Dienos klausimas
Ar žinote, kad nuo 2019 m. sausio 1 d. privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokos dydis 38.74 Eur?
Taip, žinau.
Nežinau.
Man neaktualu.

Pradžia


DARBĄ PRADEDA NAUJAS VALSTYBINĖS LIGONIŲ KASOS VADOVAS – GINTARAS KACEVIČIUS

Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos įsakymu nuo kovo 28 dienos vadovauti Valstybinei ligonių kasai prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) pradeda Gintaras Kacevičius. Jis į pareigas skiriamas 5 metų kadencijai. Iki šiol G. Kacevičius ėjo Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) vyriausiojo patarėjo pareigas. 

 

Ministras A. Veryga naujajam VLK vadovui linki sėkmės ir akcentuoja svarbiausias veiklos sritis – toliau plėtoti ir tobulinti paslaugų ir vaistų kompensavimą.

 

„Daugelis pacientų jau pajuto naudą įsigydami kompensuojamus vaistus ir gaudami naujai kompensuojamas paslaugas. Tai tik dalis numatytų Vyriausybės darbų sveikatos apsaugos sistemoje. Naujų tolimesnių sprendimų laukia visi sveikatos sistemos dalyviai – tiek pacientai, tiek medikai", – sako sveikatos apsaugos ministras A. Veryga.

 

 

Naujasis VLK vadovas Gintaras Kacevičius, sveikatos apsaugos viceministrė Kristina Garuolienė ir buvęs laikinasis VLK vadovas Viačeslavas Zaksas. VLK nuotrauka.   

 

G. Kacevičius ligonių kasose ne naujokas – jose jis dirbo bemaž 17 metų. Ėjo įvairias pareigas: 1998–2004 m. dirbo Vilniaus teritorinės ligonių kasos direktoriumi, 2008–2018 m. – VLK Kainų ir klasifikacijų departamento direktoriumi, pusantrų metų – laikinai vadovavo VLK.

 

Nuo ketvirtadienio pradedantis eiti VLK vadovo pareigas G. Kacevičius tvirtina, kad sieks užtikrinti darbų tęstinumą ir dės pastangas, jog VLK ir toliau dirbtų taip, kad Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšos – visų Lietuvos apdraustųjų privalomuoju sveikatos draudimu žmonių pinigai – teiktų visuomenei maksimalią naudą ir būtų naudojamos nepriekaištingai skaidriai.

 

 

VLK nuotrauka.

 

„Svarbiausias ligonių kasų tikslas – sudaryti tokias sąlygas, kad visi pacientai be kliūčių gautų gydymo paslaugas ir vaistus, kuriuos jiems garantuoja privalomasis sveikatos draudimas. Taigi itin svarbu užtikrinti, kad apdraustieji asmenys galėtų pasinaudoti savo teise į sveikatos priežiūrą, susirgę – nenukentėtų finansiškai, o gydymo įstaigos gautų tinkamą atlygį už kokybiškas ir laiku suteiktas paslaugas. Be to, svarbu siekti, kad, atsižvelgiant į šalies galimybes, žmonėms gydyti būtų prieinamos ir pasaulyje taikomos naujovės, kurių efektyvumas yra moksliškai įrodytas", – teigia G. Kacevičius.

 

G. Kacevičiaus teigimu, ir ateityje bus siekiama tobulinti apmokėjimą PSDF lėšomis gydymo įstaigoms už pacientams suteiktas paslaugas, ne tik kompensuojant jų patiriamas sąnaudas, bet ir siekiant jas paskatinti gerinti teikiamų paslaugų kokybę. Pasak naujojo VLK vadovo, ne mažiau svarbu užtikrinti teikiamų sveikatos priežiūros paslaugų saugumą, didinti efektyvesnių, laiką ir išteklius taupančių paslaugų spektrą bei mažinti eiles gydymo įstaigose.

 

Kauno medicinos institute gydytojo profesinę kvalifikaciją srityje įgijęs G. Kacevičius dirbo gydytoju bei ambulatorijos vedėju, poliklinikos vedėju, dalyvavo įgyvendinant įvairius tarptautinius projektus. Šiuo metu G. Kacevičius taip pat yra Europos Sąjungos Dvynių projekto „Parama įgyvendinant privalomojo sveikatos draudimo sistemą Azerbaidžane" konsultantas privalomojo sveikatos draudimo įdiegimo klausimais.

 

Kontaktai žiniasklaidai:
Rimantas Zagrebajev
Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos
Ryšių su visuomene skyriaus vedėjas
Tel. (8 5) 236 4105
El. paštas rimantas.zagrebajev@vlk.lt 


 Ligonių kasos kviečia:
 
Rūpimus klausimus galima pateikti info@vlk.lt arba (8 5) 232 2222. Twitter MySpace LinkedIn Facebook
darbo laikas
I-IV : 8.00-12.00 12.45-17.00
V : 8.00-12.00 12.45-15.45
Gyventojų aptarnavimas