonių kasa (Viniaus TLK) dalyvavo Sveikatos apsaugos ministerijos organizuotame renginyje  Sveikatos alėja. Šis renginys – viena iš iniciatyvų, skirtų  Valstybės atkūrimo šimtmečiui. Renginio metu buvo galima susitikti su sveikatos apsaugos ministerijos vadovais ir specialistais, pasikonsultuoti pacientų teisių, medikų profesinės etikos klausimais, sužinoti viską apie Europos sveikatos draudimo kortelės teikiamas garantijas, sveikatos priežiūros paslaugų teikimo tvarką, pasitikrinti savo mobiliųjų telefonų spinduliuotės lygį ar kūno masės indeksą, susitikti su gydytojais, gauti atsakymus į rūpimus klausimus.

 

KIEK KAINUOJA TUBERKULIOZĖS GYDYMAS?


Lietuvos medikai turi priemonių, o pacientai – galimybių įveikti tuberkuliozę, tad būtina jomis pasinaudoti ir išvengti šios ligos, o susirgus – gydytis ir pasveikti. „Tuberkuliozės gydymo kaštai Lietuvoje apima ne tik medicinines išlaidas", – savo pranešime Tarptautinės Vilniaus užkrečiamųjų ligų savaitės renginyje pažymėjo Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) Vaistų kompensavimo skyriaus vedėja Kristina Garuolienė.

 

KEIČIASI SOCIALINIO DRAUDIMO ĮMOKŲ DYDŽIAI


Nuo 2016 m. liepos 1 d. minimali mėnesinė alga (MMA) didėja iki 380 Eur, o kartu auga ir su MMA susietos mokėtinos valstybinio socialinio draudimo (VSD) bei privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokos.

ANTIBIOTIKAI VAIKAMS TURĖTŲ BŪTI SKIRIAMI TIK ATLIKUS TYRIMĄ

Šiaulių teritorinės ligonių kasos surengtame pasitarime, kuriame dalyvavo Respublikinės Šiaulių ligoninės (RŠL)  ir Šiaulių miesto pirminės asmens sveikatos priežiūros įstaigų (PASPĮ) vadovai, pediatrai, šeimos gydytojai aptarta nerimą kelianti tendencija –  Šiaulių regione užfiksuotas didžiausias šalyje antibiotikais gydytų vaikų skaičius. Šiaulių teritorinės ligonių kasos direktorius Remigijus Mažeika medikus ragino antibiotikus vaikams skirti atsakingai – tik atlikus C-reaktyvaus baltymo (CRB) tyrimą ir įsitikinus, kad sergama bakterine infekcija.

LIGONIŲ KASŲ EKSPERTAI DIRBA PROFESIONALIAI IR SKAIDRIAI

Gydymo įstaigų atstovai palankiai vertina juos kontroliavusių ligonių kasų ekspertų darbą. Tai paaiškėjo Valstybinei ligonių kasai prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) išanalizavus 2015 m. pirmojo pusmečio teritorinių ligonių kasų (TLK) tikrintų įstaigų pateiktus anoniminių anketų duomenis.

SU LIETUVIŠKAIS RECEPTAIS VAISTUS GALIMA PIRKTI VISOSE ES VALSTYBĖSE

S1veikatos apsaugos ministerija primena, kad Lietuvos gyventojai keliaujantys ar viešintys bet kurioje Europos Sąjungos (ES) valstybėje gali įsigyti vaistų ar medicinos pagalbos priemonių pagal Lietuvoje išrašytus popierinius receptus. Tokia tvarka galioja jau nuo 2013 m. spalio 25 d. Išimtis daroma tik narkotiniams vaistams – jų įsigyti kitose valstybėse pagal lietuviškus receptus  negalima.

VAKCINA NUO TUBERKULIOZĖS JAU PAKELIUI Į LIETUVĄ

Šiandien Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) pasirašė sutartį su tiekėju dėl neregistruotos bulgariškos vakcinos nuo tuberkuliozės pristatymo į Lietuvą. Tad ši naujagimiams reikalinga vakcina jau yra pakeliui ir mūsų šalies gydymo įstaigas pasieks rugpjūčio mėnesio pabaigoje. Tai suderinta su šių vakcinų tiekėju.

SPECIALIUS ORTOPEDINIUS ĮTVARUS VAIKAI GAUS NEMOKAMAI

Gerindama ortopedijos techninių priemonių (OTP) prieinamumą mažiesiems pacientams ir norėdama apriboti piktnaudžiavimo atvejus suaugusiems išduodant šiuos gaminius, sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė patvirtino naują jų skyrimo tvarką. Šioms naujovėms įsigaliojus nuo rugpjūčio 1 d., užtikrinamas didesnis šių gaminių prieinamumas vaikams ir sugriežtintos skyrimo sąlygos tiems gaminiams, kurie suaugusiems būdavo išduodami labai dideliais kiekiais ir ne visais atvejais pagrįstai.

VYRAI KIEČIAMI NENUMOTI RANKA Į NEMOKAMUS VĖŽIO TYRIMUS

Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) atkreipia vyrų dėmesį, kad vasarą jie kur kas drąsiau turėtų dalyvauti Lietuvoje vykdomose prevencinėse programose ir pasitikrinti sveikatą. Tyrimai apdraustiesiems privalomuoju sveikatos draudimu visiškai nekainuoja, nes už gydymo įstaigų suteiktas paslaugas ligonių kasos joms sumoka Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis.

Archyvas
darbo laikas
I-IV : 8.00-12.00 12.45-17.00
V : 8.00-12.00 12.45-15.45
Gyventojų aptarnavimas