Dienos klausimas
Ar žinote, kad asmuo gali būti draustas sveikatos draudimu tik vienoje iš Europos Sąjungos, Europos ekonominės erdvės šalių ar Šveicarijos konfederacijoje?
Taip, žinau
Nežinau
Man neaktualu

Pradžia


„E. SVEIKATA“ BUS PERDUODAMA TVARKYTI VALSTYBINEI LIGONIŲ KASAI

Ministrų kabineto protokoliniu sprendimu, nuo 2018 m. liepos 1 d. naujuoju „E. sveikatos“ sistemos pagrindiniu tvarkytoju turėtų tapti Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK). Kaip ir iki šiol, „E. sveikatos“ visapusišku valdytoju ir toliau išliks Sveikatos apsaugos ministerija.

Pradedami rengti  teisės aktai, Vyriausybės nutarimas, atliekami kiti būtini paruošiamieji darbai, kaip šią vieną didžiausių sveikatos priežiūros elektroninių platformų perduoti iš dabar esamo techninio sistemos prižiūrėtojo – „Registrų centro“.Toks sprendimas priimtas neatsitiktinai. Būtent šiuo žingsniu pradedami didžiuliai pokyčiai sveikatos priežiūros sistemoje, susiję su elektroninių paslaugų populiarinimu ir tolimesniu jų diegimu mūsų šalies gydymo įstaigose.

Be to, su šios „E. sveikatos“ sistemos techninės priežiūros perkėlimu į VLK siejama ir daugiau teigiamų dalykų. Tai leis sėkmingai ir sklandžiai įgyvendinti Valstybės kontrolės rekomendacijas, kurios yra svarbios, siekiant užtikrinti skaidrų ir efektyvų lėšų naudojimą bei užtikrinti efektyvesnį „E. sveikatos“ veikimą, aktyvesnį visos Lietuvos gydymo įstaigų įsitraukimą į „E. sveikatą“.

Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos teigimu, dabar svarbiausia yra užtikrinti, kad ši valstybei brangiai – keliasdešimties milijonų eurų – kainavusi „E. sveikatos“ sistema pradėtų veikti pilnu pajėgumu.„Būtų pernelyg didelė prabanga šias investicijas nubraukti ar išmesti į šiukšlių dėžę. Kitaip ir negalime elgtis – turime užtikrinti, kad visi šios sistemos įrankiai veiktų sklandžiai jau nuo kitų metų sausio. Tam pasiruošti raginamos ir visos mūsų šalies gydymo įstaigos. Kelio atgal tikrai nėra. Juk gyvename technologijų ir inovacijų aukso amžiuje. Be to, daugelis gydymo įstaigų noriai ir jungiasi prie šios sistemos, išrašoma vis daugiau el. receptų. Tad to dar nepadariusios, raginamos kuo greičiau jungtis prie bendros „E. Sveikatos“ sistemos“, - sako ministras A. Veryga.

Ministro A. Verygos nuomone, „E. Sveikata“ turi būti sveikatos priežiūros sistemoje, nes taip bus paprasčiau ją tobulinti, identifikuoti ir šalinti trūkumus. Tad natūralu, kad toks kompetencijų centras veiktų būtent sveikatos sistemoje, kur sėkmingai veikia ir kitos el. paslaugos.

Prieš oficialiai perimant „E. sveikatos“ sistemos techninę priežiūrą, vyks parengiamieji darbai. Vienas svarbiausių – VLK atliks nuoseklų auditą, kuriuo bus identifikuota dabartinė „E. sveikatos“ būklė. Taip pat bus sudarytas konkretus veiksmų planas, kaip ši sistema turės būti technologiškai sutvarkyta, kad pradėtų veikti dar efektyviau ir visapusiškai palengvintų darbą medikams, tarnautų pacientams. Pavyzdžiui, visiškai atsisakant popierinių receptų.

Kontaktai žiniasklaidai: Lina Bušinskaitė-Šriubėnė Sveikatos apsaugos ministro patarėja

tel. +370 5 219 3330, mob. +370 683 76527,  el. paštas lina.sriubene@sam.lt

Alina Žilinaitė Ryšių su visuomene projektų vadovė Sveikatos strateginės plėtros skyrius

tel.+370 5 260 4890, mob. +370 699 42285, el. paštas alina.zilinaite@sam.lt
Twitter MySpace LinkedIn Facebook
darbo laikas
I-IV : 8.00-12.00 12.45-17.00
V : 8.00-12.00 12.45-15.45
Gyventojų aptarnavimas