Dienos klausimas
Ar žinote, kad viešųjų elektroninių paslaugų portale Elektroniniai valdžios vartai adresu www.epaslaugos.lt galite sužinoti informaciją apie prisirašymą prie gydymo įstaigos, suteiktas gydymo paslaugas, jų kainas, ligų diagnozes ir kt.?
Taip, žinau
Nežinau
Manęs nedomina
Naujienos
LIGONIŲ KASŲ VARDU TEIKIAMA NETEISINGA INFORMACIJA


Panevėžio teritorinę ligonių kasą (TLK) pasiekė žinia, kad Panevėžio miesto gyventojų  pašto dėžutėse buvo paliktos skrajutės, kuriose pristatomas neva „išskirtinis pasiūlymas, kompensuojamas teritorinių ligonių kasų" – kviečiama įsigyti ligonių kasų kompensuojamų modernių klausos aparatų priedų bei elementų, o taip pat dviprasmiškai siūloma įsigyti akinių, kuriuos perkant kainuotų tik akinių lęšiai ir darbas, bet pažymima, jog lęšius finansuoja ligonių kasos. Skrajutėse pateikiama informacija, kad siūlomos paslaugos gyventojams bus teikiamos Panevėžio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biure (VSB).

KVIEČIA Į KONFERENCIJĄ


Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija kartu su Lietuvos mokslų akademija, įgyvendindama Šešioliktosios Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2012–2016 metų programos nuostatas, kuriose numatyta ypač daug dėmesio skirti vaikų sveikatai bei vaikų ligų profilaktikai, diagnostikai ir gydymui bei pažymėdama Tarptautinę vaikų gynimo dieną (birželio 1-ąją) organizuoja konferenciją „Vaikų sveikatos priežiūros naujovės ir aktualūs klausimai“.

DALYVAUKITE AKCIJOJE „PAKALBINK RŪKANTĮ“


Valstybinis psichikos sveikatos centras kviečia visus, neabejingus rūkymo keliamoms problemoms, žinančius, kiek žalos asmens ir visuomenės sveikatai kelia rūkymas, kaip nuo tėvų rūkymo kenčia mažiausiai apsaugota visuomenės grupė – vaikai, dalyvauti akcijoje „Pakalbink rūkantį“.

MIELOS MOTERYS, PASITIKRINKITE DĖL KRŪTIES IR GIMDOS KAKLELIO VĖŽIO


Krūties ir gimdos kaklelio vėžys yra grėsmingos vėžio formos. Tačiau laiku nustačius šias ligas, moterys gali būti visiškai išgydytos, ir gyventi pilnavertį sveiką gyvenimą. Gegužės 28-ąją pasauliui minint tarptautinę moterų sveikatos gerinimo dieną, Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) primena moterims, kaip svarbu laiku pasitikrinti sveikatą ir užkirsti kelią ligai ankstyvojoje stadijoje.  

ĮSTAIGŲ SUJUNGIMO KOL KAS NESVARSTYS


Gegužės 24 dieną Šiaulių teritorinės ligonių kasos (TLK) direktoriaus pavaduotojas Pranas Nainys dalyvavo visuotiniame Pakruojo pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) darbuotojų susirinkime, į kurį taip pat buvo pakviesti Pakruojo ligoninės ir Pakruojo rajono savivaldybės atstovai. Pakruojo PSPC darbuotojai norėjo sužinoti daugiau informacijos apie planuojamą Pakruojo PSPC ir Pakruojo ligoninės sujungimą – šis klausimas buvo įtrauktas į  gegužės 26 dienos Pakruojo rajono tarybos posėdžio darbotvarkę.

VLK PRIMENA: LAIKAS PASIRŪPINTI VAIKŲ PAŽYMOMIS


Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) primena tėveliams, turintiems mokyklinio ir ikimokyklinio amžiaus vaikučių, kad jau laikas užsirašyti ir apsilankyti pas šeimos gydytoją, kuris patikrins vaiko sveikatą ir išrašys vaiko sveikatos pažymą. Šią pažymą mokslo metų pradžioje būtina pateikti ugdymo įstaigai.

 

J. POŽELA: PASAULIO DARNUS VYSTYMASIS NEĮMANOMAS BE SVEIKATOS SISTEMOS PAŽANGOS


„Pasaulio darnus vystymasis neįmanomas be sveikatos sistemos pažangos“ – Ženevoje (Šveicarija) vykstančioje Pasaulio sveikatos asamblėjoje (toliau – Asamblėja) kalbėjo sveikatos apsaugos ministras Juras Požela. Pasak jo, šiandien Lietuva, kaip ir daugelis pasaulio šalių, susiduria su tokiomis nacionalinėmis problemomis kaip nesveika gyvensena, mažas fizinis aktyvumas, gyventojų senėjimas.

APIE NEMOKAMUS TYRIMUS – ŠIAULIŲ PARKINSONO DRAUGIJOS NARIAMS


Gegužės 23 dieną įvyko tradicinis Parkinsono draugijos susitikimas su Šiaulių teritorinės ligonių kasos (TLK) atstovais. Kontrolės skyriaus vedėja Dalia Ozolienė draugijos nariams išsamiai papasakojo, kokie tyrimai apdraustiesiems privalomuoju sveikatos draudimu turi būti atliekami nemokamai, bei atsakė į susirinkusiųjų klausimus. Šiaulių Parkinsono draugija vienija sergančiuosius šia liga Šiaulių ir Telšių apskrityse.

KOKIŲ KOMPENSUOJAMŲJŲ VAISTŲ IR MEDICINOS PAGALBOS PRIEMONIŲ PRIVALO TURĖTI KIEKVIENA VAISTINĖ?


Daugelis vaistus perkančių gyventojų žino, kad kompensuojamųjų vaistų recepte juos skiriantis gydytojas įrašo vaisto veikliąją medžiagą (cheminį pavadinimą), o pacientui įsigyjant reikiamą vaistą verta pažiūrėti į vaistinės monitoriaus ekraną ir pasidomėti kaina. Monitoriaus ekrane vaistininkas privalo parodyti visų vaistų su ta pačia veikliąja medžiaga sąrašą ir pirmiausia pasiūlyti įsigyti vaistą su mažiausia priemoka. Tačiau ar visi žino apie Vaistinėje būtinų turėti kompensuojamųjų vaistų sąrašą?

 

APŽVELGTA DEŠIMTMETĮ VYKDOMA PROSTATOS VĖŽIO ANKSTYVOSIOS DIAGNOSTIKOS PROGRAMA


Respublikinėje Šiaulių ligoninėje surengtoje spaudos konferencijoje apžvelgta dešimtmetį vykdoma Priešinės liaukos (prostatos) vėžio ankstyvosios diagnostikos programa. Konferencijoje dalyvavęs Šiaulių teritorinės ligonių kasos vadovas Remigijus Mažeika bei Respublikinės Šiaulių ligoninės urologai tvirtino, jog per minėtą dešimtmetį yra teigiamų pokyčių – dažniau nustatomas ankstyvos stadijos prostatos vėžys, rečiau aptinkama užleistų šios ligos atvejų. Vis dėlto prostatos vėžys yra viena iš dažniausiai diagnozuojamų onkologinių ligų, o šalies vyrų mirtingumas nuo jos – didžiausias Europos Sąjungoje.

PASKELBTAS KONKURSAS PREVENCINIŲ PROJEKTŲ ĮGYVENDINIMUI FINANSUOTI


Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo taryba pirmą kartą kviečia teikti paraiškas prevencinių projektų, socialinių informacinių kampanijų, mokslo tyrimų projektų įgyvendinimui finansuoti. Konkurso tikslas – stiprinti visuomenės sveikatą šiose srityse: alkoholio vartojimo prevencijos, visuomenės psichikos sveikatos ir savižudybių prevencijos, sveikos gyvensenos ir jos kultūros formavimo srityse.

VLK: VISOJE LIETUVOJE JAU GALIMA TIRTIS DĖL STOROSIOS ŽARNOS VĖŽIO

Jau beveik dveji metai kaip visoje Lietuvoje įgyvendinama prevencinė Storosios žarnos vėžio ankstyvosios diagnostikos programa (prieš tai minėta programa buvo vykdoma tik keliose šalies apskrityse). Pernai pagal ją į šeimos gydytojus kreipėsi ir nemokamai išsityrė daugiau nei 210 tūkstančių žmonių. Už jiems suteiktas paslaugas ligonių kasos sveikatos priežiūros įstaigoms sumokėjo daugiau nei 2,63 mln. eurų.

APDOVANOTI PIEŠINIŲ KONKURSO „MANO ŠEIMOS GYDYTOJAS“ LAUREATAI


Gegužės 12 dieną visoje Lietuvoje apdovanoti ligonių kasų vaikų piešinių  konkurso „Mano šeimos gydytojas“ laureatai. Šiaulių teritorinė ligonių kasa (TLK) iškilmingą ceremoniją konkurso laimėtojams iš Šiaulių ir Telšių apskričių surengė Fotografijos muziejuje. Vertingus prizus mažiesiems talentams įteikė sveikatos apsaugos ministras Juras Požela ir Šiaulių teritorinės ligonių kasos vadovas Remigijus Mažeika.

VLK RAGINA: PASIDOMĖKITE E. PASLAUGOMIS IR JŲ NAUJOVĖMIS


Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) duomenimis, besidominčių e. paslaugomis gyventojų skaičius kasmet siekia iki 10 tūkst. Tačiau šiemet nuo metų pradžios iki gegužės 1 d. besidominčių jomis skaičius ūgtelėjo iki 6 tūkst. ir, tikėtina, didės ateityje.

TERITORINĖS LIGONIŲ KASOS: SUTARTYS SU GYDYMO ĮSTAIGOMIS PASIRAŠYTOS


Teritorinių ligonių kasų (TLK) duomenimis, visos planuotos sutartys – 1378 – su gydymo įstaigomis jau pasirašytos. Pagal jas ligonių kasos apmoka už pacientams suteiktas sveikatos priežiūros paslaugas.

 

APIE ŽALOS PSDF BIUDŽETUI ATLYGINIMĄ


Ne visi žmonės žino, kad tam tikrais atvejais gali tekti atlyginti žalą Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžetui. Tokia žala padaroma per įvairią neteisėtą veiką – nusikaltimus ar baudžiamuosius nusižengimus žmogaus gyvybei, sveikatai, viešajai tvarkai, transporto eismo saugumui, dėl kurių privalomuoju sveikatos draudimu drausti nukentėjusieji buvo gydomi PSDF biudžeto lėšomis. Pernai PSDF biudžetui buvo atlyginta didesnė nei 1,9 mln. eurų žala. 

LIETUVA 2020 M. – EUROPOS SVEIKATOS TECHNOLOGIJŲ IR BIOTECHNOLOGIJŲ CENTRAS


Siekiant sukurti palankią aplinką ir skatinti naujų sveikatos technologijų ir biotechnologijų sričių įmonių kūrimąsi ir augimą, šiandien Ūkio ministerijos iniciatyva pasirašoma rezoliucija „Lietuva 2020 m. – Europos sveikatos technologijų ir biotechnologijų centras“. Šio tikslo bus siekiama dirbant ties 4 pagrindinėmis sritimis: talentų ir užsienio investicijų pritraukimu, verslo pradžios palengvinimu bei mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros (MTEP) ir inovacijų skatinimu. Rezoliucija pasirašo ir sveikatos apsaugos ministras Juras Požela.

PASKAITA APIE DANTŲ PROTEZAVIMĄ IR SĄNARIŲ ENDOPROTEZAVIMĄ AKMENĖS TREČIOJO AMŽIAUS UNIVERSITETE


Šiaulių teritorinė ligonių kasa (TLK) tęsia susitikimus su Šiaulių regiono trečiojo amžiaus universiteto klausytojais. Balandžio 25 dieną TLK Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėja Dalia Miniauskienė Akmenės trečiojo amžiaus universiteto bendruomenei išsamiai pristatė  Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF)  biudžeto lėšomis apmokamas sveikatos paslaugas – dantų protezavimą ir sąnarių endoprotezavimą.  

GIMDOS KAKLELIO VĖŽIO PREVENCIJA: MAŽĖJA MIRTINGUMAS, NUSTATOMA DAUGIAU NEIŠPLITUSIO VĖŽIO ATVEJŲ


Jau dvyliktus metus vykdoma gimdos kaklelio vėžio prevencijos programa duoda rezultatų: mažėja mirtingumas dėl šios ligos, moterims vis dažniau nustatoma neišplitusio ankstyvosios stadijos vėžio. Pernai iš viso pagal šią programą pasitikrino daugiau nei 128 tūkst. moterų, t. y. apie 8 proc. daugiau nei 2014 m. (118 tūkst. moterų). 

SOCIALINĖ AKCIJA „APLENK LIGĄ“ ATKELIAVO Į TELŠIŲ APSKRITĮ


Socialinės akcijos „Aplenk ligą“ fotografijų paroda nuo balandžio vidurio atkeliavo į Telšių apskritį. Mažeikių ligoninėje pradėtos eksponuoti žinomų Lietuvos sportininkų fotografijos sulaukė įstaigos darbuotojų ir pacientų dėmesio. Valstybinės ligonių kasos ir Lietuvos tautinio olimpinio komiteto inicijuota paroda jau antrus metus keliauja po Lietuvą ir yra aplankiusi  kelias dešimtis vietų – pirminės sveikatos priežiūros centrų, ligoninių, ambulatorijų.

KĄ APIE PRIVALOMĄJĮ SVEIKATOS DRAUDIMĄ NAUDINGA ŽINOTI KIEKVIENAM


Valstybinė ligonių kasa (VLK) nuolat primena, kad apdrausti privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) yra tie Lietuvos gyventojai, kurie arba patys moka, arba už juos yra mokamos PSD įmokos. Šios įmokos mokėjimas yra prievolė ir tik laiku sumokėjus nustatyto dydžio PSD įmokas garantuojama teisė gauti kompensuojamas gydymo paslaugas. Ką reikia žinoti, kad nekiltų nesklandumų, galima sutalpinti į 6 taisykles.

 

EUROPOS EKSPERTAI VILNIUJE DISKUTAVO APIE KOMPENSUOJAMŲJŲ VAISTŲ RIZIKOS PASIDALIJIMO SUTARTIS

 Vaistų kompensavimo sistemų ekspertai iš Belgijos, Lenkijos, Estijos, Vengrijos, Lietuvos ir kitų Europos šalių Vilniuje diskutavo ir apie galimybes didinti gydymo prieinamumą tobulinant tarp ligonių kasų ir vaistų gamintojų sudaromas rizikos pasidalijimo sutartis.

PRIVALOMOJO SVEIKATOS DRAUDIMO ĮMOKOS SU NETEISINGAIS KODAIS NEBUS ĮSKAITYTOS

Nuo šių metų „Sodrai" pradėjus administruoti visų asmenų privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokas, asmenys būtinai turi atkreipti dėmesį, kokį kodą nurodo mokėdami įmokas.

VALSTYBINĖ LIGONIŲ KASA KVIEČIA VAISTUS RINKTIS PROTINGAI
Ar žinojote, kad mūsų šalies vaistų vartotojai priemokoms galėtų išleisti gerokai mažiau tiesiog pasirinkdami pigesnius vaistus? Siekdama pacientus paskatinti vaistus įsigyti ir vartoti racionaliau, Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) pradeda socialinės reklamos kampaniją „Būk protingas, nepermokėk už vaistus".
ANTIBIOTIKAI VAIKAMS TURĖTŲ BŪTI SKIRIAMI TIK ATLIKUS TYRIMĄ

Šiaulių teritorinės ligonių kasos surengtame pasitarime, kuriame dalyvavo Respublikinės Šiaulių ligoninės (RŠL)  ir Šiaulių miesto pirminės asmens sveikatos priežiūros įstaigų (PASPĮ) vadovai, pediatrai, šeimos gydytojai aptarta nerimą kelianti tendencija –  Šiaulių regione užfiksuotas didžiausias šalyje antibiotikais gydytų vaikų skaičius. Šiaulių teritorinės ligonių kasos direktorius Remigijus Mažeika medikus ragino antibiotikus vaikams skirti atsakingai – tik atlikus C-reaktyvaus baltymo (CRB) tyrimą ir įsitikinus, kad sergama bakterine infekcija.

Archyvas
darbo laikas
I-IV : 8.00-12.00 12.45-17.00
V : 8.00-12.00 12.45-15.45
Gyventojų aptarnavimas