Dienos klausimas
Ar žinote, kad Europos sveikatos draudimo kortelė garantuoja būtinosios medicinos pagalbos paslaugų išlaidų kompensavimą, tik jei paslaugos buvo suteiktos valstybinei sveikatos sistemai priklausančioje gydymo įstaigoje?
Taip, žinau
Ne, nežinau
Man neaktualu


DIENOS STACIONARO GYDYMO PASLAUGŲ – VIS DAUGIAU
   Ką duoda, ką keičia sveikatos reformą įgyvendinant vykdomas gydymo įstaigų restruktūrizavimas? Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos specialistai, palyginę 2009-ųjų bei 2010-ųjų metų antrųjų ketvirčių rezultatus,  konstatavo, kad šiemet sveikatos priežiūros įstaigos teikia daugiau dienos stacionaro, dienos chirurgijos, stebėjimo paslaugų. Tai ekonomiškai efektyvios paslaugų formos, kurių daugėjimo ir buvo siekiama restruktūrizuojant gydymo įstaigas. Be to, šie pokyčiai įgalino suteikti pacientams daugiau saugių planinės chirurgijos paslaugų, neatitraukiant jų nuo įprastos gyvenimo aplinkos, taip pat galima sakyti, kad tos paslaugos jiems tapo labiau prieinamos.
   Dienos stacionaro sąlygomis teikiamų paslaugų pokytis (palyginus 2009 m. II ir 2010 m. II ketvirčių rezultatus) ypač ryškus: šių paslaugų šiemet suteikta net 17,5 proc. daugiau. Šiemet dienos stacionare gydyta daugiau sergančiųjų onkologinėmis ligomis, pacientams buvo suteikta daugiau traumatologijos ortopedijos paslaugų. Itin padaugėjo stebėjimo paslaugų: suaugusiems jų suteikta  27,3 proc., o vaikams – 27,1 proc. daugiau nei praėjusių metų antrąjį ketvirtį.
   Pernai metų pabaigoje dienos stacionare buvo pradėta teikti terapijos paslauga. Ji buvo ypač aktuali toms ligoninėms, kurios reorganizavo neurologijos, gastroenterologijos bei kitus skyrius. Per 2010 m. II ketvirtį rajono lygmens ligoninių dienos stacionaruose iš viso suteikta 7340 dienos stacionaro terapijos paslaugų. Be to, šių metų II ketvirtį, palyginti su pernykščiu tuo laikotarpiu, 5,6 proc. daugiau suteikta dienos chirurgijos paslaugų. Kaip žinoma, dienos chirurgijos skyriuose  daromos planinės operacijos: kai kurios nosies, ausų, gerklės, diagnostinės bei gydomosios artroskopinės operacijos, apatinių galūnių varikozinių venų, įvairios akių (kataraktos, glaukomos, vokų, ragenos darinių pašalinimas ir pan.) bei kitokios  operacijos.
   Svarbu ir tai, kad dienos chirurgijos, dienos stacionaro paslaugos yra perspektyvios gydymo formos, patrauklios ne tik pacientams, bet ir valstybei, nes efektyviau naudojamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšos.
   2010 m. II ketvirtį suteiktų sveikatos priežiūros paslaugų bendroje struktūroje dienos stacionaro paslaugos sudarė 4,7 proc., dienos chirurgijos – 1,4 proc., stacionarinės paslaugos – 8 proc., o didžiąją dalį – 82 proc. – sudarė ambulatorinės konsultacinės paslaugos.

Valstybinė ligonių kasa
prie Sveikatos apsaugos ministerijos


Paskutinis atnaujinimas: 2010-10-05 08:36:10
darbo laikas
I-IV : 8.00-12.00 12.45-17.00
V : 8.00-12.00 12.45-15.45
Gyventojų aptarnavimas